Trwa ładowanie...
Vetrex
okna
29-03-2016 13:31

W odpowiedzi na miejskie trendy - okna w lofcie

W odpowiedzi na miejskie trendy - okna w lofcieŹródło: Vetrex
d2iurms
d2iurms

Charakterystycznym elementem miejskiego stylu w architekturze są gigantyczne okna. Przeszklenia wielkogabarytowe, utrzymane w surowym, industrialnym stylu tworzą niepowtarzalny charakter apartamentów zwanych loftami. Mogą mieć formę ciągnących się przez kilka poziomów stałych witryn, tworzyć szklane ściany lub trójwymiarowe konstrukcje sufitów, czy też stanowić przejście na taras, przy okazji pełniąc funkcję okna panoramicznego.

Realizacja okien wielkopowierzchniowych i trójwymiarowych konstrukcji

Przeszklenia wielkopowierzchniowe ze względów bezpieczeństwa mogą być realizowane wyłącznie w odpowiednio sztywnych i stabilnych systemach. Szklane ściany i przestronne witryny najlepiej jest wykonywać w systemach stolarki aluminiowej, pozwalających na bezkompromisową realizację śmiałych projektów architektonicznych. Specyficzny materiał, z którego są wykonane - malowany proszkowo metal, idealnie komponuje się z estetyką loftowych wnętrz.

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach kluczową rolę odgrywa światło. Im więcej promieni słonecznych wpada do środka - tym atrakcyjniej prezentuje się pomieszczenie. Efekt słonecznego wnętrza można osiągnąć dzięki zastosowaniu okien o maksymalnej powierzchni, ale też oryginalnej konstrukcji, takich jak np. systemy z ukrytym skrzydłem lub systemy aluminiowe, które umożliwiają również tworzenie trójwymiarowych struktur – np. ozdobnych świetlików w kształcie stożków, walców czy rozet będących częstym elementem industrialnych apartamentów.

Stolarce do realizacji tego rodzaju przeszkleń stawia się surowe wymagania dotyczące wytrzymałości, ponieważ są one narażone nie tylko na działanie wiatru i obciążenia klimatyczne, ale również na obciążenie własnym ciężarem czy śniegiem. W przypadku rozbicia szyby w takiej konstrukcji – jej odłamki nie powinny wpadać do wnętrza, grożąc skaleczeniem znajdujących się w pobliżu osób. Aby uniknąć takiego ryzyka - w przeszkleniach znajdujących się na wysokości należy stosować tzw. szyby laminowane z co najmniej 0,76 mm warstwą folii podtrzymującej szkło. Dzięki temu w razie rozbicia szyby przez jakiś czas będą w stanie udźwignąć własny ciężar.

Obecnie w ofercie Vetrex dostępne są systemy przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju przeszkleń, zapewniających pełną dowolność realizacji wizji architektonicznych i wysoką wygodę użytkowania konstrukcji, a także korzystne parametry izolacji termicznej.

d2iurms

Panoramiczne wyjście na taras

Ważną przestrzenią w apartamentach utrzymanych w loftowym klimacie jest taras, z którego zwykle roztacza się wyjątkowy widok. Aby móc cieszyć się nim także, przebywając we wnętrzu – dobrze jest zadbać o efektowne wyjście na zewnątrz. Jeżeli chchesz uzyskać spektakularny efekt wizualny i połączyć obie te przestrzenie – najlepiej zastosować system przesuwny umożliwiający realizację drzwi tarasowych. Najlepiej wybrać takie, którymi mimo imponujących gabarytów i dużego ciężaru będzie można wygodnie sterować, bez użycia dużej siły. Wygodne w obsłudze przesuwne przeszklenia wielkogabarytowe wykonać można w wyposażonym w specjalne wózki jezdne systemie Vetrex Slide 82, który utrzymując korzystne parametry w zakresie izolacji termicznej, z powodzeniem może być stosowany nawet w budownictwie energooszczędnym.

Vetrex Slide 82

Inny godny polecenia system to Patio Automatic zaopatrzony w aktywne rozwórki z wymuszonym działaniem, dociskające skrzydło do ramy na całej szerokości podczas zamykania i odpychające je podczas otwierania, dzięki czemu skrzydło można przesunąć przy użyciu jednej ręki.

Spójny efekt

Jeśli nie wszystkie okna w budynku wykonane są w systemach aluminiowych – wygląd przeszkleń można ujednolicić za pomocą zewnętrznych nakładek aluminiowych. Są one kompatybilne z najpopularniejszymi oknami PVC dostępnymi w ofercie Vetrex. Nakładki, podobnie jak systemy aluminiowe, dostępne są w pełnej palecie Ral Classic liczącej aż 200 odcieni, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie dowolnego efektu estetycznego i optymalne dopasowanie barwy ram do kolorystyki wnętrz i elewacji budynku.

Nakładki aluminiowe na systemie Vetrex V90+

d2iurms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iurms