WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
wp

Wilgoć w kuchni i łazience, czyli roleta wodoodporna

W każdym domu powinny znaleźć się przedmioty, mające za zadanie spełniać ściśle określoną funkcję. Mało jest jednak dodatków, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Przykładem tego typu rozwiązania jest roleta wodoodporna – na czym polega jej tajemnica i dlaczego jej właściwości są tak istotne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilgoć w kuchni i łazience, czyli roleta wodoodporna
(e-lotari.pl)

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nawet pozornie niewyróżniające się elementy mogą pełnić w domu szczególne funkcje lub posiadać nietypowe właściwości. Począwszy od dekoracyjnych odświeżaczy powietrza, po ogniotrwałe tapety na ścianach, każdy tego typu element pełni we wnętrzu podwójną rolę.

Ratunek dla wilgotnych pomieszczeń

wp

W tych częściach mieszkania, które w sposób szczególny narażone są na działanie wilgoci, bardzo dobrze jest stosować materiały odporne na działanie wody. Kiedy w kuchni lub łazience nagromadzenie pary wodnej jest zbyt duże, a wentylacja pomieszczeń nie daje oczekiwanych rezultatów, istnieje duże zagrożenie rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Niestety nie da się wyeliminować wilgoci z powietrza w łazience i kuchni, dlatego właśnie w tych miejscach warto stosować dodatki, które swoją budową i właściwościami dostosowane są do specyficznych warunków.

Zmniejszyć ryzyko

Statystyka jest nieubłagana. Ponad 30% problemów zdrowotnych wynikających z jakości powietrza, związanych jest z grzybami i pleśnią. Fizyka również nie daje cienia szansy – jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniu zwiększa się, woda prędzej czy później spowoduje zawilgocenie mebli, ścian, ram okiennych (drewnianych) oraz wszelkich powierzchni. Na działanie wilgoci w sposób szczególny narażone są rolety, ponieważ znajdują się w pobliżu okien, gdzie para wodna skrapla się na zimnych szybach. Standardowe rolety wykonane z materiału mogą być doskonałym miejscem namnażania się grzybów, dlatego w wilgotnych pomieszczeniach powinno się montować osłony z materiału wodoodpornego.

Roleta do zadań specjalnych

wp

Czy osłona okienna może posiadać niezwykłe właściwości? Może. Najlepszym tego przykładem jest roleta wodoodporna. Wykonany w 100% z poliestru materiał jest nie tylko odporny na wszechobecną wilgoć łazienkowa i kuchenną, ale także jej struktura zapobiega namnażaniu się grzybów. Specjalna powłoka sprawia, że osiadanie się i rozmnażanie strzępek grzybni jest hamowane. W przeciwieństwie do rolet wykonanych z tradycyjnych materiałów i splotów, osłona wodoodporna jest gładka – taka powierzchnia nie sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów.

Wybierając rolety do kuchni i łazienki miejmy na uwadze zdrowie swoje i bliskich. Dzięki odpowiednio dopasowanym dodatkom można bowiem stworzyć nie tylko estetyczne, ale i sprzyjające zdrowemu rozwojowi wnętrze.

Polub WP Dom
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.