Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dom inteligentny
08-03-2018 15:36

Szwedzki podmuch czystego powietrza – Pompy ciepła NIBE z podwójną dotacją

19 września 2018 ruszył rządowy program dotacji „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać od 30 do 90% dotacji na inwestycje polegające na montażu nowego źródła ciepła w budynkach nowobudowanych lub termomodernizacji i wymianie źródła ciepła w budynkach istniejących.

Szwedzki podmuch czystego powietrza – Pompy ciepła NIBE z podwójną dotacjąŹródło: Materiały prasowe
d35q860
d35q860

Wejdź na www.nibe.pl lub www.szwedzkadotacja.pl i sprawdź szczegóły promocji „Szwedzka Dotacja do powietrznych systemów NIBE do 6000zł”

Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana starego kotła na odnawialne źródło ciepła, jakim jest pompa ciepła. Z kolei misją firmy NIBE - szwedzkiego producenta i lidera sprzedaży pomp ciepła w Europie i Ameryce Północnej, jest zapewnienie życia w przyszłości w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju w oparciu o odnawialne źródła energii. Dlatego producent oferuje dodatkowo 6 000zł wsparcia na powietrzne pompy ciepła NIBE w ramach akcji „Szwedzka dotacja do powietrznych systemów NIBE do 6000zł”, które szczególnie polecane są do domów istniejących jak i modernizowanych, ze względu na niski koszt inwestycji, brak prac ziemnych i możliwość podłączenia do istniejących systemów grzewczych. Tą specjalną ofertę NIBE, można łączyć z dotacją w ramach programu NFOŚiGW “Czyste Powietrze”, uzyskując łączne wsparcie w wysokości od 11 000zł (w najgorszym wypadku) aż do 31 000zł przy maksymalnym progu dotacji na samą pompę ciepła. Dla budynków istniejących jest też możliwość uzyskania dotacji na inne działania termomodernizacyjne jak np. modernizacja wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, docieplenie ścian czy wymiana okien i drzwi. Wszystkie pompy ciepła i rekuperatory NIBE spełniają wymogi techniczne programu. Takie podwójne wsparcie powoduje że instalacja powietrznej pompy ciepła może być jednym z najtańszych sposobów ogrzewania i chłodzenia domów.
Więcej szczegółów na www.szwedzkadotacja.pl oraz www.dotacjepompy.pl.

Darmowa energia z powietrza i krótki okres zwrotu inwestycji

Jeżeli chcesz wymienić stary kocioł na źródło ekologiczne i tanie w eksploatacji to wybierz powietrzną pompę ciepła NIBE, która jako źródło ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne i wykorzystuje je do ogrzewania budynku, nawet przy niskich temperaturach do -25°C. Urządzenie instaluje się przy ścianie na zewnątrz budynku (jednostka zewnętrzna), a powietrze zasysane jest przez wentylator wbudowany w pompie ciepła. Urządzenie może również produkować ciepłą wodę użytkową w centrali wewnętrznej i realizować funkcję chłodzenia. Brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego sprawia, że instalacja powietrznej pompy ciepła NIBE bardzo szybko się zwraca, szczególnie w przypadku domów termomodernizowanych, pozwalając na redukcję rachunków za ogrzewanie, do 75%. Koszt inwestycji w powietrzną pompę ciepła, stanowi głównie koszt urządzenia, którego cena jest już porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są zestawy NIBE SPLIT I NIBE F2040, które można kupić już od 13 000zł netto!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najtańsze ogrzewanie domu, z gruntu doskonałe

Gruntowa pompa ciepła NIBE czerpie energię cieplną zakumulowaną w gruncie i wykorzystuje ją do ogrzewania budynku. Urządzenie instaluje się wewnątrz budynku, a energia pozyskiwana jest przez kolektor gruntowy, wypełniony niezamarzającym roztworem glikolu, ułożony poziomo (1,5-2 m pod powierzchnią terenu) lub pionowo (w odwiertach do 100 mb). Urządzenie może również produkować ciepłą wodę użytkową we wbudowanym, bądź w osobnym zbiorniku c.w.u., a także realizować funkcję chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim, wykorzystując chłód zawarty w ziemi, zupełnie za darmo. Kolektor gruntowy podłączony jest do pompy ciepła i stanowią układ zamknięty. Gruntowa pompa ciepła NIBE pracuje niezależnie od warunków pogodowych przez cały rok, z wysoką efektywnością, dzięki czemu roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni 130m2, będzie wynosił około 1400zł, czyli zaledwie 116 zł miesięcznie. Aktualnie największą popularnością w Polsce cieszą się pompy ciepła NIBE F1245 oraz inwerterowe pompy ciepła najnowszej generacji NIBE F1255, które samodzielnie dostosowują wydajność do bieżącego zapotrzebowania na ciepło budynku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Rekuperatory pokojowe – Idealne w termomodernizacji

Rekuperatory pokojowe znajdują zastosowanie w budynkach termomodernizowanych, ale są też skutecznym rozwiązaniem wentylacji mieszkań i pojedynczych pomieszczeń, np. w biurach w budynkach wielorodzinnych. Właściciele mieszkań w blokach, często borykają się z nieskuteczną wymianą powietrza, zawilgoceniem i jego skutkami. Przewietrzanie pomieszczeń z kolei powoduje wychłodzenie ich w okresie zimowym i przedostanie się do wnętrza zanieczyszczeń, pyłów, kurzu i insektów. Idealnym w takich przypadkach jest zastosowanie rekuperatorów pokojowych NIBE DVC 10, które nie wymagają miejsca, ingerencji w konstrukcję ścian, czy zabudowy kanałów wentylacyjnych. Rekuperatory sterowane są za pomocą pilota, można je łączyć i konfigurować w systemy kaskadowe za pomocą aplikacji NIBE DVC 10. Pojedyncze urządzenie zapewnia wymianę i filtrację powietrza w pomieszczeniach o kubaturze do 50 m3, a ich sprawność temperaturowa osiąga 97%.

d35q860
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35q860