Trwa ładowanie...

Urlop na działce. Co przyda się w domku letniskowym?

Po co komu all inclusive, skoro jest działka rekreacyjna i domek letniskowy? To świetna odskocznia od codziennych obowiązków i doskonały sposób na kontrolowane obcowanie z naturą. W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepiej odpoczywa się właśnie w kontakcie z przyrodą. Nie oznacza to jednak, że trzeba liczyć się ze spartańskimi warunkami! Urlop na działce może być… całkiem luksusowy. Wystarczy zadbać o odpowiednie wyposażenie.

Płatna współpraca z RTV Euro AGD
  Źródło: Adobe Stock
d1d1aiu
d1d1aiu

Działka i domek letniskowy są prawdziwą oazą spokoju i idealnym miejscem, by odpocząć od miasta, codziennego pędu, stresu, natłoku zadań. Tu czas płynie nieco inaczej – można bez pośpiechu rozkoszować się poranną kawą, podziwiać otaczającą przyrodę, leniuchować bez wyrzutów sumienia. Aby jednak w pełni cieszyć się zasłużonym relaksem, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie domku letniskowego – tak, by był wygodnym miejscem zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy wakacyjny pobyt. Dobrze urządzony domek pozwoli naprawdę odpocząć – nie zabraknie w nim bowiem żadnych udogodnień. W końcu urlop powinien być przyjemny, wygodny i beztroski!

O co więc zadbać, urządzając domek letniskowy? Na jakie sprzęty i akcesoria zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wielofunkcyjne rozwiązania do domku letniskowego

W niewielkim domku letniskowym każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z wygód! Wręcz przeciwnie – nawet na niewielkiej przestrzeni zmieszczą się takie udogodnienia jak zmywarka, piekarnik, kuchenka, czyli wszystko, czego potrzeba, by bez stresu cieszyć się codziennością z dala od miasta. Świetnym rozwiązaniem okażą się wszelkiego rodzaju wielofunkcyjne sprzęty, które nie zajmują dużo miejsca, a pozostają w pełni funkcjonalne. Przykładem jest Candy TRIO4GXNT/1, czyli kuchnia gazowo-elektryczna ze zmywarką. W jednym urządzeniu połączono funkcję piekarnika elektrycznego, gazowej płyty grzewczej i zmywarki. Sprzęt jest jednocześnie na tyle wydajny, że może być bez problemu wykorzystywany na co dzień – także w klasycznych kuchniach w domach i mieszkaniach. Piekarnik ma pojemność 41 l, a płyta grzejna składa się z 4 standardowych palników, co pozwala na swobodne przygotowywanie potraw dla kilkuosobowej rodziny. Z kolei zmywarka, znajdująca się w dolnej części, pomieści 6 kompletów naczyń składających się z 11 elementów, co oznacza nawet 66 zmywanych naczyń jednocześnie. Nie zapomniano też o takich udogodnieniach jak zapalarka w pokrętłach, funkcje termoobiegu i grilla w piekarniku czy program Higiena 75 st. C, idealny do dezynfekcji naczyń.

d1d1aiu

Gotowanie w domku letniskowym

  Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

W domku letniskowym sprawdzi się także kompaktowa elektryczna płyta ceramiczna (w końcu nie wszędzie istnieje możliwość skorzystania z gazu), taka jak Candy CHEDD30CTT/1. To istotny element wyposażenia, zwłaszcza jeśli lubisz gotować – w końcu jedzenie z grilla kiedyś się nudzi, a na działce często w zasięgu ręki masz świeże, ekologiczne warzywa.

Płyta ma jedynie 29 cm szerokości i dwa pola grzewcze, w których obszar grzania można dopasować do rozmiaru naczyń. Co ważne – to płyta ceramiczna, nie indukcyjna, nie potrzeba więc specjalnych garnków i patelni. Dotykowy panel sterowania umożliwia bardzo łatwą i intuicyjną obsługę, a wskaźnik ciepła resztkowego informuje, gdy płyta jeszcze nie wystygła po gotowaniu. Urządzenie jest też wyposażone w blokadę bezpieczeństwa oraz timer do programowania końca gotowania.

Kompaktowa, ale w pełni funkcjonalna pralka

Jeśli planujesz spędzać na działce więcej czasu, warto zadbać o to, by na wyposażeniu domku – poza urządzeniami do przygotowywania posiłków – znalazła się również pralka. Wracanie do domu po to, by zrobić pranie, lub zabieranie ze sobą całej szafy ubrań może okazać się w końcu kłopotliwe. Tu strzałem w dziesiątkę ponownie okaże się sprzęt o niewielkich rozmiarach.

d1d1aiu

Pralka Indesit MTWSC 510511 W PL Slim to wąskie urządzenie ładowane od przodu, które ma kompaktową konstrukcję, a jednocześnie pozwala cieszyć się wszystkimi funkcjami pralki o standardowych rozmiarach i ładowności. Pomieści 5 kg prania i jest wyposażone w szeroki wybór szybkich programów prania (trwających od 15 do 59 minut). Pralka łącznie ma 16 programów automatycznych, pozwalających dopasować tryb pracy do twoich potrzeb. Przydatna może okazać się też funkcja Łatwe prasowanie, która tak modyfikuje cykl prania i wirowania, by ograniczyć powstawanie zagnieceń.

Zmywarka, czyli wygodnie jak w domu

  Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Ręczne zmywanie na urlopie? My jesteśmy na nie! Dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie zmywarka – pozwoli oszczędzić czas, który warto przecież przeznaczyć na o wiele przyjemniejsze rzeczy. Co więcej, resztki na talerzach mogą przyciągnąć nieproszonych gości – w końcu na działce i w jej okolicach na pewno mieszka wiele owadów i gryzoni. Ważne więc, by po biesiadowaniu jak najszybciej umyć naczynia.

d1d1aiu

Na działce dobrze sprawdzi się wąska 45 cm zmywarka z efektywnym systemem mycia. Indesit DSFO 3T224 C S pozwala zmyć i wysuszyć do 10 kompletów naczyń w zaledwie 80 minut. Ma 9 programów, w tym tryb szybki (30-minutowy) czy program delikatny do czyszczenia szkła. Jest wyposażona w tzw. multizone, która pozwala umyć tylko kilka naczyń w wybranym koszu, oszczędzając wodę i energię. Mimo niewielkich rozmiarów, w urządzeniu zmieszczą się nawet duże naczynia – wystarczy wyjąć górny kosz.

Płatna współpraca z RTV Euro AGD
d1d1aiu
d1d1aiu