Trwa ładowanie...
d3ynn9v

Wiosenne porządki: mycie okien, czyszczenie rolet

Wiosna to najbardziej radosna pora roku, ale również okres, który napawa optymizmem i zachęca do zmian. Najwyższy czas zrealizować hasło „wiosenne porządki”! Najlepiej zacząć je od okien - zdradzamy sprawdzone sposoby na czyszczenie rolet i mycie okien.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiosenne porządki: mycie okien, czyszczenie rolet
(Prakto)
d3ynn9v

Okna stanowią wizytówkę każdego domu. Jeśli są czyste i zadbane, a przestrzeń wokół nich estetyczna i uporządkowana, wówczas wnętrza prezentują się znacznie lepiej. Warto także zwrócić uwagę na dodatki i akcesoria. Zasłony, rolety czy doniczki powinny komponować się ze sobą i najbliższym otoczeniem okna, ale również kolorem ścian w pokoju. Wiosna to dobry moment, by wprowadzić kilka zmian w swoim domu. Zaczynamy wiosenne porządki!

Wiosenne porządki: czyste okna i firanki

Okna bez smug i śnieżnobiałe firanki to podstawa wiosennych porządków. Dym z papierosów, dotyk rąk czy łapek kota lubiącego przesiadywać na parapecie – wszystko to wpływa na wygląd szyb i dekoracji okna. Jeśli mieszkanie znajduje się na parterze czy pierwszym piętrze, szyby dodatkowo są narażone na zabrudzenia z zewnątrz. W takich przypadkach okna powinno się myć znacznie częściej - nawet raz na dwa miesiące, a do firanek używać specjalnych detergentów.

d3ynn9v

Jeśli nie chcesz, aby podczas wiosennych porządków płyn do mycia dostał się na zasłony, wystarczy, jeśli przełożysz je przez wieszak na ubrania zawieszony wcześniej na karniszu. Z kolei nieestetycznych smug unikniesz, przecierając umyte okna zwiniętymi gazetami.

Wiosenne porządki: czyszczenie rolet

Rolety to bardzo ważny dodatek - nie tylko chronią przed nadmiarem światła z zewnątrz, ale dodatkowo są także ciekawą dekoracją. Możesz wedle uznania tworzyć z ich pomocą ciekawe aranżacje, dobierając je do koloru i wzoru tapety, odcienia mebli czy dywanu.

Wiosna to dobra okazja do zmiany rolet na bardziej kolorowe. Optymistyczne akcenty - subtelne liście paproci, kolorowe maki czy ozdobna falbana u dołu - przeniosą do mieszkania namiastkę wiosennej aury. Warto wybrać rolety z materiałów, które z łatwością będzie można wyczyścić. Do tego celu najlepiej używać wilgotnej, delikatnej ściereczki. - Pamiętaj, aby pozostawić rolety rozwinięte do momentu całkowitego wyschnięcia – podpowiada Leszek Jarema, ekspert marki Prakto, producenta rolet i innych rozwiązań okiennych.

d3ynn9v

Wiosenne porządki: parapet jak nowy

Wiosenna atmosfera zagości w okiennych dekoracjach, jeśli na parapecie postawisz kolorowe doniczki z kwiatami. Krokusy czy żonkile wprowadzą do wnętrza optymistyczną aurę i przypomną o pierwszych oznakach nadchodzącej pory roku. Warto zadbać także o sam parapet, dokładnie go wyczyścić i pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Pod doniczki możesz postawić solidne podstawki, aby ziemia czy woda z kwiatów nie brudziła powierzchni parapetu. Jeśli zależy ci na spektakularnym efekcie, pomyśl o przemalowaniu parapetu na wyrazisty kolor lub użyciu specjalnej okleiny o ciekawym wzorze.

d3ynn9v

Podziel się opinią

Share

d3ynn9v

d3ynn9v