Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
odkurzacz
13-09-2019 14:00

Skuteczny odkurzacz? Postaw na moc ssania!

Odkurzacze mocno ssące to nowoczesna generacja odkurzaczy, które łatwo i skutecznie rozprawią się z wszelkimi zanieczyszczeniami, jak roztocza, pyłki, a nawet wszechobecna sierść! W sklepach można znaleźć wiele urządzeń wyposażonych w to udogodnienie zarówno w wersji workowej, jak i bezworkowej. Czym się od siebie różnią i na które oznaczenia należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Poniżej znajdziesz porady, które będą niezwykle pomocne.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Skuteczny odkurzacz? Postaw na moc ssania!Źródło: iStock.com
d2jnywy
d2jnywy

Skuteczny, mocny odkurzacz - jaki wybrać

Moc ssania związana jest z mocą silnika - to on bowiem ją generuje. Nie są to jednak pojęcia równoznaczne ani o takich samych wartościach. Poniekąd im większa moc silnika, tym większa i moc ssania, jednak tylko do pewnego momentu. Ze wzrostem mocy coraz większy musi stawać się silnik, a także samo urządzenie. Generuje ono też więcej hałasu i staje się uciążliwe w użyciu. Warto więc przy zakupie zwracać uwagę nie tylko na moc silnika i ssania, ale pamiętać, że liczy się suma wszystkich wypadkowych, czyli skuteczność urządzenia. Składają się na nią też stosowane końcówki, a także wskaźnik reemisji kurzu. Nie zawsze wyższa moc silnika oznacza wyższą siłę ssania, a nawet słabszy silnik może zapewnić porównywalną skuteczność. Stajemy przed pytaniem o wydajność odkurzacza - z jakim skutkiem wykorzystuje on moc, jaką dysponuje. Nie zapominaj, że w przypadku workowych odkurzaczy mamy wpływ na moc ssania. Regularna wymiana worków i filtrów pozwoli ci utrzymać ją na maksymalnym poziomie

Mocne odkurzacze bezworkowe

Szczególnie wysoką mocą ssania wykazują się odkurzacze bezworkowe. Dzięki nowoczesnemu połączeniu dużej mocy ssącej z technologią cyklonową dają wyjątkowo satysfakcjonujące efekty. Modele z wyższych półek mogą generować pokaźniejszą moc ssania przy niższej mocy silnika, co okazać się może opłacalne nie tylko ze względu na zaoszczędzony na sprzątaniu czas, ale też chociażby dzięki ograniczonemu zużyciu energii. Nie będzie to raczej zbytnio zauważalna oszczędność, szczególnie w krótkim okresie czasu. Jednakże patrząc całościowo w przyszłość, przez cały okres korzystania urządzenia będzie to już jakaś kwota poparta dodatkowo ograniczeniem zużycia energii dobrym dla środowiska. Połączenie dużej mocy ssania z elektroszczotką zapewni ci podwójne rezultaty. Oprócz ogromnej siły wciągania powietrza do wnętrza odkurzacza, na rzecz zbierania z podłogi zanieczyszczeń działać będą również ruchome elementy elektroszczotki, wyciągając je mechanicznie nawet z dywanów i wykładzin. Niektóre modele bezworkowych odkurzaczy działają tak skutecznie, że czasem trudno oderwać szczotkę włączonego urządzenia od podłogi. Na szczęście od tego jest regulacja mocy ssania. Potrzebujesz najwyższej mocy? Nie czekaj dłużej i zainwestuj w mocno ssący odkurzacz cyklonowy.

Odkurzacz, który poradzi sobie z sierścią

W twoim domu biegają czworonogi? Wybierz więc odkurzacz bezworkowy. Wiemy, jak uciążliwa jest wszechobecna sierść - nie tylko na podłodze, ale też dywanie czy kanapie. Cyklonowy odkurzacz pozwoli ci zwiększyć efektywność i wygodę sprzątania. Konstrukcja tego urządzenia wybornie poradzi sobie z sierścią dzięki cyklonowej technologii ssania i odwirowywania brudu, użytym filtrom, np. filtrowi HEPA, ale także dzięki specjalnej elektroszczotce przeznaczonej właśnie do zadań specjalnych w domach właścicieli zwierząt. Ruchome wałki zasilane prądem obracają się, pochłaniając sierść z niespotykaną dotąd efektywnością. Połączenie tych wszystkich elementów w jednym urządzeniu czyni je wyjątkowo skutecznym w pochłanianiu sierści i innych drobinek zalegających na podłodze. Zapewniamy, że zapomnisz o nieefektywnej walce z sierścią zaśmiecającą podłogę. Starczy wyciągnąć bezworkowy odkurzacz, by sprawnie i z przyjemnością się jej pozbyć.

d2jnywy

Typowe workowe odkurzacze również nie wypadają najgorzej w rankingu mocy ssania. Ich nowoczesne modele zdecydowanie mogą szczycić się sporą wydajnością i skutecznością zasysania kurzu i innych zabrudzeń z posadzek w naszych domach. Trzeba jednak pamiętać o jednym - z każdym przeprowadzonym odkurzaniem moc ssania workowego urządzenia będzie się obniżać. Dlaczego tak się dzieje? Przez stopniowe wypełnianie się worka. Im pokaźniejsza jego zawartość, tym słabszą siłę ssącą generować będzie odkurzacz. Dlatego tak ważne jest, by często opróżniać lub wymieniać worki, jeśli zależy nam na mocy i skuteczności sprzątania.

Dokładnie poodkurzasz każdy zakamarek

W przypadku, gdy częste kupowanie jednorazowych worków to dla ciebie zbyt duży wydatek, możesz zastąpić je workami wielorazowymi, które wystarczy wytrzepać i wyprać, by móc włożyć je do urządzenia po raz kolejny. Musisz jednak wiedzieć, że ich właściwości filtrujące również kiedyś się kończą i po kilku takich reanimacjach i tak konieczna będzie wymiana na nowy. Tutaj wybór należy do ciebie. Wybierz to, co dla ciebie bardziej dogodne, by maksymalnie spersonalizować sobie swój odkurzający sprzęt i nie denerwować się przy każdym jego użyciu. Pamiętaj również, że zatkana rura czy jakiekolwiek inne nieprawidłowości w urządzeniu powodować będą spadek mocy, warto zatem przy niepokojących objawach zrobić odkurzaczowi mały przegląd w celu odnalezienia przyczyny i zmaksymalizowania jego efektywności. Skoro masz już jakiś rodzaj odkurzacza, postaraj się, by wydobyć z niego wszystko, co najlepsze

Niezależnie od tego, czy posiadasz zwierzęta i twoją zmorą jest wszechobecna sierść, czy zależy ci na sprawnym i łatwym sprzątaniu każdej powierzchni - odkurzacz mocno ssący będzie idealnym wyborem do zadań specjalnych, a także codziennych porządków. Bogactwo zalet tych modeli odkurzaczy to niewymierna korzyść dla użytkowników, a szeroka oferta sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. Nie zwlekaj dłużej i zdecyduj się na odkurzacz, który wyręczy cię w codziennych porządkach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jnywy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jnywy