Trwa ładowanie...

Wakacyjne dekoracje wnętrz - jak wykorzystać pamiątki z wakacji w urządzaniu wnętrz?

Wakacyjne dekoracje wnętrz - jak wykorzystać pamiątki z wakacji w urządzaniu wnętrz?Źródło: shutterstock.com
d1wkg59
d1wkg59

Co roku przywozimy ich całe stosy. Podczas wakacyjnych wyjazdów ujmują nas swoim swoją wyjątkowością, stylem, ale gdy wracamy do domu nie bardzo wiemy, co z nimi zrobić. Wakacyjne suweniry, bo o nich mowa, możemy wykorzystywać jako element dekoracyjny. Mamy na to pomysł.

Z piwnicy do salonu
Gdyby tak przejrzeć domowe kartony, z pewnością każdy z nas znalazłby tam jakieś ciekawe podróżnicze pamiątki. Odkurzone i odpowiednio zaaranżowane na pewno będą dobrze prezentować się w naszym salonie. Wystarczy tylko ciekawy pomysł. Przedstawiamy trzy propozycje aranżacji pamiątek wakacyjnych.

Ściana wspomnień
Idealnie na taką ścianę nadają się nieco już zapominane, wakacyjne fotografie. Wystarczy znaleźć jakąś niewielką ściankę – może być np. ta w przedpokoju, a w domu np. ta na klatce schodowej. Ponieważ z reguły wakacyjne fotografie są bardzo różnorodne i kolorowe, w takim stylu warto utrzymać konwencję tej ścianki – uporządkowany nieład doskonale odda klimat wakacyjnego szaleństwa. Ramki nie muszą być jednakowe: zarówno w kolorze, jak i stylu. Nawet jeśli w naszym wnętrzu dominuje styl minimalistyczny, tak zaaranżowana ścianka będzie idealnym przerywnikiem i ciekawym elementem dekoracyjnym. Dodatkowo, samą ściankę można jeszcze np. wyróżnić kolorem: kontrastowym do reszty lub po prostu nieco odmiennym odcieniem. Taka ścianka na pewno oczaruje twoich gości.

Kącik podróżniczy
W domach wielu podróżników to niemal miejsce czci, chętnie podziwiane zarówno przez właścicieli, jak i gości. Do zaaranżowania takiego punktu dekoracyjnego, nadają się różne miejsca w naszym domu, np. kominek, zwykła komoda, a nawet okienny parapet. To miejsce, w którym możemy pochwalić się swoimi trofeami z wojaży. Oprócz walorów aranżacyjnych, taki kącik to doskonała inspiracja do rozmów i wspomnień z zaproszonymi gośćmi. Idealnie więc, gdyby znajdował się on w salonie lub innym centralnym punkcie naszego domu.

Pamiątkowe dodatki

Innym sposobem ulokowania podróżniczych suwenirów w naszym mieszkaniu jest po prostu rozmieszczenie ich w różnych jego zakątkach, jako tradycyjne dekoracje - podobnie jak wazon z kwiatami czy inne bibeloty. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu wnętrza: pełne klamotów, są bardzo charakterystyczne i wiele mówią też o ich właścicielach. Ponieważ charakteryzują się dużą różnorodnością, panuje w nich absolutna dowolność aranżacyjna. Suweniry możemy umieścić w salonie, sypialni, a nawet łazience – twoich gości na pewno zachwyci jakaś stylizowana mydelnica przywieziona z dalekiej podróży.

d1wkg59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wkg59