Trwa ładowanie...

Stelaż podtynkowy - jak wpływa na aranżację łazienki?

Share
Stelaż podtynkowy - jak wpływa na aranżację łazienki?Źródło: Roca.pl
dg9k5vj

Za co lubimy stelaże podtynkowe? Projektanci wnętrz polecają je ze względu na nieograniczone możliwości aranżacji łazienki, budowlańcy – ponieważ montaż jest szybki i prosty. Użytkownicy doceniają stelaż łazienkowy za oszczędność miejsca, a zawieszoną na nim miskę – za łatwość utrzymania czystości w łazience.

Stelaż podtynkowy robi na polskim rynku coraz większą karierę. Choć niewidoczny, wpływa na wygląd łazienki. Zwracamy uwagę na jego najważniejsze cechy.

Stelaż podtynkowy: ewolucja estetyczna w łazienkach

Widoczny system wodno-kanalizacyjny to dziś niedopuszczalny element aranżacji łazienki. Szuka się raczej rozwiązań ukrywających nieestetyczne detale – stąd rosnąca popularność stelaży podtynkowych. Za ich sprawą łazienka staje się bardziej przestronna, a dodatkową przestrzeń można wyposażyć zgodnie z potrzebami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Roca oferuje funkcjonalne stelaże które dają nieograniczone możliwości aranżacji łazienki – można zamontować je w ścianie lub w ściankach działowych.

Modna miska podwieszana

Badania przeprowadzone przez Roca Polska wykazały, że kluczową obawą użytkowników jest to, czy stelaż podtynkowy utrzyma podwieszaną miskę WC i zapewni komfortowe korzystanie z niej. Firma zdecydowała się zatem na niestandardowe działanie potwierdzające, że stelaże Roca to najlepsza, godna zaufania inwestycja. Utrzymanie samochodu osobowego to jednoznaczna odpowiedź na obawy konsumentów; produkty Roca utrzymają ponad 400 kg.

dg9k5vj

Dodatkowo miska podwieszana montowana na stelażu podtynkowym to rozwiązanie ułatwiające utrzymanie czystości na co dzień – znikają liczne zakamarki i trudno dostępne miejsca, których sprzątanie nie należy do przyjemnych. Stelaże do zabudowy lekkiej oferowane są w zestawach z wybranymi miskami WC (np. z serii: Victoria, Nexo, Gap, Dama Senso, Meridian-N czy Hall oferowanych przez firmę Roca), co stanowi ułatwienie dla osób poszukujących kompletnych rozwiązań wyposażenia łazienki. W ofercie marki Roca dostępne są stelaże do instalacji bidetów, umywalek, pisuarów (z odpływem z góry lub z tyłu) oraz do uchwytów ściennych. Dzięki temu użytkownik otrzymuje pełen pakiet rozwiązań podtynkowych.

Efektowny element – przycisk spłukujący

W ofercie Roca dostępny jest bogaty wachlarz przycisków spłukujących, które są idealnym uzupełnieniem dla stelaży i jednocześnie elementem dekoracyjnym łazienki. Najlepszym przykładem jest najnowszy model PL4 – subtelny, elegancki i nowoczesny. Wszystkie produkty z serii dostępne są w 4 wariantach wykończenia: biały, chrom, chrom matowy oraz biały plus chrom matowy.

Można wybrać przycisk jednofunkcyjny bądź ekologiczny, ograniczający zużycie wody z mechanizmem spłukiwania 3/6 l. Bogata oferta sprawia, że użytkownik może dobrać przycisk spłukujący idealnie dopasowany do aranżacji łazienki pod względem kolorystyki oraz wzornictwa.

Prosty montaż stelaża podtynkowego

Montaż stelaża podtynkowego nie jest skomplikowany, a ułatwi go odpowiednie przygotowanie. Należy sprawdzić wytrzymałość przedmiotu oraz zweryfikować stabilność ramy, która powinna zawierać min. cztery punkty mocowania (dwa do podłogi oraz dwa do ściany). Dopasowanie wysokości wszystkich elementów zapewni komfortowe korzystanie z miski WC.

dg9k5vj

Dużym ułatwieniem jest płynna regulacja stelaży w pionie i poziomie. Podczas prac montażowych konieczne jest również prawidłowe podłączenie dopływu wody oraz odpływu kanalizacyjnego, a także przepłukanie instalacji przed przyłączeniem zaworu napełniającego spłuczkę WC. Do obudowy konstrukcji najlepiej wykorzystać odporne na wilgoć płyty kartonowo-gipsowe.

Gwarancja jakości stelaży podtynkowych

Roca oferuje aż 10 lat gwarancji na ramę, 5 lat na zbiornik, zawór napełniający i mechanizm spustowy oraz 2 lata na pozostałe elementy. Wszyscy, którzy chcą przekonać się o wytrzymałości stelaży, Roca zaprasza do obejrzenia filmów z akcji 400 kg, dostępnych na stronie: http://stelazpodtynkowy.pl/video/

Dla osób poszukujących więcej szczegółów na temat stelaży podtynkowych Roca Polska przygotowała specjalną stronę internetową: www.stelazpodtynkowy.pl

Dodatkowo na stronie: www.youtube.com/watch?v=nPPk0WbFJVM można zobaczyć, jak powinien przebiegać montaż przycisku spłukującego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dg9k5vj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg9k5vj
dg9k5vj