Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
wnętrza
09-08-2013 09:17

Styl industrialny - rodem z fabrycznych hal. Dekoracje w stylu przemysłowym

Styl industrialny - rodem z fabrycznych hal. Dekoracje w stylu przemysłowymŹródło: Benjamin Moore/Inne Meble
d3fh09t
d3fh09t

Styl industrialny kojarzy się z fabryczną halą, w której dominują surowe ściany, odsłonięte instalacje, belki na suficie, stal, beton i postarzane drewno. Taki wystrój najlepiej prezentuje się w przestronnych mieszkaniach typu loft, wysokich, z dużymi oknami, ale może również stanowić oryginalny akcent mniejszych wnętrz.

Zaletą stylu industrialnego jest jego minimalizm i funkcjonalność. Najbliżej mu do skandynawskiego, szczególnie w zakresie kolorystyki. Dominuje w nim biel, odcienie szarości i piaskowca. Poza tym jest bardzo oszczędny w dodatkach, raczej należy ograniczyć liczbę ozdób, pozostając przy tych najbardziej oryginalnych.

Klimatyczne akcenty w stylu industrialnym

W stylu industrialnym można urządzić całe wnętrz lub potraktować go jako mocny akcent wystroju, np. postawić na meble z drewna i metalu. Istotnym elementem stylu industrialnego jest też oświetlenie (zwróć uwagę np. na aluminiowe lampy z kolekcji Loft, Inne Meble - nawiązują one klimatem do fabrycznych, przemysłowych budynków).

Ściany w stylu industrialnym

Jeśli jesteś na etapie wykańczania mieszkania, jedną ze ścian możesz pozostawić w stanie surowym. Ciekawym akcentem w remontowanym starym domu będzie wyeksponowanie ceglanych ścian, szczególnie tam, gdzie są one czerwone. Na betonowych powierzchniach mogą pozostać mało estetyczne zacieki lub plamy z farby. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a jednocześnie pozwoli zachować industrialny charakter wystroju (prostym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze „loft grey” – Colorado Concrete Effect marki Colorado®, doskonale imitującej surowy, szalunkowy beton).

Beton - must have w stylu industrialnym

Beton w gładkiej wersji dobrze wygląda zarówno w mniejszych, jak i na dużych przestrzeniach. Bardziej urozmaicona faktura pasuje raczej do przestronnych, wysokich wnętrz.

Beton, choć trafił do wnętrz wprost z placu budowy, nadaje im szczególny, szlachetny wyraz. Jest idealnym tłem dla designerskich mebli i dodatków. Bardzo dobrze prezentuje się w świetle białych ścian oraz gładkich, lśniących powierzchni.

d3fh09t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fh09t