Trwa ładowanie...
d1k2vyz

Siła dodatku - jak dodać kuchni charakteru

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siła dodatku - jak dodać kuchni charakteru
(Agata Home)
d1k2vyz

Choć są domeną kuchni w stylu wiejskim, rustykalnym czy prowansalskim, ich awangardowe odpowiedniki odgrywają także ogromnie ważną rolę we wnętrzach kuchennych o nowoczesnym wystroju. Odpowiednio dobrane dodatki potrafią podkreślić klimat wnętrza lub zupełnie odmienić jego charakter. Zobacz, jak dodatki mogą zadziałać w twoim wnętrzu.

Klimatyczne dodatki do kuchni

Kuchnia to serce domu. Jej wystrój wiele mówi o jego mieszkańcach – o ich zwyczajach i upodobaniach. Warto o tym pamiętać, aranżując wnętrze własnej kuchni. Warkocz czosnku, świeże zioła na parapecie, ozdobne wazony i imbryczki dodają wnętrzu uroku i ocieplają je. Jeśli natomiast przesadzimy z ich eksponowaniem, możemy wprowadzić niepotrzebny chaos. Nie zapominajmy też, że kuchnia to także miejsce, gdzie te dodatki najczęściej się zmieniają – zioła, czosnek czy owoce zużywają się, ale pozostają naczynia, w których się znajdują – pamiętajmy by dobrać je nie tylko do kuchni, ale także naszych gustów. Inaczej szybko się opatrzą.

d1k2vyz

Dekoracje środka stołu

Solniczki, młynki do pieprzu czy kawy, buteleczki na oliwę to dodatki, które spełniają funkcję użytkową, ale też dekoracyjną. Aby dobrze się ze sobą komponowały, warto dobierać je uwzględniając ich charakter – stylizowane na stare lub przeciwnie o nowoczesnej linii. Zapobiegnie to wizualnemu chaosowi. Doskonale będą się prezentować na stole kuchennym, jak i na blacie.

Dekoracje praktyczne

Kto powiedział, że dekoracje mają tylko spełniać rolę nieprzydatnych bibelotów? Aby odmienić swoje wnętrze, wykorzystaj do tego przedmioty użytkowe o ciekawej linie stylistycznej np. chlebak, pojemnik na sól, cukier, herbatę. Jeśli masz ładne pojemniczki, nie chowaj ich po szafkach. W bardzo wielu kuchniach, rezygnuje się z górnych szafek na rzecz otwartych półek, by wyeksponować wyjątkowo urokliwą zastawę. Wadą takiego rozwiązania jest oczywiście konieczność częstszego czyszczenia, ale czego się nie robi dla tak urokliwego widoku?

d1k2vyz

Awangardowe dodatki do nowoczesnych wnętrz

Odpowiednio dobrane dodatki, przełamuję prostotę i nudę w tego typu wnętrzach, skupiają i przyciągają uwagę. Są konieczne w mdłych i monotonnych kuchniach. Klasycznym przykładem takiego dodatku są futurystyczne patery na owoce – ich wyszukane kształty i oryginalne rozwiązania np. patery zawieszane na ścianie, będą na pewno oryginalnym dodatkiem, wyróżniającym dane wnętrze. Innym pomysłem na ekstrawagancki dodatek jest np. oryginalny stojak na noże czy na wino. Projektanci ciągle prześcigają się w coraz to nowych wzorach i przy okazji udogodnieniach w funkcjonalności.

Zmień wystrój kuchni, czyli o mocy dodatków

Znudziła ci się kuchnia w stylu minimalistycznym i zachowawczym? Masz ochotę odmienić swoje wnętrze, dodając mu ciepła i przytulności? Nie musisz od razu robić remontu, pomyśl po prostu o dodatkach, nawet jeśli ma to być kwiatek na parapecie czy flakon z oliwką. Powoli zbieraj gadżety, by osiągnąć oczekiwany efekt. Zmiana wizerunku twojej kuchni na pewno miło cię zaskoczy.

d1k2vyz

Podziel się opinią

Share

d1k2vyz

d1k2vyz