WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Trawnik perfekcjonisty w zasięgu ręki. W pracy pomogą nożyce do zadań specjalnych

Elektryczne nożyce to jedno z najważniejszych narzędzi zapalonych ogrodników. Z ich pomocą przytniesz trawę przy ogrodzeniu i skalniaku, pozbędziesz się niechcianych chaszczy i nadasz kształt krzewom. Perfekcyjny trawnik jest w zasięgu ręki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Idealnie zadbany trawnik w każdym calu
Idealnie zadbany trawnik w każdym calu (Shutterstock.com)
WP

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych narzędzi ogrodowych, które sprawdzą się zarówno w małym, jak i większym ogrodzie. Jeśli twój ogród ma wyglądać idealnie, to już wiesz, czego szukać.

Sen perfekcjonisty

WP

Odpowiednie nożyce to sposób na zadbany trawnik. Może ci się wydawać, że przycięcie i wyrównanie trawy w trudnych miejscach to mozolne i męczące zajęcie na wiele godzin, jednak jesteś w błędzie. Mając do dyspozycji odpowiednie nożyce, praca będzie przebiegać błyskawicznie. Wystarczy odrobina wprawy, by w niedługim czasie zobaczyć pierwsze efekty.

Wbrew pozorom możliwość obrócenia ostrzy o 180 stopni jest nie tylko wygodna, ale wpływa również na precyzję cięcia. Dzięki wyprofilowanemu uchwytowi nie musisz wyginać nadgarstka pod nienaturalnym kątem, by ciąć bardzo równo. Niektóre urządzenia oferują również dodatkowy wysięgnik, który pozwoli ci przycinać trawę w pozycji wyprostowanej. Jeśli masz przed sobą sporo pracy, a nie chcesz nadwyrężać kręgosłupa, zainwestuj w nożyce z długim trzonkiem. Wysięgnik o długości około 1 m pozwoli również formować rozłożyste krzewy bez wchodzenia na drabinę.

WP

Elektryczne cięcie

Wyrównywanie trawnika będzie o wiele szybsze, jeśli zdecydujesz się na nożyce elektryczne z wbudowanym akumulatorem. Wygodny uchwyt jest przystosowany do obsługiwania urządzenia jedną ręką, a jego lekkość sprawia, że możesz używać go przez długi czas bez przerwy.

Pixabay.com
Podziel się

Poradzą sobie zarówno z trawą, jak i cienkimi pędami krzewów. Można użyć ich wszędzie tam, gdzie nie dasz rady pracować z podkaszarką, w pobliżu delikatnych kwiatów, rzeźb ogrodowych czy wąskich przestrzeniach między krzewami. W przypadku nożyc liczą się precyzja i szybkość działania.

WP

Wymienne ostrza umożliwiają cięcie trawy w kilku trybach. Proste listwy przypominające nieco widełki nadają się do przycinania trawy, zaś dłuższa nakładka, która wygląda podobnie do ostrza piły, przeznaczona jest do pionowego cięcia żywopłotów.

Żywopłot jak od linijki

WP

Korzystanie z ręcznych, nieautomatycznych nożyc to opcja dla doświadczonych ogrodników, którzy mogą poświęcić mnóstwo czasu, by doprowadzić żywopłot i trawnik do porządku. Ci, którzy nie mają tyle cierpliwości, uzyskują takie efekty używając elektrycznych lub spalinowych nożyc do żywopłotu.

Wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Nożyce do żywopłotu mogą posiadać jedno lub dwa ostrza. Te pojedyncze są zwykle nieco dłuższe, dzięki czemu w tym samym czasie można obciąć większą powierzchnię. Drugie z kolei cechują się większą dokładnością, gdyż ostrza nie wibrują zbyt mocno.

WP
Pixabay.com
Podziel się

Ostrza wykonane z wysokiej jakości materiałów to gwarancja niezawodności i długiego działania. Wybierając modele z niepewnego źródła ryzykujesz, że szybko się stępią. Zamiast kupować co sezon nowe urządzenia do przycinania trawy lub żywopłotu, lepiej zainwestować w sprzęt z wyższej półki.

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP