Trwa ładowanie...
d3fjw58

Tanio ozdobisz ogród. Lampki solarne, które nie obciążą portfela

Tradycyjne oświetlenie podwórka coraz częściej ustępuje miejsca lampom solarnym. Energooszczędne rozwiązanie jest również wyjątkowo wygodne, możesz udekorować dom tak, jak to sobie wymarzysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lampy solarne przyjmują coraz ciekawsze kształty
Lampy solarne przyjmują coraz ciekawsze kształty (Shutterstock.com)
d3fjw58

Lampy solarne z roku na rok są coraz tańsze, a to powoduje, że cieszą się coraz większą popularnością i coraz częściej można spotkać je w ogrodzie, gdzie tworzą wspaniałe i delikatne iluminacje.

Bez problemów z podłączeniem

d3fjw58

Aby zamontować lampy solarne, nie potrzebujesz żadnych kabli ani specjalnego sprzętu. Wystarczy umieścić je na ziemi bądź wbić w darń i gotowe. Obejdzie się bez rozkopywania trawnika w celu podłączenia lampy do prądu. Lampy działają na zasadzie przemiany fotowoltaicznej, czyli pobierają energię z promieniowania słonecznego.

W ciągu dnia lampa "zbiera" światło poprzez ogniwo fotowoltaiczne i magazynuje je w akumulatorze. Gdy nadejdzie noc, lampa włącza się automatycznie i gaśnie wraz z nastaniem dnia. Wszystkie komponenty są wyjątkowo trwałe, mogą posłużyć ci przez setki, a nawet tysiące godzin. Przy zakupie zwróć przede wszystkim uwagę na jakość zastosowanych komponentów. Tylko to zagwarantuje ci, że lampa będzie działać bez zarzutu.

d3fjw58
Równomierne oświetlenie Shutterstock.com
Podziel się

W sklepach można znaleźć urządzenia, których moc waha się od jednego do kilku watów. To niewiele, jednak kilka lampek ustawionych w niewielkiej odległości od siebie będzie w stanie zapewnić przytulny klimat w ogrodzie. Im większa moc, tym mocniejsze światło jest w stanie wygenerować urządzenie. Poszczególne lampki różnią się od siebie budową, barwą światła i wielkością.

d3fjw58

Jak umiejscowić lampkę

Aby lampa należycie spełniała swoje zadanie, musi być umieszczona w miejscu, które w ciągu dnia jest dobrze nasłonecznione. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że ogniwo będzie w stanie naładować akumulator w całości tak, by lampka świeciła przez całą noc. Zadbaj również o to, by lampka była położona z dala od innych źródeł światła, w przeciwnym wypadku czujnik może nie świecić poprawnie.

Pamiętaj również, że aby urządzenie działało jak najdłużej bez żadnych problemów, powinno być regularnie czyszczone. Zalegający kurz może odbić się na możliwościach ogniwa fotowoltaicznego. Na chłodniejsze miesiące należy schować lampy w ciepłym miejscu. Niskie temperatury mogą wpłynąć na żywotność akumulatora.

d3fjw58

Zwykła czy z czujnikiem

Poza klasycznymi modelami, które świecą nieprzerwanie przez całą noc, możesz wybrać również modele wyposażone w czujnik ruchu, który zapala diodę za każdym razem, gdy ktoś pojawi się w zasięgu. To bardzo dobry sposób na podświetlenie ścieżki ogrodowej bądź schodów. Niestety, nie sprawdzi się raczej u właścicieli psów. Zwierzę może nieumyślnie aktywować lampkę, po prostu koło niej przechodząc.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3fjw58

d3fjw58
d3fjw58