ŁazienkaSzczoteczka do zębów, czyli sprzątanie domu po wojskowemu

Szczoteczka do zębów, czyli sprzątanie domu po wojskowemu

Sprzątanie toalet szczoteczką do zębów czy pastowanie nią butów to kary dobrze znane niektórym z wojska. Jednak w domu nietypowe zastosowania szczoteczki naprawdę się sprawdzają i bynajmniej nie komplikują wykonywania obowiązków, wręcz przeciwnie – ułatwiają niektóre prace. Co można zdziałać szczoteczką do zębów?

Szczoteczka do zębów, czyli sprzątanie domu po wojskowemu
Źródło zdjęć: © shutterstock

15.03.2017 | aktual.: 16.03.2017 11:49

Sprzątanie toalet szczoteczką do zębów czy pastowanie nią butów to kary dobrze znane niektórym z wojska. Jednak w domu nietypowe zastosowania szczoteczki naprawdę się sprawdzają i bynajmniej nie komplikują wykonywania obowiązków, wręcz przeciwnie – ułatwiają niektóre prace. Co można zdziałać szczoteczką do zębów?
Używana czy nowa – każda może być przydatna. W niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się taka z twardym włosiem, w innych – z miękkim. Pamiętaj jednak, że do sprzątania w zależności od wykonywanej czynności będziesz potrzebować nie jednej, lecz przynajmniej kilku szczoteczek do zębów.
Sprzątanie w łazience
Wąska i poręczna szczoteczka do zębów skutecznie upora się z trudnymi zabrudzeniami w szczelinach. W łazience doskonale sprawdzi się do czyszczenia fug. Wystarczy pokryć je cienką warstwą pasty do zębów i chwilę poszorować. Następnie na kilka minut pozostawić do wyschnięcia, po czym wytrzeć do czysta wilgotną gąbką. Szczoteczka do zębów skuteczniej niż szmatka pozwala też nadać błysk armaturze. Skrapiając włosie mleczkiem do czyszczenia błyskawicznie pozbędziesz się kamiennego osadu z baterii czy prysznica. Na mokro, z odrobiną szamponu ułatwi ci wyczyszczenie grzebienia i szczotki do włosów, na sucho – maszynki do golenia.
Sprzątnie w kuchni
Szczoteczka do zębów jest niezastąpiona, gdy trzeba wyczyścić sitko w zlewie. Ulegnie jej również brud schowany w zakamarkach fazowanych frontów mebli. Idealnie umyjesz nią tarkę do warzyw i sera żółtego czy butelkę lub słoiczek z wąskim otworem wlotowym. Wyczyszczenie kuchennego robota czy miksera też nie będzie kłopotem. Szczoteczka bez problemu dotrze bowiem do ostrzy osadzonych na dnie kufla. Wiele osób wykorzystuje szczoteczkę do zębów podczas mycia tostera. Dzięki niej dawny blask odzyskają też sztućce, a szczególnie zaśniedziałe widelce.
Sprzątanie w sypialni
Jeśli w twojej sypialni znalazło się miejsce na toaletkę, znajdzie się też miejsce na szczoteczkę do zębów. Przyda się ona do czyszczenia biżuterii. Obrączki czy łańcuszki najlepiej potraktować miękkim włosiem i odrobiną pasty do zębów (po wypłukaniu błyskotki trzeba natychmiast wytrzeć do sucha).

Sprzątanie w salonie
Szczoteczka do zębów bez trudu poradzi sobie z wieloma salonowymi zakamarkami. Idealnie nadaje się np. do czyszczenia pilotów od telewizora. Pomoże też odświeżyć zarówno proste, jak i bogato zdobione ramy obrazów. W tym przypadku trzeba jednak zastosować możliwie jak najbardziej miękkie włosie. Z jej pomocą idealnie wyczyścisz też żyrandol, nawet złożony z dziesiątków kryształków. Mocy szczoteczki do zębów i pasty nie oprą się także mosiężene i stalowe uchwyty w meblach oraz ramy okienne.
Sprzątanie w gabinecie
Jeśli sporo czasu spędzasz przy komputerze, szczoteczka do zębów może być twoim najlepszym przyjacielem także w domowym biurze. Za jej pomocą błyskawicznie wyczyścisz klawiaturę komputera czy laptopa, usuwając z nich kurz czy okruszki (podobnie pady i konsolę do gier). Jeśli w domowym biurze znalazło się miejsce na akwarium, z pomocą szczoteczki ułatwisz sobie jego sprzątanie. Bez problemu poradzi sobie ona z zabrudzeniami w rogach oraz na filtrze.
Sprzątanie w przedpokoju
Nie chodzi tym razem o pastowanie butów. Szczoteczka do zębów o twardym włosiu ułatwi ci czyszczenie podeszew trampek czy obuwia outdoorowego z bieżnikiem. Szybko zmiecie też kurz, który szczególnie lubi gromadzić się w przedpokoju na listwach przypodłogowych. W tym celu włosie można owinąć wilgotną gazą. Sprytna szczoteczka dotrze również w zakamarki gniazdek elektrycznych na ścianie i w okamgnieniu doprowadzi je do porządku. Uwaga! Czyszczenie takich miejsc powinno odbywać się na sucho.

Źródło artykułu:WP Kobieta
porządkiporadysprzątanie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)