WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Artykuł sponsorowany
odkurzacz
27-04-2018 (12:37)

Roztocza, sierść i duże powierzchnie – jak wybrać odkurzacz do zadań specjalnych?

Współczesne odkurzacze to już nie jedynie narzędzia pomagające w domowych porządkach. To głównie urządzenia, które większość pracy wykonują za nas. Wciąż jednak istnieją wyzwania, z którymi wiele dostępnych na rynku modeli nie może sobie poradzić. Wiedzą o tym dobrze alergicy, właściciele dużych domów i miłośnicy czworonogów. Jeśli należysz do którejś z tych grup, poznaj odkurzacze, które rozwiążą twoje problemy.
Podziel się
Roztocza, sierść i duże powierzchnie – jak wybrać odkurzacz do zadań specjalnych?
(Shutterstock.com)
WP

Jednym z podstawowych kryteriów rozróżniania odkurzaczy jest sposób gromadzenia zanieczyszczeń. Dwie najbardziej popularne kategorie to odkurzacze workowe i bezworkowe. Wśród odkurzaczy workowych najtańsze są modele na worki papierowe. Ich zaletą jest bez wątpienia niższa cena. Jednak siła ssąca takich urządzeń zwykle maleje, im bardziej zapełnia się worek. Ponadto konieczność kupowania jednorazowych worków sprawia, że odkurzacze te są droższe w eksploatacji. Alternatywą dla worków papierowych są worki tekstylne oraz odkurzacze z pojemnikami na kurz.

W nowoczesnych odkurzaczach znajdziemy również szereg przydatnych akcesoriów i rozwiązań technologicznych – to te czynniki powinno się brać pod uwagę przy wyborze sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jak odkurzyć dużą powierzchnię bez konieczności zmieniania kontaktów? Czym skutecznie usunąć sierść z dywanu? Jak opróżnić pojemnik na kurz, by uniknąć kontaktu z alergenami? Na trzy najczęściej zadawane pytania odpowiada nasz partner – firma Hoover.

Sojusznik w wielkich porządkach – odkurzacz dla dużych rodzin Hoover Telios

WP
Materiały prasowe
Podziel się

W dużych domach posprzątanie rozległej powierzchni za jednym zamachem, bez konieczności zwijania kabla i zmieniania kontaktów, stanowi wyzwanie. Rozwiązaniem tego problemu jest Hoover Telios T80PET 011. Urządzenie wyposażone jest w 6-metrowy kabel, co pozwala na posprzątanie dużej powierzchni bez obaw o ograniczony zasięg przewodu. Komplet 4 ssawek umożliwia ponadto odkurzenie różnych rodzajów powierzchni, m.in. podłóg twardych i dywanów. Na szczególną uwagę zasługuje delikatna końcówka do parkietów. Jej użycie to gwarancja, że nawet podczas gwałtownych ruchów na powierzchni lakieru nie powstaną zarysowania.

WP

Kolejny problem stanowi odkurzanie wieczorem lub w nocy, gdy inni domownicy śpią. Hoover Telios wyróżnia się jednak bardzo niskim poziomem głośności – 64 dB. Pozwala posprzątać dom bez obaw o to, że obudzimy rodzinę lub zakłócimy wieczór sąsiadom. Poziom głośności emitowanych dźwięków można porównać do poziomu głośności spokojnej rozmowy, jest więc urządzeniem idealnym dla rodzin z małymi dziećmi.

Roztocza nie mają szans – odkurzacz dla alergików Hoover Breeze

Materiały prasowe
Podziel się

Aż 40 proc. Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Stąd coraz większe zapotrzebowanie na takie urządzenia domowe, które szybko pozbędą się roztoczy i alergenów. Do potrzeb alergików dopasowane są odkurzacze z filtrem wodnym oraz pojemnikami na kurz.

WP

Hoover Breeze BR 30PET 011 wyposażony w 2-litrowy pojemnik na kurz jest w stanie zebrać zanieczyszczenia z bardzo dużych powierzchni. Opróżnianie pojemnika jest niemal automatyczne – otwiera się go jednym kliknięciem. Potem pozostaje już tylko wyrzucenie zawartości do kosza. Dzięki temu można uniknąć kontaktu z zanieczyszczeniami.

Kolejną cechą odkurzacza, którą docenią alergicy, jest technologia multicyklonowa. Jej działanie jest proste – zassane powietrze z zanieczyszczeniami zostaje wprawione w ruch, a urządzenie oddziela cząsteczki kurzu od czystego powietrza. Brud zostaje skompresowany w szczelnym pojemniku, a pozbawione alergenów powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz. Technologia multicyklonowa pozwala także utrzymać moc pracy odkurzacza na stałym poziomie, bez względu na stopień zapełnienia zbiornika.

Mini turbo szczotka, w którą wyposażony jest odkurzacz, pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z każdej powierzchni. W trosce o zdrowie osób uczulonych na kurz i roztocza w modelu Hoover Breeze szczotka została dodatkowo pokryta jonami srebra. Rozwiązanie to ułatwia walkę z bakteriami i alergenami. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mieszkanie jest naprawdę czyste.

Uporczywa sierść zniknie z twojego domu – odkurzacz dla wielbicieli czworonogów Hoover Rhapsody

WP

Usuwanie sierści z dywanów i mebli to zmora niejednego właściciela czworonoga. Perfekcyjnie czyste mieszkanie, w którym mieszka pies lub kot? To możliwe dzięki Hoover Rhapsody RA22PTG 011. Technologia HSpin-Core w silniku urządzenia wytwarza dodatkowy strumień powietrza, który intensywnie wpycha kurz, okruchy i włosy na dno pojemnika. Dzięki temu odkurzacz za każdym razem działa z tą samą mocą, a zbiornik łatwiej się opróżnia.

Materiały prasowe
Podziel się

Miłośnicy czworonogów często narzekają na fakt, że zdarza im się przeoczyć kłębki sierści zwierząt w trakcie odkurzania. Rozwiązaniem tego problemu jest ssawka z podświetleniem LED, która ułatwia odkurzenie nawet trudno dostępnych miejsc, np. pod łóżkiem.

WP

Niestety, sierść osiada nie tylko na podłogach i dywanach, ale również na zagłębieniach tapicerowanych mebli, a nawet na zasłonach. Do usuwania włosów z delikatnych powierzchni możemy wykorzystać akcesoria 2 w 1 dołączone do odkurzacza Hoover Rhapsody. Do dyspozycji mamy szczelinówkę i ssawkę do kurzu, które wyczyszczą fronty, blaty i boki stołów oraz szafek, a także odkurzą meble tapicerowane i tkaniny okienne. Dodatkowo system Easy Driving – specjalny zestaw przegubów obracających się o 180° – pozwala na dotarcie do najtrudniej położonych zakamarków.

Warto pamiętać, że większość odkurzaczy Hoover łączy w sobie kilka przydatnych funkcji. Jeśli więc szukamy odkurzacza, który usunie sierść z dużych powierzchni, a także pozbędzie się roztoczy i alergenów, sprawdźmy szeroką ofertę marki Hoover.

Polub WP Dom
WP
WP
WP