Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
lampa
11-12-2013 12:06

Taśmy LED, szyny, listwy świetlne - nowoczesne oświetlenie na miarę XXI wieku

Szukasz nowoczesnego oświetlenia, które jednocześnie byłoby praktyczne i wyjątkowo dekoracyjne? Warto zainteresować się taśmami LED, szynami i listwami świetlnymi, które dają bogate możliwości aranżacyjne. Zobacz, co jeszcze zdziała we wnętrzu nowoczesne oświetlenie.

Taśmy LED, szyny, listwy świetlne - nowoczesne oświetlenie na miarę XXI wiekuŹródło: Sigma
d2w2gkw
d2w2gkw

Szukasz nowoczesnego oświetlenia, które jednocześnie byłoby praktyczne i wyjątkowo dekoracyjne? Warto zainteresować się taśmami LED, szynami i listwami świetlnymi, które dają bogate możliwości aranżacyjne. Zobacz, co jeszcze zdziała we wnętrzu nowoczesne oświetlenie.

Przyglądając się nowoczesnemu oświetleniu, łatwo dostrzec nieszablonowość, a zarazem twórczą odwagę projektantów. Zmienia się też świadomość inwestorów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dobór odpowiednich lamp, ich rozstaw w pomieszczeniu czy oryginalny wygląd. Popularny design modernistyczny łączy w sobie codzienny komfort użytkowania z prostotą „świetlnych” rozwiązań. Jedną z bardziej lubianych propozycji w stylu modern jest oświetlenie w postaci listew swietlnych i taśm LED - sufitowych albo ściennych. Na czym polega ich nowatorstwo?

Nowoczesne oświetlenie - co jest na topie?

Wydawać by się mogło, że popularna listwa świetlna na stałe zagościła w naszych domach. Jej zastosowanie sprowadza się z reguły do pokojów dziennych, młodzieżowych, gościnnych do kuchni. – Argumentem „za” są względy czysto praktyczne. Lampy te dają nie tylko dużo światła w pomieszczeniu, ale pozwalają swobodnie nim operować dzięki samoregulacji każdego klosza zamontowanego na listwie – mówi Dariusz Rodak, projektant oświetlenia w firmie Sigma.

Podstawą konstrukcji tego rodzaju lamp są najczęściej proste lub nieco wygięte listwy. Podobnie rzecz ma się z kloszami, które mogą przybrać kształt geometryczny, roślinny lub oszczędny w formie. – Nowością są lampy złożone z kilku rozgałęzionych listew, np. trzech. Daje to możliwość sterowania każdą z części listwy z osobna bez potrzeby regulacji samych kloszy – wyjaśnia Dariusz Rodak.

Nowoczesne oświetlenie - na szynach

Drugim rodzajem oświetlenia charakterystycznego dla nowoczesnych wnętrz są szyny montowane bezpośrednio w suficie. Co ciekawe, wszechstronność takiego rozwiązania przemawia za różnorodnością ich lokalizacji. – Szyny, po których można bez obaw przesuwać oprawę oświetleniową bądź żyrandol, najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniu wielofunkcyjnym, jak pokój zabaw czy salon, albo w domowym gabinecie. Specyficzna konstrukcja takich systemów lamp umożliwia zmianę rozmieszczenia źródeł świata wedle aktualnych potrzeb – mówi przedstawiciel marki Sigma. Warto dodać, że umiejętnie dobrane szyny efektownie współgrają z innymi modelami lamp, którym niejako „użyczają” przestrzeni.

d2w2gkw

Nowoczesne oświetlenie - taśmy LED odmienią twój salon

Taśmy z wbudowanym oświetleniem typu LED cieszą się obecnie niesłychaną popularnością, zwłaszcza w nowym budownictwie. Nie są raczej zaliczane do głównych źródeł światła w pomieszczeniu. Ich zadaniem jest natomiast zbudowanie nastroju we wnętrzu poprzez przemyślane iluminacje, nierzadko kolorowe. – Zaletą taśm LED-owych jest długa lista miejsc, w których możemy je umieścić. Będą to np. sufity, ściany, schody, przestrzenie pod szafkami, blaty kuchenne czy fronty mebli. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się one w salonie – opowiada Dariusz Rodak.

Taśmy LED można połączyć z szynami lub listwami, co pozwala osiągnąć niecodzienny efekt wizualny. Funkcjonalność taśm LED, listew świetlnych i szyn docenią zwłaszcza mieszkańcy poddaszy, domów z niskim stropem lub skośnym sufitem, skomplikowanym pod względem struktury. Nowoczesne lampy są łatwe w montażu, nie zajmują dużo miejsca, a zarazem pozwalają stworzyć bogaty i urzekający system świetlny.

d2w2gkw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w2gkw