Trwa ładowanie...

Spraw sobie aromatyczną przyjemność. Kompaktowe ekspresy ciśnieniowe do 300 zł

Kompaktowe ekspresy zapewnią nam szybkie przygotowanie aromatycznego naparu. Sprawdzą się w niewielkich kuchniach, biurach, gdzie pracuje niewiele osób oraz tam, gdzie kawę pija się sporadycznie. Wiele modeli oferuje wysoce zadowalający tryb pracy mimo niewielkich wymiarów.

Spraw sobie aromatyczną przyjemność. Kompaktowe ekspresy ciśnieniowe do 300 złŹródło: iStock.com
d43wl1d
d43wl1d

Tani nie znaczy gorszy

W atrakcyjnej cenie nietrudno znaleźć mały, zwarty w konstrukcji i intuicyjny w obsłudze miniekspres na jedną filiżankę naparu. W odróżnieniu od dużych, w pełni automatycznych ekspresów ciśnieniowych za kilka tysięcy złotych, do tego urządzenia sypiemy już zmieloną kawę, a wodę uzupełniamy w specjalnym zbiorniczku. Małe modele są więc mniej zautomatyzowane, ale ich obsługa i czyszczenie nie sprawiają dużo trudności.

W wielu modelach nowoczesnych ekspresów w wersji XS funkcje dużego modelu udało się zmieścić w kompaktowej formie. Niedrogie ekspresy, które nie wyniosą nas więcej niż 500 zł to modele: od najtańszych na kapsułki, przez zyskujące popularność modele kolbowe, po kompaktowe urządzenia ciśnieniowe, które zaspokoją potrzeby wytrawnych kawoszy.

Mały ekspres ciśnieniowy – zapewni pyszną kawę

Ekspresy, które wykorzystują do przygotowania kawowego naparu wysokie ciśnienie to obecnie szeroki wybór zaawansowanych technologicznie urządzeń, które sięgają powoli półki cenowej małego samochodu. Na te najdroższe nie każdy może sobie pozwolić, ale mniejsze modele działające na tej samej zasadzie także mogą przygotować mocną i pachnącą kawę. Przede wszystkim potrzebne będą ziarna i młynek, gdyż małe modele nie mają go wbudowanego (a kawa po zmieleniu w ciągu nawet pół godziny traci do 75 proc. właściwości smakowych i zapachowych). Mniejsze modele rzadziej są wyposażone w spieniacz do mleka, dlatego jeśli jesteś fanem delikatnego latte – mleko będziesz musiał podgrzać i spienić osobno bądź postawić na ekspres kapsułkowy.

Na to zwróć uwagę przy zakupie?

Moc ekspresu informuje nas o tym, jak szybko zostanie zaparzona pierwsza kawa po podłączeniu ekspresu do gniazdka. Im większa moc, tym szybsze rozgrzanie urządzenia i efekt w postaci gorącej kawy. Ciśnienie w naszym modelu ma też bezpośredni wpływ na czas oczekiwania: w urządzeniach wysokociśnieniowych jest to od 3 do 5 minut, a dla porównania w zwykłej kawiarce około 10 minut.

Proste ekspresy ciśnieniowe są mniej zautomatyzowane od droższych, dlatego kawę i wodę dodajemy samodzielnie do wygodnych i łatwych w utrzymaniu w czystości szufladkach. Przygotowanie naparu w mniejszym urządzeniu odbywa się równie szybko, co w profesjonalnym, rozbudowanym ekspresie.

d43wl1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43wl1d