Trwa ładowanie...

Tanie klimatyzatory do mniejszych pomieszczeń. Propozycje do 2 tys. zł

Klimatyzatory ścienne stają się coraz bardziej popularne w polskich domach i mieszkaniach za sprawą coraz lepszych cen tych urządzeń. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, na co możecie liczyć dysponując kwotą do 2 tys. zł na zakup urządzenia. Nasze znaleziska zaprezentujemy w poniższym przeglądzie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Klimatyzatory ścienne są coraz przystępniejsze cenowo Klimatyzatory ścienne są coraz przystępniejsze cenowo Źródło: Pixabay
d2djhz6
d2djhz6

Trochę teorii

Klimatyzatory ścienne są też nazywane klimatyzatorami typu split. Wynika to z tego, że składają się z części umieszczanej wewnątrz, która wdmuchuje chłodne powietrze do pomieszczenia oraz części zewnętrznej zawierającej sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Pobierają mniej prądu i są bardziej zaawansowane, ale w budynkach wielorodzinnych musicie mieć pozwolenie na montaż. W związku z tym warto znać wszystkie przepisy, zwłaszcza te dotyczące poziomu hałasu.

Najtańszy z tanich

Klimatyzator Gorenje Split Pandora AST-09UW4RVETE00A z pewnością przyciągnie was ceną, ponieważ jest to jedno z najtańszych urządzeń na rynku. Deklarowana maksymalna powierzchnia pomieszczenia to 24 m2. Jednostka wewnętrzna generuje hałas na poziomie 56 dB, który można obniżyć w trybie cichej pracy. Moc chłodzenia to 2,6 kW, a grzania - 2,8 kW. Do sterowania służy pilot, którym możecie wybierać poziomy mocy i prędkość nawiewu. Jest tu również zaawansowany system filtracji zawierający m.in. warstwę HEPA.

Inteligentne chłodzenie

Beko Split BEHPI 090/091 ma podobne parametry do poprzednika, a więc obsłuży powierzchnię do 24 m2, a jednostka wewnętrzna generuje hałas na poziomie 54 dB. Wśród wszystkich posiadanych funkcji warto wymienić możliwość połączenia z siecią Wi-Fi. Dzięki temu np. wracając z pracy, wystarczy uruchomić aplikację na smartfonie i ustawić chłodzenie pomieszczenia do żądanej temperatury. Sprawi to, że po upalnym dniu wrócicie do przyjemnego chłodu.

Gdy liczy się wygląd

Whirlpool SPIW309L jest reklamowany przez producenta jako elegancki, minimalistyczny klimatyzator. Posiada czarny ekran z białym podświetleniem LED i atrakcyjny wygląd. Obsłuży pomieszczenia o powierzchni do 24 m2 i generuje hałas na poziomie 56 dB dla jednostki wewnętrznej. Ma takie funkcje jak automatyczne chłodzenie czy samooczyszczanie, które jest przeprowadzane po każdym wyłączeniu urządzenia, gdy to pracowało w trybie chłodzenia albo osuszania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2djhz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2djhz6