Trwa ładowanie...

Witryna w salonie. Pozwoli wyeksponować piękne drobiazgi

Elegancka zastawa stołowa, kolekcja książek, pamiątki z wakacyjnych wojaży – szkoda trzymać je w szafce, a z drugiej strony nie chcesz, aby niepotrzebnie się kurzyły. Dlatego coraz bardziej popularne stają się witryny, które możesz umieścić w najbardziej reprezentatywnych miejscach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Witryna w salonie. Pozwoli wyeksponować piękne drobiazgiŹródło: iStock.com
d1d7c6d

Meble z przeszkleniami, przez które widać zawartość, kojarzą się raczej ze starszymi meblami, jednak nowoczesne modele przyciągają eleganckim wyglądem i nietypowymi rozwiązaniami.

Wszystko w najlepszym porządku

Najważniejszymi funkcjami witryny jest przechowywanie i eksponowanie określonych przedmiotów. Z jednej strony chronią więc przedmioty przed kurzem, strąceniem czy niepowołanymi rękami – na przykład dzieci – z drugiej pozwalają należycie wyeksponować kolekcję. Nowoczesne półki mogą poszczycić się nietypowym designem, oświetleniem i efektownymi wstawkami, które z pewnością przyciągną spojrzenia gości.

Witryna może stanowić osobny mebel lub być integralną częścią meblościanki. W tym drugim przypadku jest często połączona z szufladami i szafkami, może również występować w wersji stojącej i wiszącej. Zwróć również uwagę na wielkość przeszklenia. Może ono obejmować cały front szafki bądź jedynie jego część, co zostawi nieco miejsca na szuflady i półki z rzeczami, których nie masz ochoty eksponować.

Oferta witryn jest dość szeroka i bez problemu znajdziesz coś dla siebie. W zależności od typu wystroju pomieszczenia możesz pozwolić sobie na rozmaite rodzaje witryn dopasowanych do twojego widzimisię. Przede wszystkim zastanów się jednak, jak duża witryna będzie ci potrzebna. W sklepach znajdziesz witryny jednodrzwiowe, które wyglądem przypominają smukłą kolumnę oraz dwudrzwiowe, które mają kształt zbliżony do klasycznej komody.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Każdy typ witryny prezentuje się lepiej w innych połączeniach. Witryny jednodrzwiowe dobrze wyglądają w parach, na przykład po obu stronach telewizora. Pojedyncze modele sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Szersze witryny otwierane z dwóch stron to opcja do dużych salonów.

Gdzie umiejscowić witrynę

Dobrym pomysłem będzie ustawienie mebla naprzeciwko wejścia, czyli tam, gdzie kieruje się wzrok gości po wejściu do pokoju. Powinien być umieszczony frontem do drzwi, tak by od razu można było zobaczyć, co się w nim znajduje. Dobrym pomysłem na wyeksponowanie witryny jest również umieszczenie jej blisko źródeł światła. Zadowalający efekt dadzą kinkiety lub sąsiedztwo stojącej lampy.

Ciekawie prezentują się również witryny, w których zamontowano podświetlenie nadblatowe LED w formie taśmy lub drobnych lampek, które możesz przymocować do dolnej części blatu. W ten sposób każdy element twojej kolekcji będzie prezentował się znakomicie. Jeśli twoja witryna wyposażona jest w szklane półki, sprawdź, czy możesz ozdobić ją specjalnymi klipsami z diodami, które podświetlą całą płytę.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1d7c6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d7c6d