Trwa ładowanie...
dxd8874

Trwałe i nieskazitelne. Ponadczasowe drzwi do każdego wnętrza

Są odporne na uszkodzenia, wilgoć i… upływ czasu. Nowoczesne drzwi wewnętrzne idealnie komponują się z niemal dowolnym wystrojem. Prezentują się naturalnie i subtelnie. Co powinno charakteryzować uniwersalne drzwi, pasujące do każdego wnętrza?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drzwi to ważny element wnętrza
Drzwi to ważny element wnętrza (Materiały prasowe)
dxd8874

Jesteśmy otwarci na zmiany
Jeśli zdecydujemy się urządzić mieszkanie w określonym stylu, drzwi mogą dodatkowo podkreślić charakter pomieszczeń. Nowoczesne aranżacje wnętrz są jednak dość dynamiczne i często ulegają przeobrażeniom. Mało kto kupuje obecnie meble na całe życie. Wolimy zmieniać je w miarę jak kształtują się nasze potrzeby i upodobania. Wykończenie wnętrz nie powinno stawać nam na przeszkodzie w realizacji wnętrzarskich zamierzeń.
W przypadku drzwi wewnętrznych mamy zatem dwie opcje do wyboru. Możemy uczynić z nich mocny akcent w aranżacji lub sprawić, by pozostały niewidzialne i dyskretnie pełniły swoje funkcje. Dla tych, którzy lubią eksperymentować z wystrojem, ta druga możliwość jest wymarzona. Ponadto remont zawsze wymaga i czasu, i pieniędzy. Ponadczasowe rozwiązania wykończeniowe pomagają zaoszczędzić jedno i drugie. Ideałem dla wielu z nas okazują się więc drzwi wewnętrzne, które nie wymuszają aranżacyjnych kompromisów i harmonizują z niemal każdym meblem czy dekoracją.

Wszystko co genialne, jest proste
Skrzydła drzwiowe to ogromne płaszczyzny, które w istotny sposób oddziałują na wnętrza. Neutralne stanowią idealne tło dla naszej designerskiej wyobraźni. Każdy charakterystyczny rys, który się na nich pojawi – frezowanie, bulaj czy dekoracyjny pochwyt – w oczywisty sposób ograniczą designerską swobodę i ukierunkują styl pomieszczenia.
Nieskrępowane możliwości w aranżacji wnętrz zapewnia tylko czysta, niewymuszona forma. Chcąc wybrać drzwi na długie lata należy więc postawić na minimum dekoracji, geometryczne linie i nieinwazyjną kolorystykę.

Bezczasowe skrzydła w bieli
Białe drzwi wewnętrzne to znakomity wybór do aranżacji wnętrz, także słabo doświetlonych oraz wymagających optycznego powiększenia. Odpowiadają w stu procentach założeniom współczesnych trendów wnętrzarskich. Te najprostsze – jednolite i gładkie lub przełamane poziomymi albo pionowymi przeszkleniami – z łatwością przetrwają próbę czasu. Dla uzyskania jednolitej płaszczyzny można wybrać system bezprzylgowy, dzięki któremu zawiasy pozostaną niewidoczne po zamknięciu drzwi, a skrzydło idealnie połączy się z ościeżnicą.
Chcąc złagodzić panujący w pomieszczeniu chłód, można zamiast białych wybrać drzwi w kolorze écru lub w innych mniej mroźnych odcieniach bieli. W każdej z wersji staną się one trafionym partnerem dla najróżniejszych barw ścian czy podłóg i dywanów. Stworzą ponadto wymarzone tło dla wyrazistych dekoracji oraz mebli, a to właśnie te ostatnie spełniają kluczowa rolę w personalizacji nowoczesnych aranżacji wnętrz.
Jeśli wątpliwości wzbudza kwestia utrzymania jasnych drzwi w czystości – bez obaw. Nie musimy martwić się o zabrudzenia bardziej niż w przypadku innych wybarwień. Nowoczesne materiały łatwo jest wyczyścić, a dzięki nowoczesnym lakierom i okleinom nie żółkną, są odporne na działanie środków chemicznych i uszkodzenia.

Materiały prasowe

Natura zawsze obecna
Dyskretne ocieplenie wnętrz zapewnia też drewno. Nie ma chyba stylu, w którym byłoby ono niemile widziane. Rysunek drewna ma swój niezaprzeczalny urok, a jego obecność w otoczeniu jest…naturalna. Nie będzie zatem ani zbyt krzykliwe, ani zbyt wytworne, ani niewybredne – pod warunkiem że wykonane z niego drzwi nie okażą zbyt wymyślne.
Większość gatunków drewna wykazuje niesamowitą wytrzymałość, nawet przy minimum zabiegów konserwacyjnych i intensywnej eksploatacji drzwi. Drewniane skrzydła są w stanie przetrwać w doskonałym stanie dziesiątki lat. Nie trzeba więc będzie szybko myśleć wymianie drzwi na nowe.
Nie muszą to być jednak modele z naturalnego materiału. Fornirowane trudno jest odróżnić od drewnianych. Są bowiem wykończone cienką warstwą prawdziwego drewna z zachowaniem jego usłojenia oraz zabezpieczone lakierem.

Drzwi w okleinie również wiernie oddają naturalną fakturę drzewa. Co więcej, przypominają je też w dotyku, a pod palcami da się nawet wyczuć jego strukturę. Zamiast standardowego wypełnienia typu plaster miodu można zdecydować się na trwalszą płytę otworową. Dzięki niej drzwi będą równie solidne, co wykonane z litego drewna i lepiej wyciszą pomieszczenie. Najlepiej celować w średnie odcienie. Bielone także dyskretnie zaznaczą swoją obecność w aranżacji wnętrz i nie będą zbyt nachalne.

Materiały prasowe

Zaprojektowane, by nie przytłaczać
Uniwersalne rozwiązania to także takie, które nawet w niewielkich mieszkaniach zapewniają komfort i estetykę, pozostając przy tym niemal niewidoczne. Tam gdzie miejsca nie ma zbyt wiele, warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych. Ich skrzydła także wyróżniają się prostymi formami i neutralną kolorystyką. Co więcej, po otwarciu mogą znikać w specjalnej kasecie zamontowanej w ścianie.
Tam, gdzie brakuje naturalnego światła, dobrym pomysłem są też drzwi z szybą. Trudno o bardziej obojętny estetycznie materiał niż szkło – przezroczyste lub matowe, zapewniające więcej dyskrecji. Szklane drzwi pozostają niemal niezauważalne, a jednak trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie. Wbrew pozorom są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego. Daje ono szerokie możliwości dekoracyjne i zawsze pozostaje w zgodzie z innymi elementami aranżacji wnętrz.

dxd8874

Podziel się opinią

Share

dxd8874

dxd8874