Trwa ładowanie...
d33my0p

Wnętrzarskie trendy. 10 sposobów na kolor miedziany w dodatkach

Dizajnerski świat odkrył miedź całkiem niedawno, ale ten metal w ciepłym kolorze towarzyszy nam od lat. Jako dekoracje właśnie teraz dodatki miedziane i w kolorze miedzianym są najbardziej cenione. Oto nasze inspiracje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciepła barwa miedzianych akcentów urozmaici proste, nowoczesne wnętrze
Ciepła barwa miedzianych akcentów urozmaici proste, nowoczesne wnętrze (iStock.com)
d33my0p

Sposób na ocieplenie wnętrza

Obok złota i srebra, miedź to metal, który coraz chętniej widzimy w swoich wnętrzach. Miedziany połysk ma wyjątkowy, ciekawy odcień i pięknie odbija światło, tworząc przytulne wnętrze.

Miedziane elementy instalacji znamy od dawna, a naczynia dekoracyjne i użytkowe z miedzi mają swoją wielowiekową tradycję w kuchni. Miedź pięknie połyskuje i jest uznawana za mniej banalną od wystawnego złota, a ciekawszą od szarawego srebra. Najpopularniejsze dodatki w miedzianym kolorze to lampy o różnych wielkościach i kształtach. Idealne do klimatycznych salonów.

Elegancki połysk o wyjątkowym odcieniu – miedź

Akcent koloru miedzianego znajdziemy w elementach wykończenia wnętrz takich jak: włączniki, klamki, oprawy i ozdobne wzory, którymi są pokryte płytki ścienne i podłogowe.

Hitowy akcent we wnętrzach glamour i vintage

Kolor miedzi, zwłaszcza tej polerowanej, przypomina nam kolor popularnego, różowego złota. Chętnie wybierają go osoby, które lubią wystawne wnętrza i biżuterię. Kolor miedziany korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki ciepłym refleksom świetlnym, które tworzy miedziana, połyskująca powierzchnia, czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Efekty, który dają miedziane dodatki, czynią nasz salon czy pokój bardziej przytulnymi i ocieplają nawet chłodne, nowoczesne wnętrza w szarościach.

Często spotyka się np. niewielkie meble na nóżkach w kolorze miedzianym. Takie taborety lub stoliki stwarzają wrażenie luksusowych i oryginalnych, w porównaniu do zwykłych.

Bajeczne oświetlenie w kolorze miedzi

Miedź stała się jednym z najciekawszych trendów w oświetleniu w ostatnich latach. Lampy wiszące i stojące, niewielkie oczka, lampy stołowe, kinkiety, a nawet efektowne, dizajnerskie plafoniery – lampy z miedzi lub w kolorze miedzianym znajdziemy w niemal dowolnym kształcie i w zróżnicowanych cenach.

iStock.com
Podziel się

Miedź w kuchni

Tradycja korzystania z miedzianych rondli i tygli została wyparta przez tańsze i praktyczniejsze naczynia, ale w niektórych restauracjach nadal możemy spróbować doskonałej kawy z miedzianego tygielka. Miedziane naczynia są obecnie droższe od większości pozostałych i uchodzą za elegancki, luksusowy akcent w kuchniach w stylu rustykalnym.

Możemy za to bez problemu stosować naczynia, sprzęty, dodatki i dekoracje w kolorze miedzianym. Niezwykły i przytulny klimat nada wnętrzu np. bateria i oprawa odpływu w zlewozmywaku w kolorze miedzianym.

Miedziane akcenty w świątecznych aranżacjach

Miedź to też materiał, który wpisuje się w świąteczny klimat. Dekoracje z tego metalu mienią się w świetle lampek choinkowych i dodają pomieszczeniu stylowego blasku.

Najlepiej w tej roli sprawdzą się miedziane sztućce i świeczniki. Warto dopasować do nich tkaniny ze zdobieniami w tym kolorze. Miedziane dodatki warto również przełamać innymi kolorami czy materiałami np. naturalnym drewnem lub świąteczną, głęboką zielenią.

d33my0p

Podziel się opinią

Share

d33my0p

d33my0p