Trwa ładowanie...
ycipk-4mohka
Artykuł sponsorowany
salon

Sofa rozkładana - rozwiązanie aranżacyjne w małych mieszkaniach

W każdym domu lub mieszkaniu najważniejsze jest między innymi miejsce do siedzenia, wypoczynku oraz relaksu. W większości domów najczęściej stosuje się popularne i zarazem bardzo lubiane sofy. To dłuższe meble wypoczynkowe, które charakteryzują się wygodnym podparciem dla ciała, dużą ustawnością oraz ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi. Dla wielu osób sofy są najistotniejszym elementem wyposażenia całego domu. Jak zatem wybrać model idealny do swoich potrzeb?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scandinavian sofa with pillows and dark yellow blanket in bright living room interior with black chandelier
Scandinavian sofa with pillows and dark yellow blanket in bright living room interior with black chandelier (Materiały prasowe)
ycipk-4mohka

Praktyczne cechy sofy rozkładanej

Sofa rozkładana ma kilka cech praktycznych, które zdecydowanie zwiększają jej użytkowość. Dzięki systemowi rozkładania zajmuje niewiele miejsca po złożeniu, a po rozłożeniu staje się pełnoprawnym łóżkiem odpowiednim dla dwójki dorosłych osób. Mimo, iż po złożeniu zajmuje tyle miejsca co klasyczna sofa, to dopiero po rozłożeniu ukazuje się jej duża praktyczność.

Są różne typy sof rozkładanych. Klasyczny model charakteryzuje się typową i najczęściej spotykaną budową. Składa się z dwóch elementów głównych - siedziska oraz oparcia. W takich modelach oparcie staje się drugą częścią łóżka i jest “odchylane” przez użytkownika podczas procesu składania. Minusem takiego rozwiązania bywa przymus odsuwania łóżka od ściany, aby oparcie mogło swobodnie się położyć na stelażu. Wadą jest także stylistyka. Oparcie musi bowiem być wówczas przystosowane nie tylko do opierania się, lecz także do spania. Innym rodzajem są sofy z podnoszonym siedziskiem lub wysuwane, a także dodatkowe hybrydy. Niezależnie jednak od wyboru, wszystkie modele cechują się ogromną praktycznością.
Sofa rozkładana - co z pojemnikiem na pościel?

ycipk-4mohka

Większość sof rozkładanych ma także przewidziane miejsce na przechowywanie pościeli i kołdry oraz poduszek jako pojemnik umieszczony na dole. To doskonałe rozwiązanie w kontekście wizyty gości. Możemy wówczas przechowywać we wnętrzu sofy niezbędne akcesoria do snu, które dzięki temu nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca, podczas gdy nie będą potrzebne. To fantastyczne rozwiązanie szczególnie do bardzo niewielkich mieszkań, gdzie liczy się każdy wolny centymetr kwadratowy. Zazwyczaj takie pojemniki są dość rozłożyste i zajmują praktycznie całą powierzchnię siedziska. Są dzięki temu pojemne i można w ich wnętrzu umieścić nawet najgrubsze kołdry oraz poduszki.

Design sofy rozkładanej

Każda sofa do salonu pełni również funkcje dekoracyjne. Większość modeli cechuje się ponadczasową stylistyką i przyciąga wzrok gości oraz domowników. Dlatego producenci prześcigają się we wdrażaniu coraz ciekawszych rozwiązań i stosują je jako wyróżnik swojej oferty.

Sofy rozkładane luksusowe są zazwyczaj wykonane ze skóry naturalnej wysokiej jakości, wybarwionej na kolor brązowy lub czarny. Są eleganckie, wyglądają znakomicie w bardzo wytwornych pomieszczeniach i zdecydowanie podkreślają ich stylistykę swoim wyszukaniem i dobrym smakiem. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to materiał trudny w utrzymaniu w należytej czystości, dlatego może się nie sprawdzić w domu z dziećmi.

ycipk-4mohka

Sofy bardziej nowoczesne, np. w stylu skandynawskim, mają kilka bardzo ciekawych cech wspólnych. Są między innymi zazwyczaj szare i często połączone z kolorem naturalnego drewna w nóżkach. To znakomite rozwiązanie do mieszkań urządzonych w stylu hygge, który charakteryzuje się prostotą formy i naturalnymi barwami. Warto wybrać wersję na wysokich nóżkach, która nadaje w mieszkaniu efekt wizualnej lekkości.

Szykowne rozwiązania dodatkowe

Każda sofa rozkładana powinna pełnić dwie funkcje, praktyczną i estetyczną. Warto zatem wybrać taką, która całkowicie spełni te dwa wymogi. Model o ponadczasowej i stonowanej stylistyce znakomicie uzupełni mieszkania klasyczne i niewymagające, z kolei modele o awangardowe będą fantastycznym dopełnieniem mieszkań wnętrz artystycznych.

Niezależnie jednak od wyboru, sofy rozkładane są zawsze znakomitym wyborem i znacznie lepszym niż wersje bez funkcji spania. Praktyczne walory takiego rozwiązania docenisz w mgnieniu oka, tuż po niezapowiedzianej wizycie gości, których trzeba przenocować. Rozkładana sofa okaże się wówczas wyborem idealnym.

ycipk-4mohka
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4mohka

ycipk-4mohka
ycipk-4mohka