Trwa ładowanie...

Ściana w kuchni. Modne trendy kolorystyczne

Coraz mniej bieli, a więcej kolorów na ścianach. I to często ciemnych – połączonych ze złotem, szkłem czy drewnem. Tak mają wyglądać kuchnie zgodnie z najnowszymi trendami. Scandi boho, new nordic i eklektyzm – to ich czas!

Ściana w kuchni. Modne trendy kolorystyczneŹródło: Instagram, ManaDesign
d1s0scc
d1s0scc

Kuchenne style zostały trochę przeformatowane i to, co było modne do niedawna, wygląda inaczej. Rezygnacja z dominującej bieli, ale nie do końca, bo np. styl new nordic nadal stawia na biały akcent w kuchni (w postaci ścian czy dodatków). Zielenie, beże i brązy to najnowsze kolory, którymi można zdobić kuchenne ściany, meble czy wyszukiwać w tych odcieniach designerskie dodatki. Lubią się ze złotem, więc czemu nie ciemny czy jasny brąz lub butelkowa albo trawiasta zieleń?

Ciemne kolory to jeszcze nowość w kuchni. Granaty, brązy, a nawet czernie chętnie używane są na meblach, ale mogą też być akcentem na ścianach. Doskonale połączą się ze złotymi i szklanymi dodatkami. Tapety również grają tu pierwsze skrzypce, ale bardziej w miejscach jadalnianych.

Nie zapomniano także o pastelach, jednak mięta, błękit, róż czy fiolet wcale nie zostały połączone z bielą, ale z czerwienią, ciemną zielenią czy nawet granatem i czernią! Jak widać cukierkowy klimat w kuchni powoli odchodzi do lamusa.

New Nordic

To kolejny etap, który przechodzi styl skandynawski. Połączenie duńskiego hygge i szwedzkiego lagom, czyli celebrowania codzienności w przytulnym i ładnym otoczeniu. New nordic to naturalne materiały, z których zrobione są meble i dodatki. Biel, owszem, króluje na ścianach, ale chętnie zestawiana jest z matową czernią i drewnem. Wnętrza o takim charakterze są bardziej eleganckie. Liczy się tu również komfort i celebracja życia we własnym domu.

Eklektycznie

To coraz bardziej lubiany styl wnętrzarski – w każdym z pomieszczeń. Miks wszystkich stylów, a w tym roku chętnie wykorzystywany kolor to morelowy i melonowy. W kuchni łączy art déco z designem modernistycznym.

Duży nacisk kładziony jest tu na oświetlenie, zabudowy, jak i dekoracje.

Kuchnia w stylu scandi boho

Pomieszanie stylu skandynawskiego i boho. Minimalizmu tutaj nie znajdziemy.

Królują dywany (tak, w kuchni), kolorowe dodatki i ściany oraz drewniane meble.

d1s0scc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0scc