Trwa ładowanie...
d4ae2pd

Szybko umyje podłogi. Mop parowy pozbędzie się brudu i bakterii

Nie tylko wyczyści zaschnięte plamy, ale również pozbędzie się bakterii – mop parowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać podłogi w idealnej czystości. Zamiast rozsmarowywać zanieczyszczenia i zarazki, postaw na sterylną czystość pary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szybko umyje podłogi. Mop parowy pozbędzie się brudu i bakterii
(Shutterstock)
d4ae2pd

Mop parowy to urządzenie, które pozwoli ci zachować higieniczną czystość w mieszkaniu. Można stosować go do podłóg drewnianych, paneli czy płytek bez obaw, że się uszkodzą. Dzięki nim szybko i bez trudu wyczyścisz każdą twardą powierzchnię.

Uwolnij się od przykrych zapachów

Mopy parowe działają na podobnej zasadzie co klasyczne modele z tekstylną nakładką, z tym że do usuwania plam nie używasz zimnej wody i detergentu ale pary wodnej o wysokiej temperaturze, która zmiękcza zaschnięte plamy i ułatwia ich usuwanie. Mopy nie tylko doskonale czyszczą podłogę, ale również usuwają przykre zapachy bez użycia detergentów. Jeśli więc masz w domu małe dzieci i chcesz uniknąć spryskiwania podłogi silnymi środkami, by zapewnić czystość mieszkania, mop parowy to rozwiązanie idealne dla ciebie. Jednocześnie dzięki chłonnej głowicy woda nie osiada na czyszczonej powierzchni, nie powodując zacieków ani plam.

Dodatkowo mop parowy skutecznie wyczyści trudnodostępne miejsca takie jak kąty szafek czy fugi. W przeciwieństwie do zwyczajnego mopa urządzenie parowe nie spycha brudu do szczelin, ale wchłania go poprzez nakładkę materiałową, którą po skończonym sprzątaniu można wrzucić do pralki. Oczyszczona podłoga błyskawicznie wysycha i nie pojawiają się na niej żadne smugi.

d4ae2pd

Bezpieczna opcja dla alergików

Nie potrzebujesz silnych środków chemicznych do tego, by pozbyć się bakterii i alergenów. Wystarczy gorąca para tłoczona pod dużym ciśnieniem. Nie musisz zatem używać do czyszczenia żadnych detergentów, parownica jest przez to doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Dodatkową zaletą sprzątających urządzeń parowych jest też wszechstronność. Można ich używać nie tylko do mycia podłóg. Z powodzeniem poradzą sobie podczas czyszczenia kranów i umywalek, skutecznie usuną trudne zanieczyszczenia. Dodatkowo można jej użyć nawet do czyszczenia okien i luster. Pożegnaj się z zaciekami i smugami.

Wygoda i uniwersalność

Przy zakupie mopa parowego zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj głowicy i jej możliwości obrotu. To od nich zależy, czy czyszczenie będzie przebiegać bezproblemowo. Pamiętaj, że powinna być również w miarę płaska tak, by bez problemu dotrzeć pod szafki czy kanapę. Pamiętaj, że rozmiar głowicy nie zawsze jest bardziej praktycznym rozwiązaniem. Większe urządzenia mają problem z dotarciem do trudnych miejsc, z drugiej strony czyszczenie większych powierzchni będzie bardziej czasochłonne.

d4ae2pd

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Im będzie większa, tym szybciej urządzenie się nagrzeje i będzie gotowe do pracy. Warto postawić na sprzęt o mocy około 1500 W, które nie tylko będzie w stanie długo pracować, ale również pozwoli uzyskać wyższą temperaturę, co przekłada się na ilość pary. Warto wybrać model z możliwością regulacji temperatury.

Dodatkowe komponenty takie jak końcówki czyszczące pozwolą na uzycie mopa jako poręcznego narzędzia do czyszczenia właściwie całego domu. Szczególnie przydatna będzie ściągaczka do mycia okien, wąska dysza do trudnodostępnych zakamarków, oraz końcówka ze szczotką, która pozwoli usunąć oporne zabrudzenia.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4ae2pd

Podziel się opinią

Share

d4ae2pd

d4ae2pd