Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
okna
30-08-2013 16:19

Świeże powietrze na wagę złota. Jak najszybciej wywietrzysz mieszkanie?

Powrót do domu po urlopie dla większości z nas wiąże się z wkroczeniem do dusznego mieszkania, wystawionego przez cały dzień na działanie promieni słonecznych. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Czy wiesz, jak najszybciej wywietrzysz mieszkanie?

Świeże powietrze na wagę złota. Jak najszybciej wywietrzysz mieszkanie?Źródło: Internorm
d21xx5g
d21xx5g

Powrót do domu po urlopie dla większości z nas wiąże się z wkroczeniem do dusznego mieszkania, wystawionego przez cały dzień na działanie promieni słonecznych. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania. Czy wiesz, jak najszybciej wywietrzysz mieszkanie? Których okien nie warto otwierać?

Otwieranie okien w upalne dni co prawda spowoduje wymianę powietrza, ale nie przełoży się ona na schłodzenie wnętrza. Chłodne powietrze z mieszkania zostanie zastąpione nagrzanym z zewnątrz. Jeśli w mieszkaniu masz okna z różnych stron, warto pozostawić otwarte tylko te od strony północnej. Pozostałe, zwłaszcza wychodzące na południe i zachód, najlepiej otwierać jedynie w nocy. Przed wyjściem do pracy należy je zamknąć, żeby zachować w pomieszczeniu powietrze o niższej temperaturze.

Wietrzenie a zasłony

Jeśli podczas upału zamkniesz okna w pokojach od południowej strony, po powrocie do domu zastaniesz tam mikroklimat szklarni. Nie wystarczy tylko zamknąć po nocy okna. Trzeba również zawiesić w nich odpowiednie zasłony. Jeśli okna są we wnękach budynku albo dostęp światła ogranicza np. balkon lub weranda, ich kolor nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak słońce ma przez kilka godzin świecić prosto w szyby - zasłony powinny być jasne i grube. Jasne odbijają światło, zamiast pochłaniać. Grube stanowią wystarczającą zaporę, uniemożliwiającą promieniom słonecznym nagrzewanie pomieszczenia. Wietrzenie podczas deszczu

d21xx5g

W Polsce po najgorętszych dniach nierzadko przychodzą burze - można wtedy odetchnąć świeżym powietrzem. Wraz z burzową aurą zapraszamy jednak do mieszkania także wilgoć z deszczu, ta zaś może spowodować zalanie podłogi czy nawet rozwój pleśni wokół okien. Zamknięcie wszystkich okien nie rozwiązuje problemu. Współcześnie produkowane okna są bowiem tak szczelne, że w krótkim czasie można doprowadzić do powstawania pleśni na ścianach.

- O wentylacji pomieszczenia warto pomyśleć jeszcze przed zakupem okien. Okna wyposażone w nawietrzniki rozwiązują problem wymiany powietrza zarówno w upalne dni, jak i podczas deszczu. Wymiana powietrza następuje przy zamkniętych oknach - mówi Dariusz Olszewski, doradca klienta w firmie Internorm.

Opcją przydatną przez cały rok są wymienniki ciepła, które pomagają odzyskiwać energię zużytą na ogrzanie pomieszczeń. Powietrze wychodzące z pomieszczenia ogrzewa strumień z zewnątrz. Dzięki temu następuje wentylacja bez utraty ciepła. Pozwoli to uniknąć niekończącej się walki z dusznymi pomieszczeniami w mieszkaniu.

Źródło: netPR

d21xx5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xx5g