Trwa ładowanie...

Samsung Side by Side – sprawdzamy nowoczesne, dwudrzwiowe lodówki dla całej rodziny

Czego najczęściej brakuje nam w lodówkach? Oczywiście – miejsca. Większe zakupy czy święta i już kombinujemy, gdzie pomieścić wszystkie garnki, obiady, słoiki i poszczególne składniki potraw. Ten problem, i przy okazji kilka innych, rozwiązują lodówki Side by Side od Samsunga.

Materiał partnera: Samsung
Co powinna mieć nowoczesna lodówka? Sprawdzamy!Co powinna mieć nowoczesna lodówka? Sprawdzamy!Źródło: materiały partnera
d15kezq
d15kezq

Jeszcze 20 lat temu od lodówki oczekiwaliśmy tylko jednego – miała chłodzić. Dziś sprzęty AGD potrafi znacznie więcej i dzięki temu możemy wybrać model, który będzie w stanie spełnić indywidualne potrzeby oraz dopasować się do naszego stylu życia.

W dzisiejszym odcinku przyglądamy się lodówkom Samsung Side by Side. Zanim poznamy ich zalety, wyjaśnijmy najpierw, co oznacza ich nazwa. "Side by side" to z angielskiego "obok siebie". Pojęcie to odnosi się do samej konstrukcji lodówki, a dokładniej do położenia dwóch komór: chłodziarki i zamrażalnika. W przypadku lodówek Samsung nie do końca oznacza to, że komory te będą miały na stałe przypisane funkcje. Brzmi ciekawie? To zaczynamy!

Cool Select+, czyli zmień zamrażalnik w dodatkową chłodziarkę!

Wyobraźcie sobie, że przygotowujecie wystawną kolację dla przyjaciół i wszystkie dania nie mieszczą się do chłodziarki. Zamrażalnik jest akurat pusty, no ale przecież nie będziecie serwować potraw zamrożonych na kość! Zimą od biedy można jeszcze wystawić część rzeczy na balkon, ale latem nie jest to możliwe.

d15kezq

Gdybyśmy mieli lodówkę Side by Side firmy Samsung, taki problem by nie wystąpił. Wystarczyłoby bowiem jednym kliknięciem sprawić, by zamrażalnik stał się na jakiś czas chłodziarką. Technologia Cool Select+ pozwala wybrać aż 5 różnych trybów pracy lodówki. Przykładowo tryb chłodziarki w obu komorach to opcja dla osób, które tymczasowo nie potrzebują dużej chłodziarki – możemy prawe drzwi całkowicie wyłączyć, a funkcję chłodzenia przerzucić na mniejszą część zamrażalnika. Wybieramy się na wakacje? To wyłączmy* całkowicie chłodziarkę**!

To zatem nie tylko kwestia większej przestrzeni, ale oszczędności energii i dopasowania pracy do zmieniającego się ciągle życia. Dodatkowo, ponieważ obydwie komory mają niezależne systemy chłodzenia, nie musimy się obawiać o mieszanie się zapachów.

Jeżeli żyjemy w biegu albo często odwiedzają nas niespodziewani goście, warto postawić na modele z funkcjami Power Cool i Power Freeze, które umożliwiają bardzo szybkie schłodzenie napojów czy zamrożenie dań lub kostek lodu.

Technologia Cool Select+ pozwala wybrać aż 5 różnych trybów pracy lodówki materiały partnera
Technologia Cool Select+ pozwala wybrać aż 5 różnych trybów pracy lodówkiŹródło: materiały partnera

Food Showcase, czyli większa wygoda i mniejsze rachunki

Jedną z ciekawszych funkcji, którą znajdziemy w wybranych modelach Side by Side, np. RH68B8841B1, jest Food Showcase. Są to sprytne, dodatkowe drzwi z półką, na której możemy umieścić żywność z krótkim terminem ważności albo dania, których nie zjedliśmy do końca. Ponieważ nie musimy otwierać lodówki całkowicie, nie tylko szybciej znajdziemy interesujący nas produkt, ale przede wszystkim zaoszczędzimy energię.

