Trwa ładowanie...
d194791

Ulga dla alergików. Zdrowe powietrze przez cały rok

Powietrze ma istotny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również to, jak codziennie funkcjonujemy. Zimą dokucza nam smog, zaś wiosną pylące drzewa i kwiaty. Warto więc zainwestować w sprzęt, który sprawi, że poczujesz się komfortowo w domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oczyszczacze z nawilżaczem to dobra recepta na świeże powietrze w domu
Oczyszczacze z nawilżaczem to dobra recepta na świeże powietrze w domu (Shutterstock.com)
d194791

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Coraz więcej osób cierpi na alergie wziewne i choć można skutecznie poradzić sobie z problemem przy pomocy leków, znacznie lepiej będzie unikać alergenów obecnych w powietrzu. Dlatego w celu usunięcia zanieczyszczeń, warto postawić na oczyszczacz z filtrem, który pozbędzie się nawet najmniejszych cząsteczek – bakterii, wirusów, zarodników grzybów i roztoczy z powietrza.

Bądź bezpieczny we własnym domu

Pyłki roślinne są bardzo lekkie i niewielkie, dlatego wyjątkowo łatwo roznoszą się razem z wiatrem i łatwo dostają się do domów. Usunięcie ich wymaga specjalnego podejścia, dlatego warto postawić na sprawdzony sprzęt. Oczyszczacze powietrza mogą nie tylko wyłapywać alergeny czy kurz, ale nawet nawilżać powietrze i je jonizować, co będzie wybawieniem dla osób z chorobami układu oddechowego.

Poza pyłkami alergię wywołują również roztocza, które doskonale czują się w ciepłych i rzadko wietrzonych pokojach. Takie warunki bytowe to również doskonałe pole do rozwoju pleśni, która szczególnie często pojawia się w miejscach o wysokiej temperaturze i sporej wilgoci. Właściciele czworonogów mogą mieć natomiast problem z wszechobecnymi alergenami obecnymi w sierści zwierzaków.

Jaki oczyszczacz dla alergika

Skuteczność oczyszczania jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju zamontowanych filtrów. Nie każdy z nich będzie w stanie równie efektywnie poradzić sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Podstawą dla alergików będzie filtr HEPA, który jest w stanie zatrzymać nawet pyły zawieszone, czyli wyjątkowo drobne cząsteczki będące składnikiem smogu. Cząsteczki o nieco większych rozmiarach również nie mają szans w starciu z filtrem HEPA.

Czyste powietrze w twoim domu niezależnie od pory roku Shutterstock.com
Czyste powietrze w twoim domu niezależnie od pory roku

Odkryj moc jonów

Kolejnym ważnym akcesorium, w które powinien być zaopatrzony oczyszczacz jest jonizator. Duże natężenie dodatnich jonów w powietrzu może skutkować pogorszeniem nastroju, problemami z koncentracją i bólami głowy. Zadaniem jonizatora jest wytwarzanie mnóstwa jonów ujemnych, które łączą się z tymi naładowanymi dodatnio i opadają na podłogę, przez co są łatwiejsze do usunięcia. Po użyciu jonizatora szybko poczujesz różnicę. Będziesz mieć więcej energii i znacznie lepsze samopoczucie.

Czystość i wilgotność

Spędzamy mnóstwo czasu w domu, warto więc zadbać o to, by nasze środowisko było jak najbardziej komfortowe. Jakość powietrza zależy nie tylko od czystości, ale również odpowiedniego nawilżenia powietrza. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrany przez ciebie model jest również wyposażony w funkcję nawilżacza. Przykładowo urządzenia wyposażone w filtry wodne nie tylko oczyszczają, ale również nawilżają pomieszczenie, co szczególnie przyda się latem, gdy ilość opadów drastycznie spada.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

d194791

Podziel się opinią

Share

d194791

d194791