Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ubezpieczenie
22-05-2019 10:10

Ubezpieczenie domu - co wpływa na cenę takiej polisy?

Mimo, iż ubezpieczenie domu nie jest obowiązkowe, warto je mieć. Przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z jakie czynniki bierze pod uwagę ubezpieczyciel podczas ustalania kosztów polisy.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Ubezpieczenie domu - co wpływa na cenę takiej polisy?Źródło: Materiały prasowe
d30dc1v
d30dc1v

Co wpływa na całkowity koszt ubezpieczenia domu? Przeczytaj przygotowany przez nas artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o takim rodzaju polisy.

Jeśli zastawiasz się nad zakupem ubezpieczenia domu i masz pewne wątpliwości dotyczące tego, czy warto się na nie zdecydować, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim informacje o tym, czym wyróżnia się taki rodzaj polisy, jakie czynniki wpływają na jej całkowity koszt oraz jak zwiększyć zakres ochrony budynku. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób znaleźć najkorzystniejsze oferty ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie domu - czym wyróżnia się ten rodzaj polisy?

Ubezpieczenie domu nie jest polisą obowiązkową, którą trzeba koniecznie wykupić w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Brak takiego wymogu powoduje, że nadal wielu konsumentów nie zdecydowało się na żadną ofertę z takim rodzajem ubezpieczenia. To duże ryzyko, ponieważ przez przypadkowe i zarazem nieszczęśliwe zdarzenie możemy między innymi stracić sporą część mienia znajdującego się w domu np. na skutek pożaru, powodzi czy kradzieży z włamaniem.

Zakup takiej polisy zapewni pewnego rodzaju ochronę nieruchomości i co najważniejsze, zagwarantuje odszkodowanie finansowe w razie poniesionych strat materialnych powstałych w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie powinien być problemem, ponieważ na naszym rynku wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje interesujące oferty, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Mamy także do dyspozycji porównywarki, dzięki którym możemy zestawiać oferty ubezpieczeń domów, jak choćby https://ocenapolis.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-mieszkania-domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego ubezpieczenia nieruchomości, najpierw warto dowiedzieć się, co jest brane pod uwagę podczas ustalania rocznej składki. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego elementy, które wpływają na całkowity koszt polisy, mogą się od siebie nieznacznie różnić. Jakie to czynniki? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych przykładów, z którymi lepiej się zapoznać.

 • rodzaj domu - przy ustalaniu wysokości składki w dużym stopniu decyduje rodzaju domu. W przypadku bliźniaka i szeregowca istnieje większe ryzyko nieoczekiwanego zdarzenia, do którego mogą przyczynić się sąsiedzi. Z tego względu koszty ubezpieczenia będą wyższe.
 • konstrukcja - jeżeli mieszkamy w domu, którego konstrukcja została wykonana z drewna, wtedy składka ubezpieczeniowa będzie zdecydowanie większa niż w przypadku budynku murowanego.
 • lokalizacja - w sytuacji, gdy nasz dom położony jest np. na terenie narażonym na powódź, wtedy firma ubezpieczeniowa weźmie to pod uwagę podczas ustalania kosztów ubezpieczenia.
 • powierzchnia – trzeba wiedzieć, że im większy metraż domu, tym wyższa składka ubezpieczenia. Co ważne, każdy ubezpieczyciel w tym przypadku weźmie pod uwagę tylko użytkową powierzchnię budynku.
 • wartość - towarzystwo ubezpieczeniowe musi wiedzieć, jaka jest całkowita wartość domu, ponieważ w razie nieoczekiwanego zdarzenia odszkodowanie finansowe musi wystarczyć na pokrycie wszelkich strat.
d30dc1v

W tym miejscu należy podkreślić, że oprócz wymienionych czynników wpływających na wysokość rocznej składki ubezpieczenia, istnieje jeszcze wiele innych. Gdzie można je znaleźć? Wszelkie informacje na ten temat powinny znajdować się przy każdej ofercie ubezpieczeniowej.

Jak zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej?

Każdy, kto planuje kupić ubezpieczenie nieruchomości powinien zdawać sobie sprawę, że oprócz podstawowego pakietu ubezpieczeniowego, możemy zdecydować się jeszcze na dodatkową ochronę, którą zapewnią tzw. rozszerzenia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że takie usługi zwiększają całkowite koszty polisy.

W towarzystwach ubezpieczeniowych dostępne są następujące rozszerzenia ubezpieczeniowe:

 • ochrona ruchomości od zdarzeń losowych, np. powodzi,
 • ochrona ruchomości od kradzieży z włamaniem,
 • przepięcie,
 • pożar,
 • stłuczenie,
 • NNW,
 • OC w życiu prywatnym,
 • ochrona prawna,
 • assistance.
d30dc1v

W zależności od firmy ubezpieczeniowej koszt rozszerzeń może się różnić. Często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom pakiety w promocyjnych cenach, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego ubezpieczenia, najpierw lepiej poznać warunki kilku ofert.

Najlepsze ubezpieczenie domu - gdzie je znaleźć?

Znalezienie korzystnej oferty ubezpieczenia nieruchomości nie jest łatwym zadaniem, ponieważ na naszym rynku znajduje się mnóstwo ciekawych ofert z takim rodzajem polisy. Co zrobić w tej sytuacji? Świetnym rozwiązaniem z pewnością będzie sprawdzenie kilku porównywarek ubezpieczeniowych, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością wśród konsumentów.

Dzięki tym urządzeniom możemy w szybki i co najważniejsze, łatwy sposób przeanalizować nawet kilkadziesiąt ofert ubezpieczeniowych i sprawdzić, które z nich zawierają najkorzystniejsze warunki i cenę. W ten sposób bez problemu podejmiemy satysfakcjonującą i rozsądną decyzję.

Artykuł sponsorowany
d30dc1v

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30dc1v