d15kezq

Dba o to technologia Metal Cooling, czyli metalowy panel zainstalowany na drzwiach Showcase, który magazynuje chłód i zmniejsza wahania temperatury, kiedy otwieramy drzwi lodówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprawdzam! Samsung Side by Side: lodówki ze strefą napojów

Beverage Center™, czyli twoja strefa napojów

Za drzwiami Food Showcase kryje się jeszcze jedna ciekawostka. To strefa napojów Beverage Center™, która wyposażona jest w dzbanek napełniany automatycznie przefiltrowaną wodą oraz tradycyjny dyspenser. Wystarczy podłączyć lodówkę do instalacji wodnej, byśmy mogli zapomnieć o ręcznym uzupełnianiu płynów.

d15kezq

Producent pomyślał też o możliwości dorzucenia do dzbanka ziół czy owoców, by w ten sposób lodówka przygotowywała nam pyszne, smakowe napoje. To także wspaniały sposób na dbanie o ekologię. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, jednym ruchem ręki uzupełnimy bidon czy szklaną butelkę czystą i pyszną wodą.

W Beverage Center™ uzupełnimy bidon czy szklaną butelkę czystą i pyszną wodą Licencjodawca
W Beverage Center™ uzupełnimy bidon czy szklaną butelkę czystą i pyszną wodąŹródło: Licencjodawca

Dual Auto Ice Maker, czyli lód w dwóch rodzajach na życzenie

Z roku na rok upały są coraz większe i trudno już wyobrazić sobie lato bez schłodzonych napojów. W przypadku lodówek Side by Side możemy liczyć na kolejne udogodnienie. W komorze zamrażalnika znajdziemy kostkarkę z podwójnym rodzajem lodu. Może nam ona wyprodukować tradycyjne, grube kostki oraz kawałki o mniejszej gramaturze, które szybciej schładzają napoje. Nie musimy się przy tym martwić, że kostek zabraknie na większej imprezie, bo taka kostkarka produkuje do 2,3 kg lodu dziennie, a przechowuje nawet 3,8 kg!

d15kezq

No dobrze, ale co zimą, kiedy nie mamy potrzeby używania kostkarki? Na szczęście Samsung i o tym pomyślał. Wystarczy wyjąć boxy z półki, by zyskać dodatkową przestrzeń zamrażalnika.

Osoby, które potrzebują jeszcze więcej miejsca w środku, mogą zdecydować się na model, w którym dystrybutor wody znajduje się na drzwiach zewnętrznych (np. RS68A8841B1). Dzięki temu w przestrzeni z dodatkowymi półkami umieścimy jeszcze więcej żywności. W tym modelu kostkarka została wbudowana również w drzwi, ale od strony wewnętrznej. Dzięki temu nie musimy rezygnować z przestrzeni zamrażalnika, chcąc korzystać z dostępu do lodu.

Kostkarka produkuje do 2,3 kg lodu dziennie! materiały partnera
Kostkarka produkuje do 2,3 kg lodu dziennie!Źródło: materiały partnera, fot: Samsung

Podsumowanie

Sprawdziliśmy, że lodówki Side by Side od Samsunga mają całkiem sporo do zaoferowania. To seria, która stawia na maksymalne wykorzystanie każdego skrawka wolnej przestrzeni oraz ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, które pomogą dłużej utrzymać żywność zdatną do spożycia. Nie brakuje tu także opcji, które tak zwyczajnie i po ludzku, poprawiają komfort życia jak np. automatyczny dyspozytor wody czy kostkarki do lodu. Wystarczy wybrać model, który najbardziej trafi w nasze potrzeby.

d15kezq

*Opisane funkcje dotyczą wybranych modeli.

** Gdy funkcje chłodzenia lub mrożenia zostają wyłączone, temperatura lodówki lub zamrażarki nadal wynosi poniżej 15℃, co zapewnia zużycie niewielkiej ilości prądu i zapobiega powstawaniu pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Lodówki lub zamrażarki nie można odłączyć od zasilania w sposób niezależny.

Nie należy przechowywać jedzenia i napojów w lodówce, gdy funkcje chłodzenia lub mrożenia zostaną wyłączone. Temperatura 15℃ nie jest wystarczająco niska, by sprawić, że żywność się nie zepsuje.

Materiał partnera: Samsung
d15kezq

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15kezq