Trwa ładowanie...
d32yzi0

Więcej smaku, a mniej oleju. Frytki takie, jakie lubisz

Przygotowanie porcji frytek dla siebie i całej rodziny nie musi wiązać się z wyciąganiem głębokiej patelni lub garnka i topieniem ziemniaków w hektolitrach oleju. Zamiast miękkich i ociekających tłuszczem frytek postaw na chrupiącą alternatywę z profesjonalnej frytkownicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frytki zawsze będą takie, jakich sobie żczysz
Frytki zawsze będą takie, jakich sobie żczysz (Shutterstock.com, Fot: ROLAND ANCLA LEGASPI)
d32yzi0

Zapomnij o posklejanych frytkach, rozpadających się ziemniakach i spieczonej lub gumowatej bryle utopionej w oleju. Nowoczesne frytkownice są w stanie przygotować doskonałej jakości przekąski, które przewyższają jakością te podawane w barach i restauracjach. Oszczędzisz sporo nerwów i pieniędzy.

Mniej oleju, więcej smaku

Przygotowywanie frytek w nowoczesnej frytkownicy jest bardzo proste. Wystarczy wlać do misy odpowiednią ilość oleju, rozgrzać go do odpowiedniej temperatury i wrzucić uprzednio obrane i pokrojone ziemniaki. Nowoczesne modele zużywają znacznie mniej oleju i pracują o wiele wydajniej, dzięki czemu pobierają dużo mniej energii i rozgrzewają się do wyższych temperatur.

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Najważniejsza jest odpowiednia moc. Im będzie wyższa, tym bardziej wypieczone, a co za tym idzie smaczniejsze frytki przygotujesz. Moc wpłynie również na czas przygotowywania potrawy. Frytkownica o optymalnej mocy 1200 W poradzi sobie o wiele lepiej niż urządzenie, którego moc będzie wynosić 800 W albo mniej.

Chrupiąca i smaczna przekąska zawsze, gdy masz na nią ochotę iStock.com
Chrupiąca i smaczna przekąska zawsze, gdy masz na nią ochotę

Dla singla i dla rodziny

Zwróć również uwagę na to, jak dużą pojemność ma misa frytkownicy. Jeśli jesteś singlem lub planujesz używać urządzenia jedynie przy okazji, lepiej będzie wybrać mniejszy, bardziej ekonomiczny model. Sprzęt będzie działać dużo szybciej, a ty zaoszczędzisz na prądzie, czasie i oleju. Jeżeli natomiast masz dużą rodzinę lub frytki są regularnym punktem waszego jadłospisu, warto wybrać model, w którym od razu usmażysz porcję dla wszystkich domowników. Dzięki temu unikniesz kolejek do frytkownicy. Nie zapominaj również o czyszczeniu. Lepiej będzie wybrać urządzenie, którego komponenty można szybko wyczyścić ze starego oleju. W przeciwnym wypadku sprzęt będzie tylko kurzyć się z tyłu szafki.

Nie tylko frytki

Od wielkości zależy również to, jakie potrawy będziesz w stanie przyrządzić. Pamiętaj bowiem, że mając do dyspozycji to urządzenie możesz pozwolić sobie na o wiele więcej niż pieczone ziemniaki. Frytkownica sprawdzi się do smażenia racuchów, faworków czy krążków cebulowych. Bardziej wymagający mogą przygotowywać w nim wszelkiego rodzaju panierowane mięsa bądź chipsy. Samodzielnie wybierzesz stopień przyrumienienia i czas pieczenia, dzięki czemu możesz zdecydować, jak ma wyglądać potrawa.

Frytkownica może kosztować nawet mniej niż 200 zł. Możesz zapłacić jeszcze mniej, jeśli znajdziesz sprzęt na promocji, na przykład Allegro Black Week. Zakupy w internecie mogą się opłacać, szczególnie dla abonentów usługi Allegro Smart!, którzy mogą się cieszyć darmową dostawą. Zakupy możesz robić wszędzie, aby śledzić promocje na bieżąco, skorzystaj z intuicyjnej aplikacji.

d32yzi0

Podziel się opinią

Share

d32yzi0

d32yzi0