Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
samsung
Artur Wigo
Artykuł poleca Samsung

Soundbary Samsunga – i zapominasz o tradycyjnym zestawie kina domowego

Wielu z nas marzy o świetnym przestrzennym dźwięku w domowym zaciszu, ale po zapoznaniu się z ofertą zestawów kina domowego na jaw szybko wychodzą minusy takiego rozwiązania. Potrzebuje ono sporej przestrzeni, a instalacja połączona z ciągnięciem kabli po całym mieszkaniu niejednego może zniechęcić. Istnieje jednak inne, nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie i lepsze rozwiązanie. Mowa oczywiście o soundbarach, zwanych niekiedy "grajbelkami". Ich możliwości na przestrzeni lat zwiększyły się imponująco i dziś takie rozwiązanie może w niczym nie ustępować zestawom kina domowego. Na dodatek świetnie wygląda przy telewizorze!

Share
Soundbary Samsunga – i zapominasz o tradycyjnym zestawie kina domowego
Źródło: materiały partnera
dmwiubb

Jesteś gotowy na odkrycie wyjątkowego standardu doskonałego przestrzennego brzmienia? Po prostu podłącz soundbar Samsung do telewizora. Bezprzewodowo, ale można także za pośrednictwem Bluetooth, HDDMI czy przewodu optycznego.

Jak zamknąć całe kino domowe w jednym urządzeniu?

Doskonałym tego przykładem jest soundbar Samsung HW-Q950A 11.1.4 , czyli "flagowiec" w tej kategorii. Q-Seria to najlepsze i najbardziej zaawansowane soundbary Samsunga. Omawiany model zapewnia pełną synchronizację urządzenia z telewizorem bez dodatkowych kabli (za pomocą sieci Wi-Fi lub połączenia Bluetooth) – włączając w to bezprzewodowe głośniki tylne, które wystarczy podłączyć do prądu. Instalacja tego zestawu nawet w niewielkim pomieszczeniu jest więc wyjątkowo prosta. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przeciągnąć kable i jak je ukryć, by nie przeszkadzały przy odkurzaniu – a z takimi problemami z pewnością spotkamy się podczas instalacji klasycznego kina domowego.

dmwiubb

Soundbar Samsung Q950A może się pochwalić technologiami Dolby Atmos i DTS:X, a zarazem jest pierwszym soundbarem na świecie, który oferuje wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 11.1.4. Dobrze widzicie – to jedenaście (11!) kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, jeden głośnik niskotonowy (subwoofer) oraz cztery kanały skierowane ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu dźwięk otacza nas naprawdę z każdej strony.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Już sama specyfikacja jest imponująca, ale Samsung obudował swój flagowy produkt w całe mnóstwo dodatkowych technologii. Znajdziemy w soundbarach Q950A i Q900 między innymi Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni +, gdzie soundbar we współpracy z telewizorem* dynamiczne dostosowuje ustawienia dźwięku (zarówno tonów niskich, średnich jak i wysokich) do pomieszczenia, w którym go ustawisz. Na tym jednak nie koniec: jest tu także funkcja Dotknij i Odtwórz (odtwarzanie muzyki ze smartfona* na soundbarze po przyłożeniu telefonu do urządzenia), jest Aktywny Wzmacniacz Głosu (zwiększający głośność po pojawieniu się niechcianego hałasu), obsługa całości za pomocą jednego pilota od telewizora Samsung** oraz HDMI eARC. Koreański producent nie zapomniał o niczym… a nawet dołożył jeszcze jedną cegiełkę do doskonałego dźwięku.

Q-Symphony i dźwięk jest… jeszcze bardziej przestrzenny!

Soundbary Q-serii wyposażone są w jeszcze jedną technologię i trzeba przyznać, że Samsung wymyślił coś naprawdę ciekawego. Mowa oczywiście o Q-Symphony, która pozwala sprzętowi na całkowite rozwinięcie skrzydeł. A konkretnie? Zwykle po podłączeniu podłączenia soundbara do telewizora jego wbudowane głośniki są po prostu wyłączane. Jeśli jednak uruchomimy technologię Q-Symphony, to wewnętrzne głośniki telewizora również włączą się do akcji, dając dodatkowe kanały dźwięku i jeszcze bardziej potęgując efekt dźwięku przestrzennego.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jeśli chcemy wykorzystać dobrodziejstwa Q-Symphony, potrzebny nam oczywiście będzie soundbar Samsung z Q- serii i odpowiedni telewizor – oczywiście również ze stajni Samsunga. Opcja ta jest kompatybilna z telewizorami Samsung Neo QLED, QLED i Crystal UHD (model AU7000 i wyższe) z 2021 roku oraz QLED i Crystal UHD (TU8000 i wyższe) z 2020 roku. Warto również podkreślić, że technologia Q-Symphony wymaga podłączenia soundbara do telewizora za pomocą kabla HDMI. Konfiguracja ogranicza się do aktywacji opcji TV + Soundbar w ustawieniach dźwięku telewizora, a więc jest wyjątkowo prosta.

dmwiubb

Wyjątkowy standard dźwięku – równie potężny i zaawansowany co kino domowe

Jeśli marzył ci się niesamowity dźwięk wydobywający się z zestawów kina domowego, ale odrzucała cię nie tylko cena, ale i wymagana duża ilości miejsca, skomplikowana instalacja oraz konfiguracja, to teraz masz alternatywę w postaci świetnych soundbarów Samsunga, a i technologia Q-Symphony robi swoje. Naturalnie najlepsze efekty uzyskamy za pomocą takich flagowych urządzeń jak Q950A, ale można też sięgnąć po nieco tańszą alternatywę w postaci modeli od Q600A do Q800A – na pewno nie będziemy zawiedzeni.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

O ile jednak technologia Q-Symphony wymaga odpowiedniego telewizora Samsunga, to należy pamiętać, że sam soundbar będzie świetnie działać nawet z nieco starszymi telewizorami. Można śmiało powiedzieć, że klasyczne zestawy kina domowego właśnie zostały zastąpione przez nowy standard – dający często równie dobre efekty dźwięku przestrzennego, ale wygodniejszy w instalacji i obsłudze. Na tle możliwości i atrakcyjnej ceny, trudno się dziwić, że soundbary zdobywają coraz większą popularność.

dmwiubb

* Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni+ jest kompatybilny z telewizorami Samsung Neo QLED oraz QLED z 2021 roku (model Q70A i wyższe). Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni + występuję w soundbarach Q950A oraz Q900A

** Funkcja Dotknij i Odtwórz działa za pośrednictwem Bluetooth i jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi Samsung z systemem Android 8.1 lub nowszym

*** Jeden Pilot jest kompatybilny z wybranymi telewizorami Samsung. Sprawdź specyfikację telewizora Samsung.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł poleca Samsung
dmwiubb

Podziel się opinią

Share
dmwiubb
dmwiubb