Trwa ładowanie...
d472pce

Szafka pod telewizor. Wybierz praktyczny mebel

Obecnie w naszych domach znajduje się coraz więcej elektroniki, szczególnie tej stacjonarnej. Telewizory, odtwarzacze, konsole do gier czy kino domowe – warto wszystko sobie dobrze poukładać. Z pomocą przychodzą odpowiednio zaprojektowane meble.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szafki rtv doskonale dopasują się do nowoczesnego wnętrza
Szafki rtv doskonale dopasują się do nowoczesnego wnętrza (Shutterstock.com)
d472pce

Prosta w budowie i elegancka w wykonaniu szafka rtv pozwoli ci pozbyć się zwisających ze wszystkich stron kabli, a jej wysokość sprawi, że oglądanie telewizji będzie komfortowe w każdej pozycji. Możesz mieć pewność, że dodatkowe nagłośnienie czy odtwarzacz płyt zmieści się na półce i będzie pasować idealnie.

Praktyczne rozwiązanie

Tym, co odróżnia szafki rtv od zwykłych komód i kredensów, jest ich przeznaczenie. Są to meble, które służą zgromadzeniu w jednym miejscu wszystkich sprzętów domowego centrum multimedialnego. Każdy dodatkowy komponent taki jak dekoder, konsola czy soundbar ma specjalnie wyznaczone miejsce, dlatego nie będzie problemu pomieścić nawet kilku urządzeń na raz.

Specjalna budowa szafek rtv sprawia, że wszelkie kable są odpowiednio ukryte, co znacznie poprawi estetykę całego pomieszczenia. Zwróć więc uwagę na kształt poszczególnych półek podblatowych oraz na tylną ściankę szafki. Nowoczesne modele stawiają na otwarty tył, choć w niektórych można znaleźć specjalne wycięcia na kable, by nie trzeba było ich prowadzić od frontu.

Kino domowe może być dyskretne i łatwe w montażu Shutterstock.com
Kino domowe może być dyskretne i łatwe w montażu

Eleganckie i stylowe

Szafki rtv to meble, które są nie tylko praktyczne, ale również estetycznie wyglądają. Mnogość dostępnych modeli pozwoli ci dopasować szafkę do swoich potrzeb i sprawi, że doskonale zgra się z resztą mebli. Przeważnie szafki rtv są stosunkowo niskie i wąskie, a dodatkowo wyposażono je w proste nóżki o wysokości około 10–15 cm. Są one tak ustawione, by szafka stała stabilnie i była w stanie udźwignąć sporej wielkości telewizor oraz komponenty.

Interesującą alternatywą są szafki wiszące. Z reguły montuje się je dosyć nisko i przytwierdza na stałe do ściany. Dzięki temu uzyskasz interesujący efekt, a przy okazji ułatwisz codzienne odkurzanie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach i modernistycznych wnętrzach. Pamiętaj jednak, żeby dobrze przemyśleć zamontowanie takiej szafki, każde przemeblowanie będzie się wiązać z ponownym wierceniem dziur.

Zwróć uwagę na wymiary

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wymiary samej szafki, ale również poszczególnych półek po to, by dopasować je do posiadanych lub planowanych sprzętów. Zwróć również uwagę na to, ile dodatkowych akcesoriów chcesz podłączyć do telewizora. Jeśli myślisz jedynie o dekoderze lub ewentualnie odtwarzaczu płyt, warto wybrać mniejsze, tańsze odpowiedniki. W zamykanych szafkach z powodzeniem zmieścisz natomiast swoją kolekcję filmów lub gier.

Przyjmuje się również, że szafka powinna być na tyle szeroka, by telewizor nie wystawał zanadto poza blat. Z jednej strony nie zaburzy to estetyki pomieszczenia, a z drugiej da gwarancję stabilności.

d472pce

Podziel się opinią

Share

d472pce

d472pce