SalonUrządzanie mieszkania pod wynajem

Urządzanie mieszkania pod wynajem

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, zazwyczaj zależy nam na czasie i dużych oszczędnościach. Chcielibyśmy wyposażyć wnętrza jak najszybciej i po jak najniższych kosztach, ale z drugiej strony zależy nam, by aranżacja odpowiadała potrzebom potencjalnego najemcy. Trzymając się kilku ważnych zasad można te dwie kwestie łatwo pogodzić.

Zasady urządzania mieszkania pod wynajem:

Urządzanie mieszkania pod wynajem
Źródło zdjęć: © shutterstock.com

25.06.2013 12:51

Uniwersalność

Nie znając gustu osoby, która zamieszka w danych wnętrzach, trudno je urządzić. Na czas przygotowywania lokalu do wynajmu należy porzucić własne upodobania, szczególnie jeśli są bardzo wyraziste. Nie każdy musi bowiem podzielać nasze zamiłowanie do antyków albo czuć się komfortowo w chłodnych i minimalistycznych wnętrzach. Wybierając wyposażenie powinniśmy robić to ostrożnie. Należy zrezygnować z zaskakujących elementów, mocnych akcentów i kontrastów na rzecz mebli klasycznych i funkcjonalnych oraz stonowanej kolorystyki. Ważna jest również konsekwencja w aranżacji i utrzymanie pomieszczeń w podobnej stylistyce. Nie należy także przesadzać z dekoracjami – tym bardziej jeśli chcemy zaoszczędzić. Nowi najemcy starając się uczynić wynajmowane wnętrze bardziej „swoim”, zapewne udekorują je według własnego uznania.

Funkcjonalność

Wnętrza przeznaczone pod wynajem muszą być funkcjonalne i wygodne. Jak każde mieszkanie, tak i to powinno spełniać wszystkie swoje funkcje – być miejscem do pracy, odpoczynku i rozrywki. Należy zatem wyposażyć mieszkanie w niezbędne elementy – łóżko, sprzęty i meble kuchenne, artykuły sanitarne, meble do przechowywania, meble stołowe , oświetlenie oraz sprzęt rtv. Zapewnienie tych wszystkich udogodnień sprawi, że mieszkanie zyska na atrakcyjności. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, nie kupujmy wyposażenia, które może przyczynić się do zwiększonych kosztów za energię elektryczną lub wodę – zrezygnujmy z dużej wanny na rzecz trochę mniej pojemnej, nie inwestujmy też w luksusowe sprzęty typu ekspres do kawy czy suszarka do prania.

Estetyka

Mieszkanie, w którym się chce od razu zamieszkać to mieszkanie, które przy pierwszym oglądaniu stwarza wrażenie przytulnego i ciepłego. Odpowiedni dobór wyposażenia i dekoracji, stonowana i neutralna kolorystyka to klucz do zadowolenia klienta. Ogromnie ważna przy pierwszym wrażeniu jest kolorystyka ścian. Jeśli ściany będą jasne, nie tylko optycznie powiększą wnętrza, ale również stworzą dobre tło pod dodatki, które ewentualnie wprowadzi do aranżacji nowy mieszkaniec. Częstym błędem popełnianym przez wynajmujących jest wstawianie d o mieszkania elementów do siebie nie pasujących np. pozbieranych po rodzinie niepotrzebnych mebli. Czasem lepiej jest oddać na wynajem wnętrze bez mebli niż zagracać je czym popadnie. Aranżacyjny miszmasz mimo, że stworzony z podstawowych elementów wyposażenia, nie służy estetyce. Tylko jeśli wszystko w mieszkaniu będzie współgrało i tworzyło harmonijną całość, przełoży się to na komfort osób, które w nim zamieszkają.

Tańsze zamienniki

Mieszkanie przeznaczone pod wynajem, wymaga częstszych remontów niż normalne mieszkanie. Najmujący często się zmieniają, żeby przygotować mieszkanie na kolejny wynajem, prawie zawsze wymaga ono choćby odświeżenia. Jeśli nie urządzamy luksusowego apartamentu, a zwykłe mieszkanie – można łatwo zaoszczędzić na elementach jego wyposażenia, wynajdując tańsze zamienniki. Panele zamiast klepki, meble z drewnopodobną okleiną zamiast mebli drewnianych, sedes w zestawie kompaktowym zamiast podtynkowej instalacji to przykłady na znaczne obniżenie kosztów wyposażenia mieszkania.

Źródło artykułu:WP Kobieta
sypialniasalonmeble
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)