Trwa ładowanie...
d3y2lhy

Wilgoć w kuchni i łazience, czyli roleta wodoodporna

W każdym domu powinny znaleźć się przedmioty, mające za zadanie spełniać ściśle określoną funkcję. Mało jest jednak dodatków, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Przykładem tego typu rozwiązania jest roleta wodoodporna – na czym polega jej tajemnica i dlaczego jej właściwości są tak istotne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilgoć w kuchni i łazience, czyli roleta wodoodporna
(e-lotari.pl)
d3y2lhy

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nawet pozornie niewyróżniające się elementy mogą pełnić w domu szczególne funkcje lub posiadać nietypowe właściwości. Począwszy od dekoracyjnych odświeżaczy powietrza, po ogniotrwałe tapety na ścianach, każdy tego typu element pełni we wnętrzu podwójną rolę.

Ratunek dla wilgotnych pomieszczeń

W tych częściach mieszkania, które w sposób szczególny narażone są na działanie wilgoci, bardzo dobrze jest stosować materiały odporne na działanie wody. Kiedy w kuchni lub łazience nagromadzenie pary wodnej jest zbyt duże, a wentylacja pomieszczeń nie daje oczekiwanych rezultatów, istnieje duże zagrożenie rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Niestety nie da się wyeliminować wilgoci z powietrza w łazience i kuchni, dlatego właśnie w tych miejscach warto stosować dodatki, które swoją budową i właściwościami dostosowane są do specyficznych warunków.

d3y2lhy

Zmniejszyć ryzyko

Statystyka jest nieubłagana. Ponad 30% problemów zdrowotnych wynikających z jakości powietrza, związanych jest z grzybami i pleśnią. Fizyka również nie daje cienia szansy – jeśli wilgotność powietrza w pomieszczeniu zwiększa się, woda prędzej czy później spowoduje zawilgocenie mebli, ścian, ram okiennych (drewnianych) oraz wszelkich powierzchni. Na działanie wilgoci w sposób szczególny narażone są rolety, ponieważ znajdują się w pobliżu okien, gdzie para wodna skrapla się na zimnych szybach. Standardowe rolety wykonane z materiału mogą być doskonałym miejscem namnażania się grzybów, dlatego w wilgotnych pomieszczeniach powinno się montować osłony z materiału wodoodpornego.

Roleta do zadań specjalnych

Czy osłona okienna może posiadać niezwykłe właściwości? Może. Najlepszym tego przykładem jest roleta wodoodporna. Wykonany w 100% z poliestru materiał jest nie tylko odporny na wszechobecną wilgoć łazienkowa i kuchenną, ale także jej struktura zapobiega namnażaniu się grzybów. Specjalna powłoka sprawia, że osiadanie się i rozmnażanie strzępek grzybni jest hamowane. W przeciwieństwie do rolet wykonanych z tradycyjnych materiałów i splotów, osłona wodoodporna jest gładka – taka powierzchnia nie sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów.

Wybierając rolety do kuchni i łazienki miejmy na uwadze zdrowie swoje i bliskich. Dzięki odpowiednio dopasowanym dodatkom można bowiem stworzyć nie tylko estetyczne, ale i sprzyjające zdrowemu rozwojowi wnętrze.

d3y2lhy

Podziel się opinią

Share

d3y2lhy

d3y2lhy