Trwa ładowanie...
d3i5kc8

Superszybki internet w całej Polsce. Nowa oferta dla małych miast

Liczba urządzeń, które łączą się z internetem, rośnie. Połączone z globalną siecią są nie tylko domowe komputery i smartfony, ale także telewizory, sprzęt audio, urządzenia kuchenne… Bez szybkiego internetu korzystanie z nich, gdy coraz częściej musimy pracować i uczyć się zdalnie – powoli staje się niemożliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka lat temu z internetem łączyliśmy zaledwie kilka urządzeń. Dziś w domu jest ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt!
Kilka lat temu z internetem łączyliśmy zaledwie kilka urządzeń. Dziś w domu jest ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt! (Adobe Stock)
d3i5kc8

Partnerem materiału jest T-Mobile.

Globalna infrastruktura sieciowa od dawna wykorzystuje przewody optyczne, w których informacje przekazywane są dzięki falom świetlnym. Po co? To pozwala zwiększyć prędkość przesyłania danych, która w praktyce może wynieść niemal 1 Gb/s. A to właśnie niezawodność i prędkość pobierania i wysyłania danych powinna być dla nas najważniejszym parametrem przy wyborze dostawcy internetu.

Superszybki Światłowód od T-Mobile i 109 kanałów TV w IPLA

Światłowód od T-Mobile

d3i5kc8

Przez lata nie mogliśmy korzystać z pełni możliwości oferowanych przez optyczne technologie. Mimo że kluczowa infrastruktura łączyła się ze sobą z użyciem światłowodów, to ten światłowód rzadko docierał do naszych mieszkań i domów. Zmienia się to dopiero ostatnim czasie i zmienia to, w jaki sposób miliony Polaków będą korzystać z sieci.

Światłowód to nie kaprys…

Kilka lat temu z internetem łączyliśmy zaledwie kilka urządzeń. Dziś w domu jest ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt! Nikogo już nie dziwi, że z internetem chce się łączyć telewizor, lodówka, pralka czy sprzęt audio. A gdy dojdzie do tego konieczność nauki i pracy zdalnej? Wystarczą dwie pracujące w sposób osoby i dwójka dzieci, które mają lekcje online. Każde kolejne urządzenie to obciążenie dla domowego łącza i możliwość jego szybkiego zapchania.

Światłowód to jedyne dziś rozwiązanie, by to wszystko działało bez zakłóceń. Stąd światłowód to nie kaprys, ale konieczność.

d3i5kc8

Wspomniany skok jakościowy bardzo dobrze widać w ofercie T-Mobile. W przypadku tego operatora można skorzystać z łącza umożliwiającego pobieranie danych z prędkością nawet 900 Mb/s oraz wysyłanie z prędkością sięgająco 300 Mb/s. Wówczas nic już nie stoi na przeszkodzie, by w tym samym czasie jeden z członków rodziny oglądał na film w rozdzielczości 4K, drugi grał w sieciową grę wieloosobową bez odczuwania jakichkolwiek opóźnień, a jeszcze inny brał udział w wideokonferencji.

…to konieczność

Wzrost prędkości to jedno. Równie istotna jest niezawodność łącza. Pomiędzy punktem końcowym, czyli domem klienta, a infrastrukturą dostawcy nie występują bowiem żadne urządzenia, które mogłyby się zepsuć. Ponadto dzięki wykorzystaniu do transmisji światła taka infrastruktura jest odporna na jakiekolwiek zakłócenia elektromagnetyczne. Warto także wspomnieć o bezpieczeństwie takiego rozwiązania – bardzo utrudnione jest bowiem przechwycenie połączenia i odczytanie informacji o ruchu sieciowym.

Światłowód także w mniejszych miejscowościach

d3i5kc8

Operatorom łatwiej jest zapewniać światłowodowe połączenia internetowe w dużych miastach i osiedlach – jednorazowa inwestycja we wdrożenie światłowodu może tam poskutkować zapewnieniem łączności tysiącom osób. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy mniejszych miast nie mogą korzystać z tego rozwiązania.

Z internetu światłowodowego od T-Mobile można korzystać już w wielu małych miejscowościach, w których żyje od kilku do kilkunastu tysięcy mieszkańców, a lista tych miast systematycznie rośnie.

To, czy już dziś jesteśmy w zasięgu światłowodu, można sprawdzić na stronie internetowej operatora za pośrednictwem specjalnego formularza.

Ile to kosztuje?

d3i5kc8

Aktualnie operator oferuje trzy miesiące dostępu do internetu światłowodowego za symboliczną złotówkę, przy czym skorzystać można też z dostępu do 109 kanałów TV w IPLA w ramach pakietów IPLA TV oraz IPLA ELEVEN SPORTS przez 90 dni w prezencie.

Po upływie tego okresu przy umowie na 24 miesiące opłata wyniesie 59 zł miesięcznie za prędkość 300 Mb/s, 69 zł przy prędkości 600 Mb/s oraz 89 zł przy 900 Mb/s.

W zestawie użytkownikowi bezpłatnie udostępniany jest router, nie ponosi on także żadnych dodatkowych opłat za instalację światłowodu i aktywację usługi.

Po okresie promocyjnym korzystanie z pakietów IPLA stanie się odpłatne i abonent będzie ponosił cykliczną opłatę w wysokości 50 zł / 30 dni dla IPLA TV i 15 zł / 30 dni dla IPLA ELEVEN SPORTS. Warto wspomnieć, że pakiety można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie.

d3i5kc8

W ten sposób T-Mobile zaczyna dostarczać światłowodowy Internet w przystępnej cenie nie tylko w największych miastach, ale także w miejscowościach, w których dotąd światłowód albo w ogóle nie był dostępny, albo był bardzo drogi.

Oferta internetu światłowodowego od T-Mobile. Materiały prasowe
Oferta internetu światłowodowego od T-Mobile. (Materiały prasowe)

Partnerem materiału jest T-Mobile.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i5kc8

Podziel się opinią

Share
d3i5kc8
d3i5kc8