WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Rozwiąż palący problem przez zamontowanie osłon okiennych

Przed nami najgorętszy okres roku, który potrafi uprzykrzyć życie nawet największym miłośnikom słońca. Przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach nie jest przyjemne, a nadmierne używanie klimatyzacji może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i dodatkowo zwiększa koszty eksploatacji obiektu. Warto zadbać więc o wyposażenie wnętrz w nowoczesne osłony okienne, które zapewnią nam komfort nawet w czasie upalnego lata. O ile zostaną dobrze zamontowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozwiąż palący problem przez zamontowanie osłon okiennych
(Fakro)
WP

Osłony okienne pełnią ważną rolę w każdym budynku – nie tylko chronią prywatność, lecz także pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Pozbawione ich pomieszczenia są podatne na nagrzewanie, ponieważ promienie słoneczne swobodnie przenikają przez szyby i po zetknięciu ze znajdującymi się w środku przedmiotami zamieniają się w ciepło. Przed nadejściem upałów warto więc rozważyć zakup i montaż produktów, które zapewnią komfort przebywania w zamkniętych przestrzeniach.

Dopasuj wybór do potrzeb
Przed zakupem osłony okiennej należy zadać sobie kilka istotnych pytań – wyrób musi przede wszystkim być dostosowany do konkretnego wnętrza i jego specyfiki. Miejsca takie jak salon potrzebują zwiększonego dopływu promieni słonecznych, więc sprawdzą się tam produkty z wyższą przepuszczalnością światła. Odwrotnie będzie zaś w sypialni czy garderobie, gdzie konieczne jest zachowanie prywatności.

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z ”palącym problemem” może okazać się właśnie wybór wewnętrznych rolet materiałowych. Dają one ochronę przed nasłonecznieniem, dzięki czemu zapobiegają również tworzeniu się refleksów na ekranach monitorów. Rolety, dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej ograniczają do minimum przenikanie światła słonecznego, można je swobodnie odsłaniać lub zasłaniać nawet przy uchylonym oknie. Wewnętrzne rolety materiałowe polecane są zwłaszcza na poddasza, które są szczególnie narażone na działanie intensywnego światła.

WP
Fakro
Podziel się

W sezonie letnim sprawdzają się również żaluzje plisowane, które spełniają funkcję zaciemniającą i dekoracyjną. Ten produkt powinien zadowolić wszystkich poszukiwaczy oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań. Wysokiej jakości żaluzje plisowane wykorzystują bowiem szereg usprawnień ułatwiających ich obsługę, m.in. samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą oraz możliwość prowadzenia za pomocą sztycy.

W domu i w pracy
Praca w upalne dni powoduje dyskomfort, zwłaszcza w przypadku budynków z dużą liczbą przeszkleń. Remedium w postaci klimatyzacji nie do końca się sprawdza, ponieważ może niekorzystnie wpływać na ludzkie zdrowie, wywołując tzw. ”syndrom chorego budynku”. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet zewnętrznych przeznaczonych do tego typu obiektów. Stanowią one wsparcie dla pracy klimatyzatorów, ograniczając koszty eksploatacji pomieszczeń. Specjalne systemy otwierania zintegrowane z prowadnicą chronią prywatność, zapobiegając powstawaniu prześwitów.

Coraz więcej osób decyduje się także na zakup osłon okiennych skutecznie absorbujących ciepło słoneczne już na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem do zastosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych, jest markiza zewnętrzna. Nie tylko chroni ona przed nagrzewaniem się wnętrz, lecz także zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapewnia prywatność i kontakt ze światem na zewnątrz i działa jak moskitiera. Absorbuje ona promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz oraz zabezpiecza przed powstawaniem szkodliwych dla oczu refleksów świetlnych.

WP

Markiza zasilana z akumulatorów solarnych jest bardzo łatwa w obsłudze. Ma 3 tryby pracy, w tym jeden automatyczny, w którym zasłona rozwija i zwija samoczynnie w zależności od stopnia nasłonecznienia. Dzieje się tak za sprawą specjalnego panelu fotowoltaicznego, reagującego na promieniowanie słoneczne.

Po wybraniu typu osłony, montaż najlepiej zostawić fachowcom. Ich wiedza gwarantuje prawidłową instalację wyrobu. Producenci często uzależniają również gwarancję na produkt od tego, aby jego mocowania dokonała rekomendowana ekipa.

Fakro
Podziel się

Lato kojarzy się z relaksem i błogim odpoczynkiem. Nie każdy może jednak do woli korzystać z uroków pięknej pogody, a przebywanie w nagrzanych wnętrzach nie należy do przyjemnych. Zastosowanie nowoczesnych osłon okiennych zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania budynków, a odpowiednio zamontowane produkty będą bezproblemowo służyć przez długi czas.

WP

Warto wiedzieć
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna "Dobry Montaż" organizowana przez Związek POiD. Akcja promuje wśród inwestorów indywidualnych ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Partnerami "Dobrego Montażu" są kluczowe firmy z branży wyposażenia do okien.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP