Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
odkurzacz
09-09-2019 14:56

Twarde powierzchnie w domu - jak odkurzać

Nie każda powierzchnia w domu jest łatwa do posprzątania - przykładem są chociażby twarde powierzchnie, jak panele czy płytki, których znaczenie wzrasta z roku na rok. Trudność odkurzania paneli wiąże się z prawdopodobieństwem łatwego zarysowania, gdy używamy niewłaściwych urządzeń. Z pomocą przybywa szeroka gama odkurzaczy zarówno workowych, jak i bezworkowych, cyklonowych czy wodnych wyposażonych w dedykowane szczotki delikatnym włosiem , które zabezpiecza przed niechcianymi szkodami.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Twarde powierzchnie w domu - jak odkurzaćŹródło: Shutterstock.com
dogld1x
dogld1x

Jak i czym odkurzać panele?

Najbardziej istotna w odkurzaniu twardych podłóg jest szczotka. Dobrze dobrana końcówka bowiem nie tylko ułatwi nam poruszanie się po danej nawierzchni, ale też będzie ją pielęgnować - a przynajmniej nie szkodzić - oraz przyczyni się do większej wydajności odkurzania. Ze źle dobraną ssawką możemy sprawiać, że brud zamiast być pochłonięty i wylądować we wnętrzu urządzenia, unosić się będzie w powietrze, co skutkować będzie mało efektywnym odkurzaniem i szkodzić będzie wrażliwym domownikom cierpiącym na alergię czy astmę. Szczotka do powierzchni twardych wyposażona powinna być w delikatne włosie. Dzięki temu swobodnie szorować można nią po podłodze. Nie tylko zasysać będzie kurz i inne zanieczyszczenia, ale też delikatnie polerować będzie podłogę. Zaraz po wyborze końcówki, istotna okazuje się być moc urządzenia. Dlatego tak przydatna okazuje się funkcja ręcznej lub elektronicznej regulacji mocy w odkurzaczach.

Jaki odkurzacz do twardych podłóg?

Największa siła ssąca konieczna jest w trakcie odkurzania dywanów. Nie jest łatwo przecież wychwycić wszystkie drobinki brudu spomiędzy włókien. Wtedy warto zdecydować się na odkurzacz bezworkowy. Ten rodzaj odkurzaczy właśnie cechuje się najwyższą dostępną mocą ssania. W połączeniu z elektroszczotką żaden dywan nie będzie mu straszny. Gdy chodzi natomiast o gładkie powierzchnie, tak duża moc nie jest potrzebna, a nawet może stać się uciążliwa. Kiedy napotykasz problem z oderwaniem szczotki od podłogi, chyba każdy delikatnie wolałby moc odkurzacza obniżyć. Tym bardziej, że urządzenie ograniczy też wtedy zużywanie energii. A skoro istnieje możliwość oszczędzać prąd bez strat na jakości odkurzania, to dlaczego by tego nie zrobić? Do twardych powierzchni nada się zarówno odkurzacz workowy jak i cyklonowy. Także bezprzewodowy odkurzacz, który charakteryzuje raczej niewielka moc, powinien się sprawdzić. Średnia moc oraz właściwie dobrana szczotka to klucz do satysfakcjonującego odkurzania wszelkiego rodzaju twardych powierzchni.

Perfekcyjnie czysta podłoga

Panele to często spotykany rodzaj wykończenia podłóg w naszych domach. W niższej cenie od parkietu i przyjemne w codziennym kontakcie znajdują zastosowanie u coraz większej liczby osób. Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się ich świetnością i utrzymywać je w dobrym stanie, w odpowiedni sposób należy o nie dbać. Najistotniejsze okazuje się w tym aspekcie właściwe i regularne odkurzanie. Dlaczego regularne? Znajdujące się na podłodze zabrudzenia, jak np. piasek, mogą stać się powodem zarysowania paneli.

dogld1x

Podstawowym krokiem zatem do dbania o nie będzie szybkie usuwanie z nich brudu. Aby pozbyć się zanieczyszczeń z paneli, nikt z pewnością nie będzie biegał po domu z miotłą. W ruch pójdzie odkurzacz. Przy jego wyborze kluczowe będzie, by dostosowany był do delikatnej powierzchni, jaką są panele. Odkurzaj więc z użyciem miękkiej końcówki, która nie stworzy ryzyka zarysowania. Dzięki wymiennym końcówkom, każdy odkurzacz może stać się sprzętem do czyszczenia tego typu podłogi. Ważna będzie tu też moc ssania. Panele nie wymagają najwyższej dostępnej na rynku mocy, jednak najsłabsza również nie będzie zadowalająca. Dzięki funkcji regulowania mocy ssania, dostępnej w prawie każdym urządzeniu, dostosujesz ją do swoich potrzeb, by pochłaniać wszystkie zabrudzenia, nie musząc przy tym walczyć o każdorazowe oderwanie końcówki od podłogi. Miękka szczotka i regulowana moc ssania to klucz do odkurzania paneli w satysfakcjonujący sposób.

Odkurzanie parkietu

Odkurzanie parkietu odbywać się będzie identycznie jak paneli - ze szczególnym zwróceniem uwagi na pielęgnację i delikatność. Sprawdzą się te same konfiguracje urządzenia oraz identyczne końcówki. Powierzchnie te z punktu widzenia odkurzania są wręcz identyczne i mają takie same potrzeby.

Odkurzanie płytek

Kafle nie odróżniają się bardzo od paneli czy parkietu, gdy patrzymy pod kątem sposobu odkurzania. Na pewno o wiele trudniej je uszkodzić, jednak nie wpływa to na konieczność wprowadzania jakichkolwiek zmian w urządzeniu, by przeprowadzić skuteczne odkurzanie. Zwróćmy uwagę jednak na odkurzacze z funkcją mycia. Efektywność wodnych odkurzaczy wielokrotnie przewyższa efektywność zwykłego mycia podłogi mopem. Pozwala to na utrzymanie płytek w nienaruszonym stanie przez długi czas oraz na łatwe pozbywanie się brudu z fug, co, jak się okazuje, wcale nie jest takie proste. Zastosowanie odkurzacza wodnego pozwoli na dokładne wyczyszczenie wszystkich zagłębień pomiędzy kaflami oraz samych kafli, nie pozostawiając smug ani zacieków. Nowoczesny sprzęt nie pozwoli ci szorować podłogi na kolanach. Jego zadaniem jest maksymalnie ułatwić ci życie i przyspieszyć sprzątanie. Pozwól sobie na to, wybierając nowoczesny i funkcjonalny odkurzacz. Nie tylko umyje on podłogę, ale także pochłonie mokre zabrudzenia, jak np. rozlany napój. I nie pozostawi po nich na podłodze ani śladu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dogld1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogld1x