Trwa ładowanie...

Urządzenia do sprzątania taniej. Kup, zanim nastaną wiosenne porządki

Wszyscy lubimy mieć posprzątany dom, ale nie każdy z nas ma na to wystarczającą ilość czasu i sił. Być może pomocne okażą się dla was przydatne gadżety. Myjki, mopy, odkurzacze i roboty ułatwiające sprzątanie, a także mnóstwo akcesoriów, które czynią nielubiane przez niektórych sprzątanie łatwiejszym i szybszym.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Urządzenia do sprzątania taniej. Kup, zanim nastaną wiosenne porządkiŹródło: iStock.com
dcynjvz
dcynjvz

Nie męcz się niepotrzebnie – sprzątaj mądrze

Większość Polaków robi wiosenne porządki. To najczęściej jedna z pierwszych po przedświątecznym grudniowym, gruntownym sprzątaniu domów i mieszkań okazja, aby dotrzeć do każdego zakamarka. Sprzyjają temu nieco wyższe temperatury – do tych jeszcze trochę czasu nam zostało, ale już teraz możecie zaplanować pewne prace i skorzystać z atrakcyjnych okazji.

Zaufaj mocy pary

Jednym ze skutecznych sposobów na kurz, brud, a także roztocza są myjki parowe różnego rodzaju. Ich działanie jest proste i pozwala sprzątać wiele trudno dostępnych zakamarków i powierzchni bez detergentów. Gorąca para pod różnym ciśnieniem skutecznie odspaja zabrudzenia z płytek, frontów, blatów, fug, armatury, okien i urządzeń.

Skuteczne mycie okien

Odkurzacze do szyb pomagają zassać detergent z wodą rozsmarowany na brudnej szybie. Dzięki równomiernemu zasysaniu szyba pozostanie czysta i bez smug. Praktyczne myjki obsługujemy bez kabla, bo do działania wystarczy im naładowany akumulator. Zarówno tradycyjnie, jak i przy pomocy takich gadżetów warto myć okna o… odpowiedniej porze. Słońce nie powinno nas oślepiać, bo zwyczajnie nie widzimy smug. Okna od południa należy myć po godz. 15.00 lub wcześnie rano, te po wschodniej stronie po 11.00, a od zachodniej do 15.00. Tylko okna usytuowane od północy możemy myć o dowolnej porze dnia.

Usiądź, a on poodkurza

Automatyczne odkurzacze to urządzenia, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Pierwsze z modeli, które były dostępne na naszym rynku, zmuszały do wyboru pomiędzy urządzeniami bardzo drogimi, ale skutecznymi oraz tanimi, ale o ograniczonej funkcjonalności. Na szczęście wysoka półka cenowa stała się nieco bardziej przystępna, bo ceniony i polecany przez użytkowników odkurzacz automatyczny kupimy do 2, a nawet 3 tys. złotych taniej niż zwykle. Świetnie radzą sobie one z zaplanowaniem trasy odkurzania i z przeszkodami, które napotykają na swojej drodze.

Zamiast odkurzać kilkakrotnie w mieszkaniu, gdzie znajdują się zwierzaki, warto doinwestować w dobry odkurzacz, który skutecznie usuwa sierść.

Warto docenić też możliwości dobrej pralki lub pralkosuszarki.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dcynjvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcynjvz