Trwa ładowanie...
d36mgc6
Kalkulatory Budowlane
sufit

Sufity napinane – nowy trend w wykończeniu wnętrz

Sufity napinane są dobrym sposobem na ukrycie instalacji na suficie lub optyczne powiększenie mieszkania przy wykorzystaniu struktury lustrzanej. Na dodatek są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możemy je dostosować do stylu aranżacyjnego wnętrza. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Ile kosztuje? Jakie są opinie o sufitach napinanych?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sufity napinane – nowy trend w wykończeniu wnętrz
(Shutterstock.com)
d36mgc6

Sufit naciągany – rodzaje

Do produkcji sufitu naciąganego wykorzystuje się elastyczny materiał z PCV lub DPS. Na rynku można też znaleźć modele wykonane w technologii druku UV. Takie rozwiązanie z pewnością zachwyci każdego gościa, gdyż powierzchnia takiego sufitu napinanego świeci się i jaśnieje.

Aby wzmocnić ten efekt, możemy wykorzystać również taśmy LED – zwiększą jasność powierzchni i przyczynią się do powstania efektu stopniowania. Ponadto dostępne są sufity z efektem odbicia lustrzanego, które optycznie powiększą nawet najmniejszą przestrzeń. Będą też idealnym sposobem na stworzenie wrażenia elegancji i czystości we wnętrzu.

d36mgc6

Wiele producentów oferuje też sufity akustyczne, czyli takie, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością dźwiękową. Taki wybór szczególnie przyda się w budynkach wielopiętrowych taki, jak urzędy czy szkoły, które codziennie odwiedzane są przez wiele osób.

Nowoczesne sufity napinane – cena

Cena sufitu naciąganego zależy jest przede wszystkim od technologii wykonania i struktury sufitu. Szacunkowo jednak koszt 1 m2 sufitu napinanego z montażem wynosi ok. 100 zł. Najtańszy będzie sufit matowy w kolorze białym. Droższe będą z pewnością sufity lustrzane lub w wersji akustycznej.

Aktualne cenniki sufitów podwieszanych w całej Polsce znajdziesz w tym miejscu.

d36mgc6

Sufity napinane – szerokie zastosowanie

Sufity napinane doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy ukryć stary tynk lub brzydkie rury na suficie. Dzięki wykorzystaniu struktury lustrzanej mogą optycznie powiększyć niewielkie wnętrza, dając wrażenie tafli lustra na suficie. Takie sufity mogą też pełnić rolę jedynego źródła światła w aranżacjach, w których się znajdują lub stać się elementem dekoracyjnym wnętrza. Folia na sufit nie jest polecana do mieszkań o niskich stropach, ponieważ w tym przypadku wymagane jest zachowanie odpowiedniej odległości od sufitu.

Wyjątkowa trwałość sufitów napinanych

Sufit naciągany jest nie tylko estetycznym, ale też bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga regularnego odnawiania, ani czyszczenia. Tego typu folia na sufit charakteryzuje się wysoką odpornością na pleśń, grzyby czy wilgoć, czym nie mogą się pochwalić osoby, które zdecydowały się na sufity podwieszane. Ponadto sufit naciągany wyróżnia się wysokim współczynnikiem izolacyjności akustycznej, co oznacza, że bardzo dobrze tłumi dźwięki. Właściciele nowoczesnego sufitu napinanego nie będą musieli też poświęcić dużej ilości czasu na utrzymanie w czystości sufitu. Na powierzchni folii nie gromadzi się kurz, a jakiekolwiek plamy można z łatwością usunąć, dlatego tego typu rozwiązanie jest również polecane do pokojów dziecięcych.

d36mgc6

Wygodna w montażu folia na sufit

Folia na sufit z powodzeniem wykorzystywana jest w pomieszczeniach, gdzie liczy się czystość. Wszystko dlatego, że sufity napinane są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Zamontowanie sufitu naciąganego w domu nie jest trudne, ani wymagające czasu. W tym przypadku nie jest konieczne również przenoszenie mebli lub innych przedmiotów.

Na nowoczesnym suficie napinanym rozwiesza się membranę PVC w dowolnym wzorze i kolorze. Dzięki technice montażu folii możliwe jest również wykorzystanie różnego rodzaju oświetlenia – doskonale sprawdzą się zarówno tradycyjne lampy sufitowej, jak i oświetlenie punktowe. Decydując się na takie rozwiązanie będziemy mogli również zamontować systemy wentylacyjne na powierzchni sufitu naciąganego.

Obejrzyj: Ewa Błaszczyk o finansowaniu nowej kliniki "Budzik"

d36mgc6

Podziel się opinią

Share

d36mgc6

d36mgc6
d36mgc6