Szara łazienka - dostojna i nowoczesna
20.04.2017 09:38
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Kolor szary jest uniwersalny, elegancki i ponadczasowy, z uwagi na liczne zalety jest często wybierany jako barwa przewodnia w łazience, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aranżacji. Szara łazienka to kwintesencja eleganckiej prostoty. Obejrzyj inspirujące zdjęcia i daj się przekonać do szarości!
Kolor szary jest uniwersalny, elegancki i ponadczasowy, z uwagi na liczne zalety jest również często wybierany jako barwa przewodnia w łazience, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aranżacji. Szara łazienka to kwintesencja elegancji i prostoty. Obejrzyj inspirujące zdjęcia i daj się przekonać do szarości!
Jednym z ciekawszych połączeń, jakie proponuje się do łazienki urządzonej w szarej tonacji, jest kontrastowe zestawienie zimnej stali z ciepłym odcieniem drewna. Przeważnie drewno pojawia się na posadzce lub jako budulec szafki pod umywalkę, w tym jednak wypadku drewniana jest wanna, a stelaże w strefie higienicznej wykonano ze szczotkowanej stali, podobnie jak lśniące surowym blaskiem, efektowne oświetlenie.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Minimalistyczna
Kamień, biel i drewno to jedno z połączeń preferowanych w minimalistycznych łazienkach, odpowiada ono bowiem założeniom stylu nowoczesnego: wyrafinowanej prostocie, oszczędności form oraz stosowaniu dobrych jakościowo materiałów. Monumentalne kamienne płyty umiejętnie równoważy biała płaszczyzna ściany, drewno zaś występuje w roli drobnych, wręcz ozdobnych elementów łazienkowej zabudowy.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Stalowa cegiełka
Producenci dbają o to, aby mnogość wzorów i odcieni płytek łazienkowych nie przestała przyprawiać o zawroty głowy. Prócz nowych faktur i kolorów proponują także odmienne kształty, w tym fantazyjne fale i coraz mniejsze rozmiary glazury. W łazience na zdjęciu to właśnie uwydatniony przez kontrastową białą fugę drobny, prostokątny kształt płytek stanowi główną dekorację wnętrza. Głęboki odcień koloru stalowego doskonale współgra z białym wyposażeniem.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Tradycyjnie
W ofercie producentów płytek ceramicznych znajdą coś dla siebie także miłośnicy bardziej tradycyjnych, klasycznych aranżacji. Co prawda pokrycie ścian od posadzki do sufitu płytkami nieco trąci myszką, trudno jednak odmówić uroku granitowym płytom, które zmieniają zwykłą łazienkę w luksusowy pokój kąpielowy. Przeciwwagę dla kamiennych ścian stanowi przeszklona kabina oraz designerska bateria umywalkowa ze szklanym uchwytem, która wprowadza nowoczesną nutę.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Dobre połączenia
Szare wnętrza uwielbiają akcenty kolorystyczne - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nabierają wówczas charakteru i ciepła. Tym bardziej że trudno jest stworzyć aranżację, która bazowałaby jedynie na odcieniach szarości, pozostając jednocześnie funkcjonalną, przyjemną i odpowiednią dla całej rodziny. W łazience na zdjęciu akcenty głębokiego fioletu przykuwają wzrok niczym szlachetny klejnot, przełamując rutynę grafitowego wnętrza.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Może być kolorowo
Ci, którzy dopiero zaczynają się urządzać, często boją się, że decyzja o wprowadzeniu stylu nowoczesnego eliminuje zastosowanie żywych kolorów oraz zabawnych elementów wyposażenia. W rzeczywistości jednak nowoczesna aranżacja nie oznacza, że trzeba za wszelką cenę utrzymać surową, czystą, pozbawioną emocji stylistykę. W łazience na zdjęciu obok porcja koloru ożywia przestrzeń, a zabawne płytki z miłosnym wyznaniem ciekawie przełamują dość sztywne, szare wnętrze.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Jaka fuga?
Ci, którzy nie przepadają za eksperymentami z farbą czy betonem w łazience, mogą wprowadzić do niej szarość w sposób nieco bardziej bardziej konwencjonalny. Typowe płytki oraz mozaiki w popielatej tonacji prezentują się elegancko i nowocześnie. Efekt estetyczny można pogłębić poprzez zabawę z kolorem fugi. Tutaj zastosowano jasną spoinę, która perfekcyjnie współgra z bielą płytek w części prysznicowej oraz z elementami ceramicznymi.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Dobrze oświetlona
Duża szara powierzchnia może przytłoczyć wnętrze, sprawiając, że wydaje się ono mniejsze niż w rzeczywistości. Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze jedynie w przypadku znakomicie oświetlonych łazienek z oknem. Aby dodać lekkości szarej łazience, warto zdecydować się na jasny odcień z szarej palety i zestawić go z tradycyjnymi białymi meblami. Takiemu połączeniu nie sposób się oprzeć!
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Wygląda na większą
Glazura i płyty kamienne świetnie sprawdzają się na ścianach łazienki - wyroby z ceramiki nie potrzebują konserwacji ani pracochłonnych zabiegów, są także łatwiejsze w utrzymaniu porządku. Decydując się na białe fugi, nie tyko podążamy za najnowszymi trendami, ale także optycznie rozjaśniamy i powiększamy wnętrze.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań
Szara łazienka
Lekko, powabnie i z finezją - zaplanowanie podłużnych granitowych płytek na całej powierzchni ścian jest rozwiązaniem ryzykownym, na szczęście dobrze dobrana armatura o pięknej, obłej linii dodała wnętrzu lekkości i szczyptę nowoczesności. Dobre oświetlenie w łazience pozwala na wyciągnięcie z niej tego, co najlepsze - piękna drewna i kamienia oraz skomplikowanej gry światła na naturalnej fakturze.
Przeczytaj też: Wanna czy prysznic? Najnowsze wyniki badań