Trwa ładowanie...
d2z2kh6

Swoboda i wygoda w sprzątaniu. Wydajne odkurzacze pionowe

Higiena, wygoda i łączenie kilku funkcji – te zalety zapewni nam praktyczny, pionowy odkurzacz. Te sprytne urządzenia zaspokoją potrzeby alergików, seniorów (nie trzeba się schylać) oraz osób, którym zależy na tym, aby nadmiernie nie tracić czasu na sprzątanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pionowe modele odkurzaczy coraz lepiej radzą sobie np. z sierścią
Pionowe modele odkurzaczy coraz lepiej radzą sobie np. z sierścią (WP.PL, Fot: Tomasz Kulas)
d2z2kh6

Jak ułatwić sobie sprzątanie? Wybierz odpowiedni odkurzacz

Decyzja o zakupie odkurzacza często bywa przyspieszana przez awarię poprzedniego. To praktyczne, niezbędne w każdym domu urządzenie najczęściej wybierane jest na podstawie tego, czy znamy producenta (konsumenci często sięgają po model tej samej marki, np. Zelmer czy Bosh) i odpowiedniej mocy urządzenia. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że odkurzacz trzeba podpiąć do gniazdka, wnieść po schodach, manewrując szczotką trzymaną w jednej ręce i schylać się wielokrotnie w czasie uruchamiania, sprzątania, wyłączania i chowania urządzenia. Jak się okazuje… można prościej.

Sprzątanie na miarę XXI wieku – wygodnie i dokładnie

Nawet jednokrotne użycie pionowego odkurzacza wystarczy, aby zauważyć większy komfort sprzątania nowoczesnym modelem. W ostatnich latach odkurzacze pionowe stały się bardziej dostępne, tańsze i bardziej doceniane na polskim rynku, a my coraz chętniej wymieniamy na nie tradycyjne urządzenia. Co ciekawe, jakość sprzątania przy użyciu takich odkurzaczy jest też odpowiednia do domów, gdzie mieszkają alergicy. Wydajne modele z kilkustopniowymi filtrami wyłapują nawet powyżej 90 proc. alergenów takich jak pyłki, sierść i kurz, a brak worka czyni usuwanie zgromadzonych zanieczyszczeń bardziej higienicznym.

Swoboda i wygoda w sprzątaniu

Prosta obsługa i uniwersalność odkurzaczy pionowych przyczyniają się do zauważalnego wzrostu ich popularności. Modele akumulatorowe pracują coraz dłużej na jednym naładowaniu baterii, a sprytne, wypinane odkurzacze ręczne są wybawieniem w szybkim i wydajnym posprzątaniu okruszków z samochodu. Pojemność akumulatora to nadal cecha, na którą trzeba zwracać uwagę przy zakupie i która często decyduje (poza mocą ssania) o cenie wybranego modelu. Warto wybrać sprzęt, którego akumulator pozwala przynajmniej na pół godziny odkurzania. Smukły kształt i stosunkowo niewielkie (jak na taką funkcjonalność) wymiary urządzenia pozwalają ukryć je szybko w schowku, bez konieczności zwijania długiego kabla.

Prawdziwy pogromca brudu

Większość odkurzaczy pionowych zbiera nie tylko kurz i okruszki, ale też mokre zabrudzenia. Tę zaletę docenią szczególnie posiadacze małych dzieci i zwierzaków. Pionowy model jedną ręką wyjmujemy ze schowka, uruchamiamy i sprzątamy, dzięki czemu rozlany sok łatwo sprzątnąć z małym dzieckiem na ręku.

W nadchodzącym okresie jesiennej słoty takie urządzenie może okazać się bezcenne – ekspresowo posprzątasz jasną podłogę w przedpokoju i to w ciągu kilku chwil. Wystarczy postawić na model odkurzacza z funkcją mopowania. Takie urządzenie "2 w 1" być może już wkrótce stanie się standardowym sposobem na oszczędność czasu w sprzątaniu. Dodatkowo te modele są cichsze od tradycyjnych.

d2z2kh6

Podziel się opinią

Share

d2z2kh6

d2z2kh6