Trwa ładowanie...
ycipk-l4gd96

Tom Dixon po raz drugi projektuje dla IKEI. Tym razem przeprowadza rewolucję w ... sypialni!

Tegoroczna odsłona serii DELAKTIG II stworzona przez brytyjskiego projektanta to rama łóżka, będąca kontynuacją serii mebli wypoczynkowych. Kolekcja dostępna jest w sklepach IKEA na terenie całej Polski od lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Dixon po raz drugi projektuje dla IKEI. Tym razem przeprowadza rewolucję w ... sypialni!
(Materiały prasowe, IKEA)
ycipk-l4gd96

Serię DELAKTIG, której nazwa po szwedzku oznacza "biorący udział", stworzono z myślą o dostarczeniu lepiej dostosowanych do współczesnego świata rozwiązań. Jej ubiegłoroczną odsłoną była sofa - otwarta "platforma do życia", zachęcająca do tego, by każdy dopasował ją do swoich potrzeb.

Tym razem seria DELAKTIG skupia się na sypialni, w której niezależnie od aranżacji najważniejszym meblem jest łóżko. Wraz z Tomem Dixonem, ikoną wzornictwa przemysłowego, IKEA zaprojektowała ramę łóżka dostępną w dużym rozmiarze typu "queen size". Każdy może dostosować ją do indywidualnych potrzeb, dodając, usuwając i zmieniając akcesoria tak, aby lepiej dopasować mebel do rozrywek i czynności, jakim lubimy oddawać się za drzwiami sypialni.

Materiały prasowe, IKEA
Podziel się
ycipk-l4gd96

- Łóżko jako mebel bardzo mnie fascynuje – to rzecz podstawowa, potrzebna każdemu. Jest naprawdę niezbędne, gdyż zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu dnia spędzamy w kontakcie z naszymi łóżkami – znacznie więcej niż z jakimkolwiek innym meblem. To zainspirowało mnie do tego, by stało się ono czymś więcej niż tylko miejscem do spania – mówi Tom Dixon.

Wielefunkcyjność w sypialni

Jak wynika z Raportu IKEA Życie w domu, aż co czwarty z nas regularnie pracuje z zacisza swoich czterech kątów. Dlatego coraz bardziej ceniona jest możliwość dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb, zwłaszcza w słynącej ze swojej multifunkcjonalności sypialni. To tutaj spędzamy najwięcej czasu w porównaniu do innych pomieszczeń – w niej nie tylko śpimy, ale i jemy, pracujemy, oglądamy telewizję, kochamy się, przeprowadzamy ważne rozmowy, relaksujemy się, czytamy książki, rozwiązujemy krzyżówki. Dlatego tak ważne jest, by dom, a w szczególności sypialnia, dopasowały się do naszego sposobu bycia, by żyć lepiej na co dzień.

Materiały prasowe, IKEA
Podziel się

I tak, komfortowy zagłówek skradnie serca tym, którzy lubią się po prostu wygodnie oprzeć, np. podczas oglądania w łóżku ulubionego serialu. Występuje on w kolorze czarnym – dla wielbicieli mebli graficznych i nowoczesnych – lub w wersji z rattanu, pozwalającej stworzyć wnętrze bliskie naturze o ciepłej atmosferze.

ycipk-l4gd96

W zgodzie z ekologią

Rama łóżka DELAKTIG wykonana została w 50 proc. z pochodzącego z recyklingu tłoczonego aluminium, co sprawia, że jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Funkcjonalność, trwałość i lekkość nie są jednak jedynymi zaletami aluminium - warto wspomnieć, iż jest to tworzywo idealnie wpasowujące się w nurt nowoczesnego zrównoważonego projektowania i produkcji. Aluminium nie tylko w 100 proc. nadaje się do recyklingu, ale może być przetwarzane nieskończoną ilość razy bez utraty jakości.

Wraz z nową ramą łóżka i zagłówkami DELAKTIG, w sprzedaży pojawią się również nowe pokrycia do już istniejącej platformy – w odcieniu brudnego różu, delikatnego beżu i kamiennej szarości. Druga odsłona serii wyróżniać się będzie także wyższą odpornością na ścieranie i blaknięcie kolorów.

Kolekcja DELAKTIG II dostępna będzie od lutego br. we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Seria jest długoterminowa, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach co najmniej przez sześć miesięcy, do wyczerpania zapasów.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-l4gd96

ycipk-l4gd96
ycipk-l4gd96