Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Szybki sposób na wykończenie ścian. Sucha gładź i gotowa masa

Równe i gładkie ściany bez wybrzuszeń i dziur zdecydowanie uatrakcyjniają wnętrze. By to osiągnąć trzeba się nieco napracować. Gdy jednak przychodzi czas remontu, pierwszym pytaniem, które sobie zadajesz będzie: wybrać gładź suchą czy gotową masę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystarczy odrobina wprawy, a ściany będą idealnie gładkie
Wystarczy odrobina wprawy, a ściany będą idealnie gładkie (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie, które pomoże wybrać odpowiednią gładź. Dzięki temu cały remont będzie znacznie szybszy.

Zalety gotowej gładzi

Qaqwqwrqw

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w wykańczaniu ścian, lepiej postawić na gotową masę. Ma odpowiednią konsystencję, nie trzeba jej mieszać przed użyciem, a jeśli nie wykorzystasz całej gładzi pierwszego dnia, wystarczy szczelnie zamknąć pojemnik i wrócić do pracy innego dnia. Kupując mieszankę, możesz zacząć pracę bez wcześniejszych przygotowań, nie wymaga bowiem wcześniejszego gruntowania ścian.

Wady gotowej gładzi

Qaqwqwrqw

W przypadku gotowej masy największym problemem będzie przykrywanie dużych ubytków. Tego typu materiał świetnie sprawdza się głównie podczas nakładania cienkich warstw, w innym przypadku trzeba pomyśleć o gładzi sypkiej. Pamiętaj również, że gotowe mieszanki mają określony czas utwardzania, zazwyczaj od 6 do 12 godzin, co może znacznie wydłużyć czas remontu, gdy musisz nałożyć kilka warstw na jedną ścianę.

Pixabay.com
Podziel się

Z drugiej strony barierą odstraszającą potencjalnych kupujących może być cena takiego zestawu. W przypadku zakupu większej liczby wiaderek z gotową gładzią, różnica cenowa może być znacznie większa, niż przy zakupie gładzi sypkich. Na szczęście w wielu sklepach można znaleźć gotowe masy w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu koszt będzie niski, a dodatkowo oszczędzisz sobie bałaganu związanego z rozrabianiem masy suchej.

Qaqwqwrqw

Zalety gładzi sypkiej

Gładź sypka należy do najbardziej popularnych na rynku. Przemawia za tym nie tylko cena, ale również szerokie możliwości w nakładaniu kolejnych warstw. Przy pomocy dobrej jakości gładzi możesz nałożyć warstwę o grubości nawet 5 mm. Na rynku są również dostępne masy "mokre na mokre", które znacznie skracają czas tynkowania ścian. Można je nakładać nawet pół godziny po rozprowadzeniu pierwszej warstwy.

Wady gładzi sypkiej

Qaqwqwrqw

W przeciwieństwie do gotowej masy, nie da się przechowywać rozrobionej gładzi sypkiej, po zakończonej pracy nadmiar nadaje się jedynie do wyrzucenia. Dodatkowo do przygotowania masy o odpowiedniej konsystencji potrzebujesz mieszadła wolnoobrotowego. Bez tego typu sprzętu nie unikniesz grudek. Gładź sucha wymaga również większego nakładu pracy.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw