Trwa ładowanie...
Kalkulatory Budowlane
wentylatory
25-06-2019 15:44

Wentylatory i klimatyzatory. Jak się przygotować na upały?

Zmiany klimatyczne powodują powstawanie naprawdę wysokich temperatur nawet w strefie umiarkowanej. Warto więc pomyśleć wcześniej i rozważyć zamontowanie klimatyzacji, zakup dobrego wentylatora lub z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzić odgrzybianie wentylacji.

Wentylatory i klimatyzatory. Jak się przygotować na upały?Źródło: iStock.com
d30dc1v
d30dc1v

Zwykły wentylator, czy klimatyzator?

Letnie upały sprawiają, że nie możemy wręcz oddychać przegrzanym powietrzem na zewnątrz, dlatego większość z nas szuka wytchnienia zamykając się w swoich domach, lub domkach letniskowych, by przeczekać najgorętszą porę dnia. Co jednak, jeśli w naszym domu utrzymuje się zbyt wysoka temperatura, by dawała nam wytchnienie, kiedy żar leje się z nieba? Warto przemyśleć montaż domowej klimatyzacji bądź zakup dobrego wentylatora.
Klimatyzacja w domu staje się standardem i powszechnieje, wszystko to za sprawą coraz bardziej dostępnych cen. Klimatyzacja domowa nie tylko schładza powietrze w gorące dni, usuwa także nadmiar wilgoci i sprzyja wytworzeniu korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach. Wiele badań naukowych mówi wprost o tym, że zbyt gorące powietrze nie sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu.

Wentylator to także dobry wybór. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na większy wydatek lub z jakiegoś innego powodu nie możesz zamontować klimatyzacji w swoim domu, warto rozważyć zakup wentylatora. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wentylatorów, najtańsze można kupić już w cenie zaledwie trzydzieści złotych, najdroższe potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych. Do wyboru mamy niewielkie wentylatory biurkowe, a także te większe stawiane na podłodze. Ważne żeby nasz wentylator był sprawny, estetyczny ale i cichy. Te cechy z pewnością wpłyną na komfort naszego wypoczynku podczas upalnych dni.

iStock.com
Źródło: iStock.com

Przygotowanie urządzeń chłodzących do letnich upałów

O czym jeszcze warto pomyśleć przed napływem fali wysokich letnich temperatur? Oczywiście mamy na myśli odgrzybianie klimatyzacji. Wszystkie instytuty państwowe związane z dbaniem o zdrowie zwracają szczególną uwagę na ten problem. Odgrzybianie klimatyzacji zarówno domowej jak i samochodowej ma bowiem istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W klimatyzacji z powodu występowania dużych różnic temperatur, bytują bakterie i drobnoustroje. Długotrwałe narażenie na przebywanie w pomieszczeniach z nieodgrzybioną klimatyzacją może odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest jej odgrzybianie.

Odgrzybianie klimatyzacji można przeprowadzać za pomocą pianki antybakteryjnej lub za pomocą ultradźwięków o częstotliwości 1,7 MHz. Jeśli więc włączając klimatyzację czujesz charakterystyczny zapach przypominający stęchliznę jest to pierwszy sygnał do podjęcia czynności odgrzybiania. Im szybciej wykonasz ten prosty zabieg tym lepiej dla Twojego zdrowia. Klimatyzację możesz odgrzybić zatrudniając specjalistyczną firmę bądź samodzielnie. Instrukcję samodzielnego odgrzybiania klimatyzacji znajdziesz tu.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com
d30dc1v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30dc1v