Trwa ładowanie...
d1u8y9p

Wąska działka to nie problem. Projekty domów, które wpasują się bez problemu

Coraz więcej osób decyduje się budować domy na wąskich działkach. Dzieje się tak z wielu przyczyn, m.in. dlatego że ziemia nie jest najtańsza, dostępne są niewymiarowe działki w pobliżu centrum miast. Zobacz, jak dobierając projekt domu zmaksymalizować przestrzeń mieszkalną!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wąska działka to nie problem. Projekty domów, które wpasują się bez problemu
(Extradom)
d1u8y9p

Mierz wysoko!

W przypadku wąskich działek trzeba myśleć o skutecznym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Piętrowe domy, w których będzie panowała przestronność są tego doskonałym przykładem. A jeśli dodatkowo chcesz zaoszczędzić rezygnując z budowy podpiwniczenia, możesz wybrać projekt domu, w którym garaż i pomieszczenia gospodarcze będą umiejscowione na parterze.

Otwórz się na przestrzeń

Tradycyjne domy mocno dzielą przestrzeń na poszczególne strefy. W przypadku projektu domu na wąską działkę często przełamuje się ten schemat, otwierając kuchnię na salon i jadalnię. Wybierając taki projekt nie tylko optycznie powiększysz dostępny metraż, ale również sprawisz, że domownicy będą bliżej spędzać czas w strefie dziennej.

d1u8y9p

Garażowe dylematy

Garaż może znaleźć się zarówno w bryle budynku (wysunięty przed fasadę lub wbudowany w parter), jak i poza nią (wolnostojący garaż możesz umieścić np. za domem). W projekcie domu możesz również pominąć garaż i zdecydować się na wiatę, która osłoni Twój samochód przed deszczem.

Extradom

O czym pamiętać, wybierając projekt domu na wąską działkę?

Sprawdź dokładnie wymiary posiadanej działki, bo może mieć to ogromny wpływ na Twój przyszły dom. Obecnie na działce o szerokości mniejszej od 16 m można przybliżyć budynek do jednej z granic działki do 1,5 m (z elewacją od granicy bez okien i drzwi). W przypadku działek o szerokości równej i powyżej 16 m, odległość od granic działki wynosi 4 m (gdy ściana budynku zwrócona do granicy ma otwory okienne lub drzwiowe) lub 3 m (gdy rzeczonych otworów nie ma). Dopuszcza się również sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką, jednak tu również trzeba spełnić wymogi wynikające z przepisów.

d1u8y9p

Jak wybrać plan domu na wąską działkę w 5 krokach?

1. Określ swoje potrzeby – ilu pokoi potrzebujesz, czy chcesz mieć duży ogród lub taras, itp.
2. Wybierz styl architektoniczny – marzy Ci się wiktoriańska posiadłość a może nowoczesna willa? Możliwości jest wiele, dlatego wybierz styl, który będzie dla Ciebie komfortowy i piękny.
3. Zastanów się nad praktycznymi aspektami – może chcesz mieć dom energooszczędny lub pasywny? Albo wiesz już, jaki rodzaj ogrzewania Cię interesuje?
4. Okiełznaj budżet – oszacuj, w jakiej kwocie chcesz się zmieścić w budowie domu. Mając na uwadze swój budżet i marzenia, szukaj odpowiedniego projektu.
5. Poznaj możliwości – zapoznaj się z naszymi gotowymi projektami domów. Kliknij w projekt, który Cię zainteresował i poznaj rzut poszczególnych kondygnacji. Zobacz, czy taki układ domu będzie dla Ciebie skrojony na miarę.

A jeśli zechcesz np. zlikwidować jedną ścianę działową, podwyższyć poddasze lub w inny sposób dostosować projekt do swoich potrzeb, wystarczy opracować to z architektem adaptującym, kierownikiem budowy lub architektem będącym autorem projektu. Jeśli chcesz mieć pewność, który ze specjalistów będzie Ci w stanie pomóc w danej modernizacji, skontaktuj się z infolinią.

Więcej gotowych projektów znajdziesz na www.extradom.pl.

Domidea 50 Extradom
Domidea 50
d1u8y9p

Podziel się opinią

Share

d1u8y9p

d1u8y9p