Trwa ładowanie...

Wielkanocne porządki - sposoby na szybkie umycie podłogi i okien

Wielkanoc tuż-tuż – pozostało więc niewiele czasu na wielkanocne porządki i przygotowanie domu. Jeśli zastosujesz się do praktycznych porad, zdążysz ze wszystkim. Podpowiadamy, jak szybko przygotować dom na święta: umyć okna, podłogi, pozbyć się kurzu.

Wielkanocne porządki - sposoby na szybkie umycie podłogi i okienŹródło: Jan Niezbędny
d3pau5j
d3pau5j

Święta Wielkanocne jak co roku wiążą się dla większości z nas z gorączkowymi przygotowaniami i porządkami w domu. Zamiast jednak zadawać sobie pytanie: „Czy na pewno zdążę”, zastosuj się do praktycznych porad, dzięki którym przez okres przedświąteczny przejdziesz bez niepotrzebnych nerwów.

Dobry plan to podstawa

Na początek przygotuj... dobry plan i listę rzeczy do zrobienia. Zamiast zostawić wszystkie zadania na ostatni dzień przed Wielkanocą, rozłóż pracę równomiernie na kilka dni. Dzięki temu uda ci się ze wszystkim zdążyć i nie odczujesz aż tak dotkliwie natłoku prac. Poza tym nie zapominaj, że nie tylko ty odpowiadasz za przygotowanie domu – do wielkanocnych porządków zaangażuj także pozostałych domowników.

Na początek kurz

Sprzątanie najlepiej rozpocząć od pozbycia się kurzu ze stołów, regałów i kredensów – podczas czyszczenia często opada on na podłogi i okna, dlatego dobrze jest pozbyć się go na początku. W tym celu warto wykorzystać np. ściereczki nasączane do mebli.

Stanowią one dobrą alternatywę dla tradycyjnych sposobów czyszczenia i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Usuwają brud oraz kurz, a dzięki zawartości wosku pielęgnują oraz chronią drewno. Dodatkowo nie wymagają stosowania detergentów. Nie zapominaj, że kurz zbiera się nie tylko w widocznych miejscach, ale też na lampach, parapetach oraz w różnych zakamarkach.

d3pau5j

Czyste okna i szyby

Po starciu kurzu czas na okna oraz szyby w drzwiach lub witrynach. Tutaj również zamiast tracić czas na tradycyjne sposoby (takie jak stosownie octu lub pogniecionych gazet) sięgnij po ściereczkę z mikrofibry, która nie wymaga stosowania detergentów, a dzięki specjalnej strukturze doskonale zbiera brud. Wystarczy, że zwilżysz ją delikatnie wodą i przejdziesz do czyszczenia okien – najlepszy efekt uzyskasz, przesuwając ściereczkę od góry ku dołowi. Po wszystkim wystarczy zostawić szyby do przeschnięcia.

Podłoga na wysoki połysk

Ostatnim zadaniem, jakie pozostaje po umyciu okien i starciu kurzu, jest zmycie podłóg. Z pewnością pomoże ci w tym mop rotacyjny z końcówką z mikrofibry. Mikrofibra sprawia, że bardzo skutecznie zbiera on zabrudzenia, a obrotowa końcówka umożliwia dotarcie do wszelkich zakamarków podłogi. Z kolei mechanizm zastosowany w wiaderku pozwala na szybkie odwirowanie brudnej wody bez konieczności ręcznego wyżymania końcówki. Dzięki niemu szybko poradzisz sobie z umyciem podłóg nawet w dużym domu.

d3pau5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3pau5j