Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
balkon
13-03-2014 14:08

Wiosenne porządki na balkonie - szybko, sprawnie i skutecznie

Spadające na balkon liście, rozsypana ziemia, zanieczyszczenia, które przywiał wiatr – z tego wszystkiego trzeba oczyścić podłogę balkonu w ramach wiosennych porządków. Warto pamiętać o kolejności, dzięki której z uporządkowaniem balkonu poradzisz sobie nawet w 30 minut!

Wiosenne porządki na balkonie - szybko, sprawnie i skutecznieŹródło: Jan Niezbędny
d3310oy
d3310oy
Spadające na balkon liście, rozsypana ziemia, zanieczyszczenia, które przywiał wiatr – z tego wszystkiego trzeba oczyścić podłogę balkonu w ramach wiosennych porządków. Warto pamiętać o kolejności, dzięki której z uporządkowaniem balkonu poradzisz sobie nawet w 30 minut!

Zanim zaczniesz wiosenne porządki na balkonie

Na balkonie często znajdują się niepotrzebne rzeczy, stare pudła, kartony, a także kwiaty w dużych donicach. Przede wszystkim wyrzuć to, co nie jest ci potrzebne i długo zalega. Balkon jest najbardziej użyteczny, kiedy możesz cieszyć się jego przestrzenią. Jeśli planujesz przesadzanie kwiatów, zabierz się do tego od razu. W trakcie przesadzania nie unikniesz powstawania zabrudzeń na podłodze balkonu.

Następna czynność, jaką powinno się wykonać, to umycie mebli i innych przedmiotów znajdujących się na balkonie. Czyste wnieś do mieszkania i dopiero wtedy zabierz się do porządkowania balkonu. - Sprzątanie balkonu nie należy do prostych czynności. To miejsce w domu, które brudzi się najbardziej. Dlatego przydadzą się specjalne detergenty i ścierki, a także gumowe rękawice, które sprawdzą się przy przesadzaniu kwiatów – mówi Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Jan Niezbędny.

d3310oy

Szybkie i skuteczne sprzątanie balkonu krok po kroku

W pierwszej kolejności wyczyść balkonowe barierki, parapet i ściany. Do stalowych barierek najlepiej użyć środków czyszczących do powierzchni metalowych. Zawierają one silikon, który nadaje połysk i pozostawia warstwę ochronną zapobiegającą powstawaniu zacieków. Drewniane barierki wystarczy natomiast przetrzeć szmatką nasączoną w wodzie z roztworem detergentu. Podobnie czyszczenie powinno wyglądać w wypadku parapetów.

Do usunięcia kurzu i brudu ze ścian balkonu użyj szczotki lub ścierki z mikrofibry typu frotte, która dzięki unikalnej strukturze ultracienkich włókien skutecznie usuwa brud. Mimo że ścierki z mikrofibry nie wymagają użycia dodatkowych środków czyszczących, w przypadku trudniejszych zabrudzeń warto sięgnąć po detergent, który pomoże je rozpuścić. Następnie możesz przejść do sprzątania podłogi balkonu. W pierwszej kolejności zmieć z niej piach, który zebrał się przez jesienne i zimowe miesiące, a następnie ją umyj. Użyj do tego detergentu, którym myłeś ściany, oraz mopa lub ścierki z mikrofibry. Podłogę umyj dwukrotnie, wymieniając wodę po pierwszym myciu – unikniesz dzięki temu roznoszenia brudu. Teraz możesz wnieść na balkon meble i pozostałe rzeczy. Ustaw je tak, aby nie blokowały wejścia ani dostępu do balustrady.

Czyszczenie mebli balkonowych

Balkon może służyć jako miejsce relaksu i odpoczynku. Wiosną i latem przyjemnie jest zjeść na nim śniadanie czy po prostu poczytać gazetę. Zatroszcz się więc również o meble balkonowe. Aby nabrały świeżego wyglądu, niekiedy wystarczy tylko przetrzeć je nasączanymi ściereczkami (do mebli lub uniwersalnymi). Ozdobna konewka zamiast wazonu sprawdzi się jako idealna ozdoba. Rozweseli balkon i przyciągnie wzrok gości.

d3310oy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3310oy