Trwa ładowanie...

Stylowe dodatki na balkon. Zmieszczą się nawet na małym metrażu

Kiedy pogoda jest dla nas łaskawa, nie możemy usiedzieć w domu. Kiedy nie mamy czasu na aktywności na świeżym powietrzu, warto spędzić przynajmniej chwilę na balkonie i zrelaksować się po ciężkim dniu. Wybraliśmy świetne dodatki, które go urozmaicą i stworzą przestrzeń do komfortowego wypoczynku.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Stylowe dodatki na balkon. Zmieszczą się nawet na małym metrażu
Źródło: 123RF
d2jffxo

Doniczki
Piękne kwiaty, których widok wita podczas porannej kawy na balkonie, mogą być prawdziwym wyzwaniem. Ich umiejscowienie i wybór idealnych roślin wymaga chwili zastanowienia. Ich wybór zależności od strony świata, na którą wystawiony jest twój balkon. Ten na południe jest bardzo nasłoneczniony, a na północ dużo chłodniejszy i stworzony dla roślin, które lubią cień. Kiedy już wybierzesz wymarzone rośliny, zastanów się, gdzie chcesz je umiejscowić. W ofercie sklepów znajdziesz doniczki, które można założyć na poręcze balkonowe. Oszczędzisz wtedy więcej miejsca na podłodze - jest to zatem lepsze rozwiązanie dla małych balkonów. Jeśli masz do tego warunki, zdecyduj się na piękne donice stojące. Dzięki nim możesz stworzyć niemal żywopłot z roślin, który zasłoni balkon sąsiada lub ruchliwą ulicę.

Oświetlenie
Większość bloków, szczególnie tych starszych, nie posiada gniazdek wyprowadzonych na zewnętrzne ściany balkonu. Bez obaw, dzięki prostej technologii nadal możesz nadać mu romantycznego klimatu. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup lampek zasilanych energią słoneczną. Oświetlane przez cały dzień, rozświetlą balkon delikatnym światełkiem, tworząc niesamowitą atmosferę. W zależności od kształtu i rozmiaru balkonu, możesz wybrać punktowe lampki lub girlandy, które zawiesisz na barierce.

Miejsce do siedzenia
Nie ma nic przyjemniejszego niż leniwe przesiadywanie na balkonie podczas gorących, letnich dni. Czytanie książek, przeglądanie internetu, a nawet praca są dużo przyjemniejsze, gdy wykonujemy je na świeżym powietrzu. Aby ta wizja się spełniła, musisz zaopatrzyć się w miejsce od siedzenia. Wszystko zależy od tego, jak duży jest twój balkon. Jeśli masz odpowiednio dużo miejsca, możesz wybrać ławkę ogrodową, gdzie zmieszczą się dwie osoby. Jeśli twój balkon jest niewielki, postaw urocze i składane krzesełko, na którym umieścisz w razie potrzeby wygodną poduszkę.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Stoliki
Prawdziwym balkonowym udogodnieniem jest nawet niewielki stoliczek. Położysz na nim kubek z herbatą, książkę lub zapachową świecę. Szukając tego idealnego, pamiętaj, żeby wybrać model wykonany z materiału, który może bezpiecznie stać na powietrzu. To ważne, szczególnie jeśli nie masz możliwości chowania mebli balkonowych do piwnicy czy szafy na cały okres jesienno-zimowy.

Poduszki i koce
Spędzanie czasu na balkonie możesz uprzyjemnić sobie także za pomocą materiałów. Przyjemne dla skóry koce to ratunek podczas chłodniejszych wieczorów lub deszczowych dni. Małe załamanie pogody to jednak nie podwód do ucieczki. Gorąca herbata w towarzystwie zapachu deszczu może być prawdziwą przyjemnością. Poduszki również zwiększą komfort - możesz je umiejscowić na ławce lub na krzesełkach i potraktować jako oparcie. Ich różnorodność na rynku jest tak duża, że z pewnością znajdziesz model, który wpasuje się w twoją wizję.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jffxo

Podziel się opinią

Share
d2jffxo
d2jffxo