Trwa ładowanie...

Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań

Wanna czy prysznic? Od czego zależy odpowiedź na stale powracające pytanie o podstawowe wyposażenie każdej łazienki? Według raportu przygotowanego przez Akademię Roca, wybierając wannę lub prysznic, bierzemy pod uwagę przede wszystkim oszczędność miejsca oraz indywidualne potrzeby, ale też nowoczesne wzornictwo i kwestię ochrony środowiska.

Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badańŹródło: Shutterstock
doctgt2
doctgt2

Wanna czy prysznic? Od czego zależy odpowiedź na stale powracające pytanie o podstawowe wyposażenie każdej łazienki? Według raportu przygotowanego przez Akademię Roca, wybierając wannę lub prysznic, bierzemy pod uwagę przede wszystkim oszczędność miejsca oraz indywidualne potrzeby, ale też nowoczesne wzornictwo i kwestię ochrony środowiska.

Zaprezentowane w raporcie dane stanowiły punkt wyjścia do dyskusji partnerów projektu oraz internautów na temat kąpielowych preferencji Polaków. Jak wynika z badań Akademii Roca, wpływ na wybór wanny lub prysznica mają wiek, płeć oraz styl życia domowników.

- "Wanna czy prysznic?" to raport inaugurujący działalność Akademii Roca. Celem projektu jest udzielenie inwestorom wsparcia oraz informacji na temat urządzania łazienki. Staraliśmy się ukazać złożoność dylematu pojawiającego się podczas aranżowania strefy kąpielowej. W raporcie oprócz wyników badania zawarliśmy opinie ekspertów, porady użytkowników, a także artykuły na temat materiałów, funkcjonalnych dodatków oraz różnorodnych modeli – mówi Joanna Dec-Galuk, marketing manager w Roca Polska.

Odwieczny dylemat: wanna czy prysznic?

49,5% do 50,5% z przewagą dla prysznica – w ten sposób Polacy odpowiedzieli na pytanie: „Wanna czy prysznic?”. Wyniki badania wskazują, że wybór produktu jest skorelowany z płcią oraz wiekiem kupującego. W grupie preferującej długie kąpiele dominują kobiety (63%) i osoby starsze (65%). Z kolei aż 67% mężczyzn oraz 64% najmłodszych respondentów korzysta chętniej z prysznica.

Raport "Wanna czy prysznic?" - kompendium wiedzy

W dyskusji zawartej w raporcie "Wanna czy prysznic?" przedstawiono argumenty pokazujące atuty obu kąpielowych opcji. Na korzyść wanny przemawiają aspekty bezpieczeństwa dzieci, łatwość utrzymania jej w czystości oraz relaksacyjna funkcja domowego SPA. Natomiast prysznic wybierają aktywne osoby ceniące ekonomię miejsca w łazience, oszczędność swojego czasu oraz troszczące się o środowisko. Na temat walorów obu rozwiązań wypowiedziało się grono specjalistów; redaktorzy tytułów wnętrzarskich, portali, programu w paśmie DOMO+ oraz autorki blogów.

doctgt2

Porady specjalistów w przystępnej formie

Akademia Roca to inicjatywa powstała w celu wspierania radą oraz informacją wszystkich zainteresowanych nowoczesnym designem i funkcjonalnym rozwiązaniami. Skupiając środowiska internautów, blogerów i ekspertów z branży wnętrzarskiej, prezentuje ich opinie oraz wyniki badań publikowane w formie raportów. Kompleksowe poradniki stanowią pomoc dla osób mierzących się z wyzwaniem, jakim jest urządzenie łazienki zgodnej z najnowszymi trendami – stylowej, funkcjonalnej, ekologicznej, a jednocześnie oddającej indywidualizm użytkownika oraz zaspokajającej jego potrzeby.

doctgt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doctgt2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj