Trwa ładowanie...

Sypialnia w stylu skandynawskim. Jak perfekcyjnie ją urządzić?

Biel, przestrzeń, światło, uporządkowanie i niewiarygodne ciepło… Nic dziwnego, że Polacy pokochali styl skandynawski. Spokojne i przytulne wnętrza utrzymane w stonowanych barwach pojawiają się w wielu domach. Styl skandynawski może być wprowadzony konsekwentnie, we wszystkich pomieszczeniach, lub zdominować tylko jedno z nich, ponieważ pasuje do wszystkiego. Dowiedz się, jak zgodnie z nim urządzić sypialnię.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Sypialnia w stylu skandynawskim. Jak perfekcyjnie ją urządzić?
Źródło: westwing.pl
d3ul811

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne

Dla stylu skandynawskiego najbardziej charakterystyczna jest biel, i to biel wszędobylska. Białe są nie tylko ściany, ale także meble, kanapy, ozdoby i podłoga. Jedyne dopuszczalne odstępstwa od tej zasady to delikatne wstawki w kolorze szarym lub kremowym. Często pojawiają się także połączenia z subtelnymi dodatkami w kolorze miętowym, jasnozielonym lub jasnoniebieskim.

STADSHEM.SE
Źródło: STADSHEM.SE

Styl skandynawski uwielbia także drewno. Drewno najlepiej stare, lekko podniszczone, z wyraźnym rysunkiem słojów. Oczywiście – przemalowane na biało lub jeden z tolerowanych przez ten styl odcieni. Drewno na podłogach to absolutna konieczność. Świetnie sprawdzają się także drewniane meble, czasami pojawia się też jako ozdoba na ścianach.

I trzeci najbardziej charakterystyczny punkt – światło. Mnóstwo światła – nieosłonięte niczym okna mają za zadanie wpuszczać go do pomieszczeń jak najwięcej. Ważnym elementem wystroju są lampy, zarówno stojące, jak i te małe, umieszczane na półce. Ich wybór także jest podyktowany jednym ważnym kryterium: w stylu skandynawskim najbardziej liczy się prostota. Żadnych wymyślnych ozdób, bogatych kloszy i wygiętych ramion. Proste formy przede wszystkim.

Sypialnia w stylu skandynawskim – jak urządzić

Sypialnia to pomieszczenie, które wprost uwielbia styl skandynawski, między innymi ze względu na niewielki metraż pokoju do spania. Jasne ściany i dodatki optycznie powiększają pomieszczenie i sprzyjają relaksowi. Zacznij od pomalowania ścian na jasny kolor i ułożenia drewnianej podłogi - koniecznie jasnej lub bielonej. To zdecydowanie najdroższa część inwestycji - pozostałe elementy wyposażenia nie powinny zrujnować twojej kieszeni. Wybierz lekkie łóżko i prostą szafę, wszystko oczywiście drewniane lub w kolorze białym.

W sypialni, w kytórej liczy się przede wszystkim prostota, efekt czystości i stylowości potęgują dodatki. Niewielkie obrazy lub grafiki na ścianach, lustro w prostej, drewnianej ramie i zdjęcia najbliższych w ramkach, kapa z ciekawą fakturą rozłożona na szerokim łóżku. Ważnym elementem jest także dywan, który nadaje wrażenie przytulności. Świetnie sprawdzi się taki w stonowanych barwach, ozdobiony nierzucającym się w oczy wzorem.

Przede wszystkim jednak zwróć uwagę na koce i poduszki - tych nigdy nie za wiele! Dodają pomieszczeniu ciepła i rodzinnego charakteru. Miękkie, pluszowe, haftowane, ręcznie robione na szydełku, zdobione lekkimi wzorami w tonacji szarości, zgaszonej zieleni, chłodnego niebieskiego. Teraz już jesteś gotowy na skandynawskie sny!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ul811

Podziel się opinią

Share
d3ul811
d3ul811