Trwa ładowanie...
d3av56c

Skuteczne sposoby na pozbycie się chwastów. Polecamy odpowiednie akcesoria

Maj to czas wzmożonego wzrostu nie tylko kwiatów i warzyw na rabatach, ale również uciążliwych i trudnych do wyplenienia chwastów. Na szczęście mając do dyspozycji odpowiednie narzędzia pozbędziesz się ich na dobre.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chwasty nie będą już problemem
Chwasty nie będą już problemem (Shutterstock.com)
d3av56c

To już ostatni gwizdek, by zająć się chwastami, zanim rozplenią się na dobre. Jeśli twój ogród aż roi się od uciążliwych i trudnych do okiełznania roślin, wypróbuj poniższe urządzenia. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Piel w pozycji wyprostowanej

d3av56c

Prace ogrodowe nie muszą wiązać się z klęczeniem na zimnej ziemi i nieustannym bólem krzyża. Niektóre czynności można wykonać na stojąco. Można na przykład zaopatrzyć się w specjalne urządzenie składające się z chwytaka ze stali nierdzewnej, który wyrywa chwasty nie łamiąc ich korzeni, a co za tym idzie zapobiegając ich ponownemu wyrastaniu. Wbudowany przycisk pozwala na zdalne zaciskanie i rozwieranie szpikulców. Dzięki temu możesz pozbyć się rozłożystych chwastów z trawnika bez rozkopywania ich dookoła.

Shutterstock.com
Podziel się

Inną opcją, która sprawdzi się szczególnie na niewielkich, wąskich przestrzeniach, szczelinach lub przerwach między kostką brukową, jest zakup wypalarki. Jeśli masz problem z chwastami na podjeździe, chodniku lub tarasie, wystarczy podłączyć niewielką puszkę z gazem i gotowe, obejdzie się bez większych problemów.

d3av56c

Trzecią opcją jest użycie odpowiednich środków chwastobójczych. Dzięki precyzyjnemu opryskiwaczowi z kołnierzem nie musisz obawiać się, że środek zbyt mocno się rozprzestrzeni, przyrząd pozwala na punktowe spryskiwanie najbardziej uciążliwych chwastów. Dzięki nakrętce z podziałką i umieszczonemu w uchwycie przyciskowi masz pewność, że rozpylisz odpowiednią ilość specyfiku.

Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji to ciężka praca. Nie wystarczy jedynie regularne koszenie, od czasu do czasu trzeba dosiać nasiona w pustych miejscach i zadbać o odpowiedni nawóz. Największą zmorą posiadaczy trawników są nie tylko chwasty, ale również zbity mech pokryty warstwą filcu. Sprawia on, że zielony dywan miejscami staje się przerzedzony i wygląda bardzo nieestetycznie. Aby przywrócić mu dawną kondycję, warto raz na jakiś czas użyć wertykulatora, który przerzedzi filc i pozbędzie się mchu, a tym samym sprawi, że trawa będzie miała więcej miejsca na wzrost.

d3av56c

Warzywa pod przykryciem

Proces warto zacząć wiosną, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by ściółkować ogród nawet w środku lata. Agrowłókninę można rozkładać zarówno przed, jak i po posadzeniu roślin. W tym drugim przypadku wystarczy rozciąć materiał i dopasować go do kształtu rabaty. Materiał maty jest na tyle zbity, że można bez problemu przecinać go nożyczkami i nie wpłynie to na jego właściwości izolujące.

d3av56c

Najpierw należy rozłożyć na spodzie warstwę materiału, który utrudni wyrastanie głęboko zakorzenionych chwastów. Następnie z pomocą specjalnych haczyków lub zwykłych kamieni należy przycisnąć brzegi materiału do podłoża, w innym przypadku może się porwać. Dopiero gdy upewnisz się, że materiał ściśle przylega do podłoża, możesz przysypać go ziemią.

Shutterstock.com
Podziel się

Niedługo zaczną się prawdziwe upały, a wtedy nie obejdzie się bez intensywnego podlewania kwiatów i warzyw. Ściółkowanie nie tylko ogranicza wyrastanie chwastów, ale również sprawia, że gleba dłużej utrzymuje odpowiednią wilgotność.

d3av56c

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3av56c

d3av56c
d3av56c