Trwa ładowanie...

Sypialnia nie tylko do spania. Jak urządzić ją wielofunkcyjnie

Sypialnia powinna być odizolowana od reszty mieszkania. To ciche pomieszczenie, w którym można zażyć relaksu. Właśnie z tego powodu bardzo często pełni funkcję pokoju do pracy. Podpowiadamy, co można zrobić, by zaaranżować biuro w sypialni.

Sypialnia nie tylko do spania. Jak urządzić ją wielofunkcyjnieŹródło: stouffvilleglass.com
d3hx7l3
d3hx7l3

Miejsce do pracy w sypialni – podstawowe zasady

Miejsce do pracy w sypialni nie powinno być wydzielone chyłkiem. Należy wyznaczyć je w taki sposób, żeby można było wygodnie pracować, nawet kosztem wielkości łóżka czy zmieniając rozstawienie mebli w sypiali. Warto także pomyśleć o dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W miejscu do pracy powinna stanąć szafka lub komódka, w której możesz trzymać dokumenty.

Co ważne, kupione meble nie powinny odstawać stylem i kolorem od tych sypialnianych. Z jednej strony wydaje się, że nie ma w tym nic złego – w końcu to oddzielna część pokoju. Jeśli jednak nie oddzielisz części parawanem lub przemyślnie ustawioną komodą, lepiej będzie, jak wszystko będzie spójne. Dzięki temu łatwiej będzie ci stworzyć przytulną przestrzeń, w której w ciągu dnia będziesz mógł się skupić, a wieczorem zaznać relaksu.

Pomyśl także o tym, żeby zagospodarować przestrzeń, którą trudno zastawić sypialnymi meblami. Biurko może wygodnie stanąć pod oknem, w przeciwieństwie do szafy czy wysokiej toaletki, które by je przesłoniły. I oczywiście będzie świetnie oświetlone. Ale nie zapomnij o lampkach, zwłaszcza o małej, dyskretnej, która rzuca światło wyłącznie na biurko, nie przeszkadzając osobom, które śpią w łóżku.

d3hx7l3

Najlepsze meble do pracy w sypialni

Oczywiście najczęściej wybieranym meblem do stworzenia sobie biura w sypialni jest niewielkie biurko. Takie rozwiązanie jest bardzo klasyczne. Warto zainwestować w mebel o ciekawej, ale prostej formie, który będzie wszędzie pasował. Ale możesz iść krok dalej i poszukać mebli, które lepiej wpisują się w sypialniany styl.

Świetnie sprawdzi się konsola. Jest na tyle wysoka i wygodna, że możesz postawić na niej laptopa i przy niej załatwić kilka spraw. Co więcej, świetnie wygląda w sypialni, może posłużyć także za półkę na drobiazgi czy kosmetyki. A może by tak zastanowić się nad toaletką? Nie musisz używać jej do poprawiania urody. Na rynku są wspaniałe, nowoczesne toaletki o ponadczasowym, stylowym designu, które równie dobrze mogą być wykorzystane jako biurko. Jednocześnie sypialnia nie straci swojego charakteru, wręcz przeciwnie, a nadal będzie służyła jako miejsce do pracy.

d3hx7l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hx7l3