Trwa ładowanie...
d42zqkw

Uwielbiasz świece zapachowe? Tak powinieneś je palić

Trend z Wielkiej Brytanii i Ameryki na dobre zagościł w polskich domach. Świece zapachowe to idealny dodatek do domu albo pomysł na świąteczny prezent. Jednak zanim zdecydujesz się na ich zakup, sprawdź, jak należy je odpalać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwielbiasz świece zapachowe? Tak powinieneś je palić
(Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
d42zqkw

*Jak długo powinny się palić? *
Zasada jest prosta: średni czas palenia się świecy to 3-4 godziny. Trzeba uważać, by nie przekroczyć tego czasu, inaczej nasza dekoracja może ulec zniszczeniu. Świeca, która pali sie dłużej niż cztery godziny może bardzo głęboko się roztopić. Tym samym knot, który zazwyczaj jest dośc długi, może skierować się w niepożądaną stronę. Wówczas płomień świecy będzie również opalał ścianki przedmiotu.

Odpowiednie miejsce to podstawa
Lepiej nie stawiaj świecy w miejscach, gdzie jest zbyt intensywny przepływ powietrza, gdyż świeczka spali się bardzo szybko. Unikaj przeciągów, holów, korytarzy. Zabra się również zostawienia świec w zamkniętych pomieszczeniach: m.in w małych łazienkach albo garderobach. Pamiętaj, masz do czynienia z ogniem, które musisz kontrolować.

*Uwaga na meble! *
Twoja świeczka już się wyczerpuje? Umieść ja na tacy. Pomimo grubego szkła odradza się zostawiać świece na drewnianej powierzchnii. Jeśli tego nie zrobisz, spodek świeczki odpali się trwale na stoliku, komodzie, czy szafce.

d42zqkw

Podziel się opinią

Share

d42zqkw

d42zqkw